فهرست
بیانیه اعتراضی پدیده؛ داوران شجاع نیستند
بیانیه اعتراضی پدیده؛ داوران شجاع نیستند

بیانیه اعتراضی پدیده؛ داوران شجاع نیستند

آی اسپورت - باشگاه پدیده شهرخودرو در واکنش به اتفاقاتی که در تبریز و در دیدار با تراکتورسازی رخ داد، بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «به نام خدا. هیچگاه نخواسته‌ایم با هوچی‌گری و جنجال‌سازی بی‌مورد، نسبت به اتفاقاتی که در لیگ برتر رخ می‌دهد، موضع‌گیری کنیم. هواداران پدیده شهرخودرو می‌دانند که این تیم به عنوان تنها نماینده شرق کشور در لیگ برتر، جز امام مهربانی‌ها و هواداران خونگرم خود، هیچ ندارد. از اتفاقات و نا برابری هایی که در نیم فصل اول از سوی سازمان لیگ و برخی داوران برایمان رقم زدند تا نتوانیم در بین تیم های بالا جدول باشیم که اتفاقا تیرشان به سنگ خورد دیگر نمی خواهیم بگوییم که خود داستان مفصلی است.

اما در نیم‌فصل دوم بازهم متاسفانه اتفاقاتی به صورت سریالی و مستمر درحال وقوع است که مطمئن شده‌ایم، افرادی هستند که نمی‌خواهند پدیده شهرخودرو موفق باشد. چطور ممکن است در 4 هفته، 2 گل صحیح ما مقابل پیکان و صنعت نفت با تصمیم اشتباه تیم داوری بسوزد و امتیازاتی که می توانستیم بگیریم را از چنگمان بیرون آوردند؟ چطور ممکن است اتفاقات تبریز در مقابل دیدگان تیم داوری 6 نفره رقم بخورد و جز سکوت و عدم شجاعت داوران، هیچ نبینیم؟

صحنه منجر به گل تراکتورسازی را هزار بار نگاه می‌کنیم، در مقابل چشمان داور خط دروازه ، مهاجم تراکتورسازی خطا می‌کند اما گل تایید می‌شود تا یکی از جدی‌ترین رقبای ما برای قهرمانی و کسب سهمیه، سه امتیاز از این دیدار کسب کند. کاش داور کنار خط توضیح دهد در آن لحظه در چه فکری کرد که چنین صحنه‌ای را دید و هیچ نگفت؟ بازیکن تراکتورسازی با مشت، اکبر صادقی را می‌زند، اما هیچ واکنشی نه از سوی داورو  نه از سوی ۵ کمکش می‌بینیم. با این شرایط گویا اگر ۱۰ داور هم در زمین باشند وقتی نمی خواهند تیمی به حقش برسد فایده ای ندارد!

به راستی خوش‌بین ترین علاقه‌مند به فوتبال هم با دیدن این اتفاقات و تصمیمات بحث‌برانگیز به این نتیجه می‌رسد که نه تنها داور مسابقه،بلکه تمامی همکارانش در این بازی  شجاعتشان را بیرون از مستطیل سبز جا گذاشته‌ بودند و از ترس و فشارهای دیگر به سوت خود نمی دمیدند؟!

مشت به اکبر صادقی هم پایان کار نبود. مسعود شجاعی، بازیکن تراکتورسازی با کلماتی توهین‌آمیز، کمک ‌داور را مقابل دیدگان سرمربی و تمامی نیمکت نشینان ما خطاب قرار می‌دهد. کمک داور اتفاقات را به داور وسط منتقل می‌کند اما تصمیم داور، گذر از این صحنه است! چرا که اخراج ممکن است داور را تحت فشار قرار دهد! چطور ممکن است چنین اتفاقی بیافتد و در نهایت داور جرات برخورد با وی را نداشته‌باشد؟

در لیگی که انواع و اقسام نابرابری‌ها و فشارها را تجربه کرده‌ایم، هنوز هم شانس کسب سهمیه آسیایی داریم. برای رسیدن به این هدف می‌جنگیم اما واقعا دیگر نمی‌دانیم چرا و با چه هدفی، به پدیده شهرخودرو ظلم می‌شود. پدیده شهرخودرو در مقایسه با 4 مدعی دیگر کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی، به گواه کارشناسان، از نظر کیفیت فنی به مراتب بالاتر از رقبا بوده‌ است اما نمی دانیم با اتفاقات بیرون از زمین فوتبال چه کنیم؟کاش داوری‌ها نیز در ادامه به شکلی باشد که بتوانیم در کنار کیفیت فنی، با کسب نتایج خوب، به حق‌مان در جدول نیز برسیم و در کنار آن برخی لابی های افراد مختلف باعث رقم زدن شرایطی خارج از زمین فوتبال نشود .

تا پایان لیگ، تمام اعضای باشگاه از بازیکن تا کادرفنی و مدیریت و هواداران، در کنار هم واژه اتحاد را معنا می‌کنیم و بر هر فشار بیرونی که وجود دارد، غلبه می‌کنیم. ما پدیده شهرخودرو هستیم و با مدد امام رضا(ع) و هواداران بی‌مثال‌ و با غیرت‌مان، مدعی هستیم.»

 

۸ ۱۲  
آی اسپورت
2019-03-15 17:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
امید
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۲۵
ضعف از مسئولین خود پدیده است. چطور حاضر به تغییر بازی با ذوب آهن نشدید ولی چطور اجازه دادید سه روز مانده به بازی زمان بازی تراکتور را تغییر بدند و یک روز جلو بیندازند!!؟ بعد باید به کیمته داوران ایراد گرفت که چرا داوران در تبریز از کارت زرد و قرمز خود استفاده نمی کنند!!؟ چطور ممکن است داوران در تبریز از ترس توهین و آشوب هواداران تراکتور از خطاها و توهین های بازیکنان تراکتور بگذرند. این فوتبال است یا زورگیری دسته جمعی!!؟؟ اینکه تراکتور در بازی با مدعیان قهرمانی و سهمیه آسیا مدام از داوری سود می برد اتفاقی است!!؟ بازیکن تراکتور در بازی با پرسپولیس باید نیمه اول بخاطر خطای شدید اخراج میشد، در بازی با سپاهان دو گل خطا زدند، در بازی با پدیده گل خطا و نگرفتن پنالتی پدیده و ندادن کارتهای زرد و قرمز به بازیکنان تراکتور. واقعاً شفاف سازی کنید چرا زمان بازی با تراکتور-پدیده را تغییر دادند!!؟ و مسئولین پدیده چرا پذیرفتند!!؟
۱
قارتال
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۲۸
ندیدم بعد هتریک باخت به پرسپولیس بیانیه بدید و اعتراض کنید ،اگه هدفتان کسب سهمیه است تراختور با شما کاری ندارد چون رفته برای قهرمانی ،شما هم اگه خیلی خودتون را محق میدانید بازی با سپاهان و استقلال محکمتر چنگ بزنید شلوارتون را تا یهو از از پاتون نکنند.
۷
تبریزلی
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۳۱
ای یحیای کثیف چرتپولیسی... ننگ به شرف نداشتت که جرات قبول باخت رو نداری. بهتر بود وقتی بازی رو از قبل برای چرتپولیس باخته بودی رو هم یه اعتراض الکی میکردی تا اینقدر رو سیاه نشی.
۷
منتقد
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
متاسفانه کاملا حق باهاشون هست. تو تبریز داورها اصلا شهامت ندارن عادلانه قضاوت کنن. به راحتی حق تیم های مهمان خورده میشه. انواع توهین های مذهبی و نژادی میشه. متاسفانه هیچ نهاد انضباطی شهامت برخورد رو نداره. انشالله روزی ایران اسلامی به اتحاد خوبی جلوی این قوم مهجور برسه.
۲
فرهاد
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
این هم تیم بعدی که در تبریز قربانی داوری شد اگر اشتباهات داوری نبود تراکتور الان دهم بود دولت بخاطر مسائل سیاسی می خواهد یک قهرمانی بزور به این تیم هدیه بدهد
۱
یاشا تراختور
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۱
زمانی که سه باخت پیاپی مقابل چرتپولی تقدیم کردند جیکشون هم در نیومد!
در این بازی هم گل محمدی داشت برای چرتپولیس بازی میکرد! اگر اینجوری که مقابل تراختور با جان و دل بازی کردند مقابل چرتپلیس بازی میکردند سه برد داشتن!
۹
امیر
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۸
کارت زرد مسعود اشتباه بود اصلا معلوم نشد برای چی به مسعود کارت داد اون کمک داوره خیلی مشکوک میزد فک کنم دلیل کارت گرفتن مسعود هم همون کمک داور بود.
بین دقیقه 57 تا 65 داور چندتا کاشته اشتباه داد به پدیده که تراختور تحت فشار قرار بگیره داوری این بازی قشنگ بنفع پدیده بود .منتها همه میدونند که گل محمدی دوست داشت با امتیاز گرفتن از تراختور کبیر چرتپولیسی هارو خوشحال کنه. سه باخت پیاپی پدیده مقابل چرتپولیس هم در همین راستا بود که هیچ اعتراضی نداشتن خیلی هم راضی بودن!خخخخ..حتی همین بیانیه هم در همین راستا است کمک به چرتپولیس.
فوتبال به مربی های بی شخصیتی مثل گل محمدی که برای تیم دیگه میجنگه نیازی نداره
۹
امیر
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۹
کارت زرد مسعود اشتباه بود اصلا معلوم نشد برای چی به مسعود کارت داد اون کمک داوره خیلی مشکوک میزد فک کنم دلیل کارت گرفتن مسعود هم همون کمک داور بود.
بین دقیقه 57 تا 65 داور چندتا کاشته اشتباه داد به پدیده که تراختور تحت فشار قرار بگیره داوری این بازی قشنگ بنفع پدیده بود .منتها همه میدونند که گل محمدی دوست داشت با امتیاز گرفتن از تراختور کبیر چرتپولیسی هارو خوشحال کنه. سه باخت پیاپی پدیده مقابل چرتپولیس هم در همین راستا بود که هیچ اعتراضی نداشتن خیلی هم راضی بودن!خخخخ..حتی همین بیانیه هم در همین راستا است کمک به چرتپولیس.
فوتبال به مربی های بی شخصیتی مثل گل محمدی که برای تیم دیگه میجنگه نیازی نداره
۹
گوزن نر
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
حالم از این قیافه منگول گل محمدی بهم میخوره.مردک روبروی پرسپولیس لنگهاش را هوا کرده بود تا بزارن توش.حالا که تراکتور مردانه شکستش داده داره مثل ....هوار میکشه.مردک برو با اون پنالتی چیپ زدنت تو تیم ملی که همه چی رو به فاک دادی
۹
تراکتور_استرالیا
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
این بازی رو که شبکه آ.ش با سه تا موبایل فیلمبرداری کرده بود. من چند بار نگاه کردم اصلا نفهمیدم چی چطور شد. شما چی رو 1000 بار نگاه کرده اید؟ یحتمل بازی پرسپولیس پدیده بوده. اگه خودتون دوربین بردید بدید مام نگاه کنیم. فقط در جریان باش که این قرمز با اون فرق داره ها عجقم... قاطی نشه یه وقت
راستی یایا این بیانیه ت هم مثل اون پنالتی چیپی که زدی گل نشد فقط تو رو بیشتر از چشم انداخت.
۴
اهواز
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۱:۰۹
داوران متاسفانه تو تبریز از حالت مذکری تغییر کاربری میدن
۱
محسن
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۱۳
از پارس کردن حسین قدوسی نمیترسی؟ایشان سپاهان را محکوم کرده بود که چرا به قضاوتها و به خصوص در مقابل تراکتور اعتراض کرده.حالا بیا تحویل بگیر.اما یه چیز را مطمئن هستم:در همین ورزشگاه،تراکتور در مقابل یه تیم خاص،بدست داوران قربانی میشود تا شائبه طرفداری از تراکتور از جانب داوران درست نباشد!!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر