فهرست
پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ شاهکار در ورزشگاه خالی
پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ شاهکار در ورزشگاه خالی

پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ شاهکار در ورزشگاه خالی

آی‌اسپورت- سهم پرسپولیس و سیاه‌جامگان از تقابل‌های فصل گذشته دو باشگاه، سه امتیاز بود. در آخرین هفته از نیم‌فصل اول، قرمزها حریف مشهدی‌شان را بدون دردسر شکست دادند و به قهرمانی نیم‌فصل رسیدند و در آخرین هفته لیگ نیز، این سیاه‌جامگان بود که با گرفتن همه امتیازهای بازی از تیم برانکو به شکل اعجاب‌آوری از سقوط به دسته اول نجات پیدا کرد. هر دو مسابقه، لحظات دلچسب زیادی ساختند و این موضوع در جدال میان دو باشگاه تازگی نداشت. مسابقه‌های سرخپوشان تهران و سیاه‌پوشان مشهد، در این چند فصل همیشه جذاب و تماشایی بوده است. بهترین مسابقه این دو تیم از زمان صعود سیاه‌جامگان به لیگ برتر، مربوط به هفته بیست و چهارم لیگ پانزدهم می‌شود. جایی که پرسپولیس برای حفظ شدن در جنگ قهرمانی تنها به پیروزی نیاز داشت و سیاه‌جامگان که خطر سقوط را احساس کرده بود، برای زنده‌ماندن حداقل یک امتیاز از این مسابقه می‌خواست.

شروع سیاه‌جامگان در آزادی، فراتر از حد انتظار بود. آن‌ها اولین موقعیت گل را در دقیقه 3 ساختند و یک دقیقه بعد با عبور دادن توپ از بین پاهای سوشا مکانی، یک بر صفر از حریف جلو افتادند. پرسپولیس تا لحظات پایانی نیمه اول فشار زیادی به دروازه حریف وارد کرد و سرانجام این مهدی  طارمی بود که با دریبل‌زدن عین‌افشار، توپ را به تور دروازه تیم مهمان رساند. تصور می‌شد پرسپولیس در شروع نیمه دوم، طوفانی بازی خواهد کرد اما 15 دقیقه بعد از آغاز این نیمه، سوشا مکانی به حریف پنالتی داد و از زمین اخراج شد تا سرنوشت بازی برای تیم میزبان گره بخورد. وقتی پنالتی میثم حسینی به تور دروازه رسید، تصور می‌شد کار پرسپولیس تمام شده اما هشت دقیقه بعد، پاس تماشایی طارمی و ضربه دقیق علیپور، بازی را به تساوی کشاند. تیم برانکو به این تساوی راضی نبود و این بار مهدی طارمی، از سانتر دقیق امید عالیشاه برای گلزنی استفاده کرد. مرد شماره 9 پرسپولیس در جریان بازی آنقدر دویده بود که دیگر نای جشن گرفتن این گل را نداشت و خوشحالی‌اش را تنها با درازکشیدن روی زمین به نمایش گذاشت.

تنها حسرت بزرگ آن مسابقه، خالی‌ماندن سکوهای ورزشگاه به خاطر محرومیت هواداران پرسپولیس بود. قرمزها امروز در شرایطی روبروی سیاه‌جامگان  قرار می‌گیرند که دیگر جای خالی هواداران‌شان را در نبرد با تیم مشهدی احساس نخواهند کرد. جای سوشا مکانی نیز در درون دروازه این تیم، ابدا خالی نخواهد بود!

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-08-16 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شاهین
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
اسم سوشا و نورمحمدی و حاتمی که میاد بدنم می لرزه :)))
امیدوارم دیگه هیچ لُردی درین تیم نبینم.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر