فهرست
یادی از شماره۲۵؛ رکورد بازی اروپایی
یادی از شماره۲۵؛ رکورد بازی اروپایی

یادی از شماره۲۵؛ رکورد بازی اروپایی

آی اسپورت – مهرداد میناوند ۲بار برابر منچستریونایتد بازی کرد. هر دو حضور در ورزشگاه اولد ترافورد بود و نتایج هم ۲-۱ و ۳-۰ شدند. به خاطر دارم میناوند یک. یا دو بازی مقابل منچستر را به خاطر مصدومیت از دست داد اما عجیب و جالب آنکه دقیقا همان بازی که او در لیست هم نبود از شبکه سه پخش زنده شد. میناوند با بیست و نه بازی در لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا رکورددار بازی در جام‌های اروپایی است و حتی تا سال‌ها رکورددار تاریخ فوتبال آسیا در چمپیونز لیگ بود که این رکورد او از سوی بازیکن کره‌ای شکسته شد.

میناوند سه فصل برای اشتورم گراتس بازی کرد و پنج بار قهرمانی در لیگ، جام حذفی و سوپرکاپ اتریش را جشن گرفت و به افتخارات زیادی دست یافت. مهرداد با ترانسفر خود درآمد خوبی را عاید پرسپولیس کرد و در بیست و هفت سالگی بالغ بر ۷۲بازی ملی داشت اما به دلیل مصدومیت و مشکلات شخصی و از سوی دیگر افت فنی، خیلی زود از سطح اول فوتبال فاصله گرفت وگرنه می‌توانست خیلی راحت رکورددار بازی ملی در ایران باشد و یا اینکه بالغ بر ۱۱۰ بازی ملی داشته و در زمره سه چهار نفر اول بیشترین بازی ملی باشد. او در جام جهانی ۲۷۰دقیقه بازی کرد و در جام ملت‌ها هم دو دوره به میدان رفت و فیکس بود.

نکته جالب اینکه میناوند وقتی مقابل پارما، میلان، ریال مادرید، منچستر و...... دیگر تیم‌های نامدار اروپا بازی می‌کرد نه تنها صدا و سیما با کچ سلیقگی بازی‌های او را پخش نمی‌کرد بلکه برخی جراید هم آن سال‌ها مثلا بازی نود دقیقه‌ای او مقابل منچستر را در حد چهار خط پوشش می دادند که این نوع واکنش هم ریشه در برخی اختلافات و سوتفاهم ها و برخی مسایل داشت. یاد باد آن روزگاران!

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-08-19 13:17:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
حسین قدوسی مهرداد میناوند چه ترکیب برازنده ای جای عباس آقا سبز!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر