فهرست
توفان دختران بسکتبال در آسیا
توفان دختران بسکتبال در آسیا

توفان دختران بسکتبال در آسیا

آی‌اسپورت- بعد از 38 سال دوری از میادین بین المللی بالاخره امروز دختران بسکتبال دست به توپ شدند آن هم در میادین بزرگ آسیایی. الهه دارستانی برای این رویداد بزرگ در اولین بازی پیونیک آراکلیان،رکسانا کریمی،عسل محسنی،زینب غفاری و آیدا گل محمدی را برگزید. دیداری که ساعت 14:45 دقیقه به وقت تهران با گل آیدا گل محمدی آغاز شد.
 
کوارتر اول این بازی دقایقی با استرس برای نوجوانان ما پی گیری شد اما دفاع خوب و متمرکز در دقایق بعدی عاملی شد تا ایران در این وقت 23- 10 پیش بیفتد.فاطمه قزوینی با 7 پوئن امتیازآورترین بازیکن میدان در این کوارتر بود.وقت دوم بازی هم با پرتابهای خوب دو امتیازی ،ضدحملات و ریباندهای عالی در دفاع و حمله عاملی شد تا نپالی ها نتوانند در طول 9 دقیقه امتیاز بگیرند و تنها دو پرتاب ثانیه های پایانی امتیاز آنها را به 14 رساند.بدین ترتیب تیم نوجوانان کشورمان با نتیجه 45- 14 نیمه اول را به پایان برد و به رختکن رفت.نیمه دوم برای ایران باز هم با دو امتیازکل محمدی استارت خورد.در دو تایم سوم و چهارم نپالی ها سعی در ضد حمله زدن داشتند اما دفاع ایران به آنها اجازه نداد .سرمربی تیم دارستانی هم در کوارتر چهارم نیمکت نشینانش را به میدان فرستاد آنها هم دستی به توپ زده باشند.در نهایت نوجوانان 89- 32 صاحب برتری شدند.
 

در این مسابقه روژین طلاکوب با 17 امتیاز و چهار پاس منجر به گل بهترین بازیکن ایران لقب گرفت.غزل ملکی هم 18 ریباند را به نام خود ثبت کرد.

 
تیم ایران در گروه اول این بازیها با تیمهای سری لانکا،نپال و هند میزبان همگروه است.نوجوانان فردا مقابل هند به میدان می روند.
۶    
آی اسپورت
2017-10-23 17:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر