فهرست
جرات ‌داری با این بازیکنان قهرمان نشو!
جرات ‌داری با این بازیکنان قهرمان نشو!

جرات ‌داری با این بازیکنان قهرمان نشو!

آی اسپورت - همزمان با شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور خیلی‌ها می‌پرسند آیا سپاهان جرأت دارد با سیاهه‌ای سرشار از نامداران به ‌عنوان قهرمانی نرسد؟ نه فقط یک تیم عالی از فصل پیش برای سپاهان به جای مانده بلکه جمع تازه و کارآمدی نیز به آن گروه پیوسته‌اند که محمدرضا حسینی، علیرضا نقی‌زاده، گئورگ ولسیانی، رضا میرزایی، محمد محبی، مرتضی منصوری و البته امید نورافکن را هم شامل می‌شود، شاید هم بهترین خرید امسال سپاهان حفظ یک نیروی برجسته قبلی باشگاه بوده باشد. کی‌روش استنلی را می‌گوییم که یار غار امیر قلعه‌نویی شده و ابتدا گره‌های کار او را در ذوب‌آهن باز کرده بود و حالا 15 ماه است که در سپاهان برای ژنرال گل‌های امید می‌کارد.

تازه مگر سرمربی سپاهان، خودش آدم‌ کوچکی است؟ ما با مردی طرف هستیم که علی ‌پروین‌وار با پنج قهرمانی در لیگ برتر رکورددار شده و مهارتش در حدی است که هر سه قهرمانی استقلال محصول شیوه‌های او بوده و از پنج مقام اولی سپاهان نیز دو تا را وی به ارمغان آورده است. امیر قلعه‌نویی ثبت‌کننده نایب قهرمانی تراکتورسازی و ذوب‌آهن هم بوده و هر کار را که بلد نباشد، تیم‌سازی و کسب عناوین درخور در لیگ برتر را حفظ است و خیلی‌ها مایلند فرمول‌های موفقیت را از وی بپرسند.

مدیران سپاهان نیز الحق والانصاف خوب پای وی مانده‌اند. درست است که امثال سیاوش یزدانی، جلال‌الدین علی‌محمدی، بختیار رحمانی و خالد شفیعی امسال در اردوهای طلایی‌ها نماندند و به سایر تیم‌ها کوچ کردند اما این رویداد نیز به انتخاب ژنرال و براساس تمایل‌های وی شکل گرفت و کمتر بازیکنی بود که امیر قلعه‌نویی بخواهد و از سپاهان برود. این رفت‌ و آمدها در تیمی شکل گرفته که به‌ خودی خود نفرات کارآمد متعددی داشت و حتی اگر یک نفر را هم به ترکیب خود نمی‌افزود باز امسال از مدعیان بود. شاید رفتن مهرداد محمدی و شروع عالی او در هیئت یک لژیونر افسوس‌هایی را در دل سپاهان ایجاد کرده باشد اما ما با تیمی مواجهیم که تقریباً برای هر پست خود دو بازیکن خوب همسطح دارد و شاید در روز‌های پیش رو امید ابراهیمی را نیز بگیرد.

به اینها اضافه کنید این نکات کلیدی را که امسال پرسپولیس با رفتن برانکو خواه ناخواه تضعیف شده، استقلال به لحاظ کیفی نزول کرده و بازیکنان خوب گذشته را ندارد. ذوب‌آهن هنوز مایه قهرمانی ندارد و این بیم وجود دارد که تراکتور‌سازی باز هم به سبب انتخاب یک سرمربی پیر (مصطفی دنیزلی) حوصله طی کردن راه طولانی قهرمانی را نداشته باشد و ناگفته پیدا است که سایرین و حتی «پدیده» نیز مدعیان جدی و واقعی قهرمانی نیستند. آیا به ‌خاطر همه این موارد نباید گفت که امسال، سال سپاهان است و نباید افزود که اگر «قلعه» یک بار دیگر فرصت‌سوزی کند، مشخص می‌شود واقعاً از صحنه خارج شده و دیگر دوره او نیست؟

۶۱۷۶ ۴  
آی اسپورت
2019-08-23 00:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
سعید
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۰۹:۵۱
روش قهرمانی قلعه که معلومه حتی بچه مدرسه ای ها هم میدونن، مافیا بازی، دزدیدن بازیکنای تیم های دیگه و قول و قرار با بازیکنای تیم مقابل، ای بابا توام برای هواداری جرجیس رو انتخاب کردی هااااااا
مافیای اصفهانی
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۳۰
حتما تو قهرمانی امیر شهرنویی:))))
۵
رضا
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
قهرمانی به تیم بستگی ندارد به حمایت وخواست مافیای فوتبال بستگی دارد .تا داوران وکمیته انضباطی واخلاق چه دستوری را اجراکنند
۶
پیام
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۲۸
اگر گل های آفساید پرسپولیس و وزیر پرپولیسی اجازه بدن
امیر قلعه نویی حالا حالا ها قهرمانه
ژنرال آبیها هرجا باشه ژنراله
با تیم ملی هم بدون باخت خداحافظی کرد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر