فهرست
بولیوی؛ مسرور از حضور در استادیوم آزادی
بولیوی؛ مسرور از حضور در استادیوم آزادی

بولیوی؛ مسرور از حضور در استادیوم آزادی

آی اسپورت - تیم بولیوی از اینکه قرار است امروز در استادیوم آزادی با تیم ملی فوتبال ایران بازی کند، مسرور است. این سرور به این خاطر است که تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ فیفا در رتبه نخست آسیا قرار دارد و از سویی استادیوم آزادی یکی از استادیوم‌های شناخته شده جهان است و در دوره خود یکی از بهترین استادیوم‌های جهان بشمار می‌رفت.

سایت فدراسیون فوتبال بولیوی از این استادیوم به عنوان یکی از استادیوم‌های با ابهت فوتبال جهان یاد می‌کند و می‌نویسد امروز استادیوم آزادی که 78000 نفر ظرفیت دارد در ساعت 19:30 به وقت محلی و ساعت 12 به وقت بولیوی میزبان دو تیم ایران – بولیوی خواهد بود. این استادیوم میزبان دیدارهای خانگی استقلال و پرسپولیس دو تیم محبوب فوتبال ایران است و تیم ملی فوتبال ایران در این استادیوم جشن صعود به جام جهانی 2018 را تحت رهبری کارلوس کی‌روش گرفت.

سایت فدراسیون فوتبال بولیوی در ادامه نوشته است: «استادیوم آزادی تهران بزرگ‌ترین استادیوم فوتبال در ایران به شمار می‌رود که توسط یک رودخانه احاطه شده و در کنار خود برای سایر رشته‌های ورزشی هم امکانات کافی دارد.» این بخش باقی مانده از گزارش سایت فدراسیون فوتبال بولیوی در مورد استادیوم آزادی تهران بود.

آنها در حالی برای بازی به ایران راهی تهران شده‌اند که فدراسیون فوتبال نزدیک به 120 هزار دلار برای این بازی هزینه کرده است. البته بولیوی بر خلاف ایران در فیفا دی اخیر دو بازی پشت سر خواهد گذاشت. آنها پیش از ورود به تهران 20 مهر ماه در مصاف با میانمار 3-0 پیروز شده بودند. تیم بولیوی بعد از عدم صعود به جام جهانی 2018 به دنبال احیای خود است و به دنبال این است در استادیوم آزادی تهران نتیجه خوبی بگیرد. کارلوس کی‌روش هم پیش از این بازی گفته بود سیاست ما در بازی‌های تدارکاتی این است با حریفانی بازی کنیم که بیشتر صاحب توپ و میدان باشیم و بتوانیم ایده‌های تهاجمی خود را در زمین پیاده کنیم.

 

ورزش سه

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-10-16 13:33:00
نظر دهید

۱ نظر
قیزیل آلما
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۲
نویسنده محترم پاتو از طهران بیرون نذاشتی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر