فهرست
ببخشید که به جای مزدک، عادل نرفت
ببخشید که به جای مزدک، عادل نرفت

ببخشید که به جای مزدک، عادل نرفت

آی اسپورت - مزدک میرزایی به ایران اینترنشنال پیوست؛ شبکه‌ای ماهواره‌ای با منابع مالی و اهداف مجهول که در مورد فلسفه کاری‌اش شبهات زیادی وجود دارد. قطعا تصمیم مزدک خطا بود و دیر نیست زمانی که او به اشتباهش پی ببرد؛ روزی که خواهد دانست پل‌های پشت سرش را ویران کرده و دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. همه اینها سر جای خودش، اما می‌گویند این اواخر عرصه را بر او تنگ کرده بودند؛ طوری که نه گزارش درست و حسابی به مزدک می‌دادند و نه مجالی برای اجرا در اختیارش قرار می‌گرفت. حتی شایعه شده جلوی مستند تاریخچه داربی‌هایش را هم گرفته بودند و در مجموع فضایی ساختند که آرام‌ترین و سربه‌زیرترین آدم تلویزیون هم نتوانست تحملش کند.

حالا میرزایی رفته، اما شاید خیلی از این آقایان مدیر و مسوول دوست داشتند به جای او، عادل می‌رفت؛ کسی که قبل از مزدک پیشنهاد اغواکننده ایران اینترنشنال را دریافت کرد، اما حتی در بحرانی‌ترین روزهای زندگی‌اش هم حاضر نشد آن را بپذیرد. دوست داشتند عادل برود تا یک بار برای همیشه از شرش راحت شوند. اینطوری او «آدم بده» داستان می‌شد. شاید حتی خوش‌خیالانه روزهایی را تجسم می‌کردند که فردوسی‌پور تبدیل به یک سید محمد حسینی دیگر شده، اعتبارش ته کشیده و حنایش دیگر پیش هیچکس رنگی ندارد. فرمول خلاص شدن از دست او می‌توانست همین باشد. خبر بد برای دوستان اما این است که عادل تیزهوش‌تر و وفادارتر از اینهاست. مردی که موهایش را در همین مملکت و برای مردم همین سرزمین سفید کرده، همچنان حبس نفسگیر صدا در گلویش را تاب می‌آورد تا زیر آسمان خودش نفس بکشد؛ پشت به دلارهایی که منبعش معلوم نیست.

نه رفقا؛ این علامت سوال حالا حالاها مثل بختک روی تمام وجودتان سنگینی خواهد کرد؛ اینکه با نود چه کردید و صدای محبوب مردم را چطور در حنجره خشکاندید؟ کابوس پشت کردن به اراده و علاقه یک ملت، کماکان در طالع‌تان محفوظ است. صد حیف از مزدک محجوب که رفت، اما عادل میدان را به سود شما خالی نمی‌کند؛ اگرچه این روزها ناچار باشد بهای ماندن در وطن را با تنهایی و افسردگی، خانه‌نشینی و تماشای جولان بی‌هنرها بپردازد. امشب برای عادل هم شب سختی است؛ شب کوچ رفیق بیست ساله نریشن‌های نود. دریغ از سرمایه‌هایی که به دست شما تباه می‌شوند؛ یکی در غربت خودخواسته، یکی در تبعید خانگی.

بانک ورزش

۴۰ ۶  
آی اسپورت
2019-07-24 02:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
پدرام
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۴۶
بیخیال آقا میدونی اگه قرار بود عادل فردوسی پور بره چجوری توبیخش میکردن به خاطر گند کاری هاش؟؟!! پورسانت هایی که میگرفت و لابی بازی ها با کی روش؟!! توی رسانه آزاد نمیتونه کار کنه چون وقتی یه سری مدارک رو بشه اولین کسی که میره پای میز محاکمه خود عادل فردوسی پور...مجری توانمندی که خودشو فروخت و مسیرش رو اشتباه رفت مثل هزاران آدم با استعداد توی این مملکت...از استعدادت استفاده میکنن و ازت آتو میگیرن و در راستای منافع خودشون استفاده میکنن(کسی که از همه آتو میگرفت و این همه توی برنامه هاش از سیاسی شدن فوتبال انتقاد میکرد ، خودش توی برنامه هاش با اهداف سیاسیون رقبای سیاسی رو برای منافع سیاسیون و البته سرگرم کردن مردم میزد کنار) وقتی هم هم صدا نشی از گردونه حذف میشی و تهدید به افشا...آقای فردوسی پور مسلما بابت کارایی که پشیمونه ولی به این راحتی نباید از خطاهایی که کرده گذشت...مد شده اسمشو میزارن رسالت خبرنگاری
لوبانو
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۳۰
خب معلومه که نمیره. فرزند صداوسیما با اون بودجه های میلیاردی و حقوق میلیونی که تو جیبش میره، کجا بره بهتر از این مملکت؟
اتفاقن اگه ریگی ته کفشش نبود و انسان سالمی بود میرفت نه که بمونه و بماله به امید برگشت
مسعود
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۱۸
فردوسی پور تخص تر از این حرفهاست نمیخاد بره که بعد کلا محو شه نهایتا تا یه سال دیگه برمیگرده صدا سیما
اسمان
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۱
بانک محترم ورزش ایراد از جای دیگه است.از وقتی اقای فروغی اومدن شبکه 3 قصدشون همین بود.عادل بد بود مزدک چی.الان چند ماهه عادل فوتبال گزارش نکرده.شما میگین چکار کنه.علاوه براینکه فوتبال شغل ایناست.علاقه هم دارن.مقصر مدیران صداوسیماست.
صادق
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۳۳
برای دفاع از عادل چرا مزدک رو میکوبید؟ خیلی از کسایی که مزدک رو قضاوت میکنن و میگن پشیمون میشه و اشتباه کرده و ... خودشون واسه یه همچین پیشنهاد کاری له له میزنن. بی خیال برادر من . کدام آش دهن سوزی هست تو این مملکت که ما ازش بی خبریم. دورویی رو بذارید کنار . به هرکدوم از شما روزنامه نگارهای دوزاری هم پیشنهاد بشه با کله میرید.
۱
آزاد
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۳۴
چرا میگید قطعا تصمیم مزدک خطا بود؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر