فهرست
کمپین امیدواری مردم به تیم ملی؛ #صعود_می‌کنیم
کمپین امیدواری مردم به تیم ملی؛ #صعود_می‌کنیم

کمپین امیدواری مردم به تیم ملی؛ #صعود_می‌کنیم

آی اسپورت - دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2018 به پایان می‌رسد. یکی از تیم‌های امیدوار به صعود ایران است. آن هم از گروه مرگ. قطعا تا قبل از شروع جام جهانی تعداد کسانی که به صعود ایران به مرحله حذفی امیدوار نبودند خیلی بیشتر بود. آن‌ها وضعیت آماده سازی تیم ملی و بازی‌های تدارکاتی را که بعضی‌های‌شان هم لغو شده بود دیده بودند و به این نتیجه رسیده بودند که تیم ایران با این وضعیت شانسی برای صعود ندارد. اما امروز جدول گروه B به شکلی است که ایران هم شانس حضور در مرحله حذفی را دارد. در این گروه مراکش حذف شده است. اسپانیا و پرتغال با 4 امتیاز اول و دوم هستند و ایران با 3 امتیازی که از بازی با مراکش گرفته در رده سوم جدول ایستاده. پیروزی مهم بر مراکش و شکست خفیف و شاید ناسزاوارانه در مقابل اسپانیا باعث تغییر نگاه‌ها به ایران شده است. حالا همان نظرسنجی‌ها و پیش بینی‌هایی که قبل از شروع جام، ایران در رده آخر گروه می‌دیدند و با «زود رسیدن» ایران به روسیه شوخی می‌کردند به نتایج دیگری رسیده‌اند.

در ایران اوضاع بهتر است. اگر سری به سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری در شبکه‌های اجتماعی بزنید متوجه می‌شوید که امید به صعود تیم ملی به مرحله بعد چقدر زیاد شده. تقریبا در همه نظرسنجی‌ها در مورد صعود از گروه، این ایران است که رای بیشتری نسبت به تیم ملی پرتغال آورده است. جالب است که بدانید رقابت دو گزینه نزدیک و شانه به شانه هم نیست. در همه این نظرسنجی‌ها ایران دستکم با اختلاف بیش از 20 درصد از پرتغال پیش است. البته که ایرانی بودن شرکت کننده‌ها در نظرسنجی‌ها در این نتایج موثر است. شاید هم به نظر برسد کسانی که در این نظرسنجی‌ها شرکت می‌کنند در واقع دارند «تمایل»‌شان را اعلام می‌کنند نه پیش بینی‌شان را. اما حتی اگر این طور هم باشد ایرادی ندارد. می‌شود این نتایج را با نظرسنجی‌های قبل از شروع جام مقایسه کرد. آن وقت به این نتیجه می‌رسیم عملکرد خوب تیم ملی باعث تغییر نظرات شده نه حس ناسیونالیستی. این تغییر در حالی رخ داده است که رقیب ما برای صعود از این گروه فوق ستاره‌ای مثل کریستیانو رونالدو را دارد که تا امروز به تنهایی 4 گل برای تیمش زده است. اما نگاه‌ها به تیم ملی آنقدر مثبت است که حتی حضور رونالدو هم مثل سابق ترسناک به نظر نمی‌رسد.

در فضای مجازی کمپین‌هایی برای حمایت از تیم ملی و امیدواری به صعود به راه افتادهنقداا است. کمپین‌هایی که نشان می‌دهد مردم و علاقمندان به تیم ملی، برای صعود به مرحله حذفی بسیار خوش بین هستند. خیلی‌ها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته‌اند و از این موضوع که حریف‌مان در مرحله حذفی یکی از دو تیم روسیه و اروگوئه است هم خوشحالند. به عقیده خیلی‌ها این گروه آسان‌ترین گروه مسابقات بوده و حتی تیم‌های صعود کننده از این گروه هم چندان قدرتمند نیستند. با این وجود بهتر است همه به تاسی از سرمربی تیم ملی قدم به قدم حرکت کنیم. فعلا نوبت پرتغال و رونالدو است.

 روزنامه سازندگی

۳ ۲  
آی اسپورت
2018-06-24 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۶
قطعاً امیدواریم. ولی امید ما اول به خدا بعدش هم به همت و تلاش بچه های خودمون هست نه کیروش طلبکار. انشاأالله ببریم و صعود کنیم.
۲
کامران
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
ایران1
پرتغال 3
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر