فهرست
کوتینیو قرار نیست نیمار باشد
کوتینیو قرار نیست نیمار باشد

کوتینیو قرار نیست نیمار باشد

آی اسپورت- این روزها می‎گویند بارسلونا قرار است فلیپه کوتینیو را از بارسلونا بخرد و برای این کار حاضر شده پول زیادی هم به باشگاه انگلیسی بپردازد. به نظرم خوب است که هواداران بارسلونا در جریان باشند که قرار نیست برایشان یک نیمار دیگر به تیم بیاید، اما او بازیکن خوبی است که توانسته خودش را در لیورپول ثابت کند و توانایی‎هایش را نشان دهد.

اما تجربه نشان داده این که کوتینیو ارزش پولی که برایش می‏پردازند را دارد یا نه فقط زمانی مشخص می‎شود که برای مدتی در نیوکمپ بازی کند و بعد مشخص می‎‏شود که توانسته پاسخ اعتماد مربی و باشگاه که برایش چنین مبلغی را پرداختند، داده باشد یا نه.

لازم نیست بازیکنی که خریده می‏شود حتما بازیکن بزرگی باشد تا با آن برای حریفان خط و نشان بکشیم، بلکه مهم است بتواند با بازیکنان دیگر هماهنگ شود تا باعث پیشرفت بازی تیم و آن بازیکنان شود، یا این که بتواند باعث پیشرفت بازیکنانی شود که از آکادمی باشگاه به تیم اصلی راه پیدا کردند. این یعنی باید باعث افزایش قدرت تیم شود.

در نهایت به نظر من مهم‎ترین نکته این است که بارسلونا موضوع نیمار را فراموش کند و به جای آن تمرکزش را بگذارد روی خرید بازیکن و تقویت ترکیب. این تیم باید فصل آینده با تیم‎های بزرگ و آماده رقابت کند و مهم است که بعد از مدتی ناکامی و البته درخشش رقیب دیرینه، رئال مادرید، بتواند دوباره به روزهای اوج بازگشته و قهرمانی کسب کند.

رسیدن به این هدف فقط با حضور کوتینیو میسر نمی‏شود که باشگاه بخواهد تمرکزش را روی خرید این بازیکن، آن هم با قیمت بالا بگذارد. درست است که خرید بازیکن اهمیت ویژه‎ای دارد، اما برنامه‏ریزی برای داشتن فصلی موفق و تمرین برای رسیدن به بهترین شرایط آمادگی هم از لازمه‎های رسیدن به موفقیت و به دست آوردن توان رقابت با بزرگان است.

 

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-08-09 18:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
آرش
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
در مورد بازیکنان برزیلی ذکر یک نکته ضروری است که کمتر به آن اهمیت داده میشود. باید به این واقف باشیم که حتی کوتینیو هم در اوج درخششش در بارسلونای آینده؛ احتمالا این تیم را ترک خواهد کرد و نباید اون زمان ما هوادارا از چنین اتفاقی شوکه بشیم. به چشم یک بازیکن موقتی بهش نگاه کنیم خیلی بهتره. بازیکنان برزیلی اغلب در شرایط سختی زندگی را اغاز کرده اند و نهایتا این مسائل مالی است که روی آنها تاثیر میگذارد.چه بسا بعد از متمول شدن انگیزه هایشان را ازدست بدهند. به پیوندهای خانوادگی و دوستی به شدت پایبند هستند و به همیت اندازه هم تحت تاثیر آنها. پس باید بپذیریم آنها اغلب بازیکنان پایبندی به تیم نیستند. نیمار رفقایش را هم همراه خودش به پاریس برد. بماند که در عمل هدفش پیوستن به دوستانش در تیم پاریسی بود. شاید هم تا حدودی محق هم باشند. لیگ ها و باشگاههای اروپایی مملو از بازیکنان برزیلی است و همه ی آنها اغلب در سطوح خود روابط خوبی باهم دارند. رفاقت هایشان عمدتا برروی تغییر باشگاههایشان تاثیر میگذراد. به همین خاطر است که علاقه ی زیادی به عوض کردن باشگاههایشان دارند. حتی کاکا که یک اشراف زاده بود و در میلان پادشاهی میکرد، این باشگاه رو ترک کرد. رونالیدینیو، ریوالدو، روماریو، رونالدو و همه و همه اغلب در یک باشگاه سالهای سال دووم نیاورده اند.و کم تر بازیکنی برزیلی ای رو ما به عنوان اسطوره ی یک باشگاه میشناسیم. امرسون کافو جونینیو روبینیو و خیلی های دیگه در اوج درخششون تیم هاشون رو عوض کرد. اسکار در اوج به چین رفت. پائولینیو هم همچنین. هالک باشگاهش رو عوض کرد و بعدها از چین سر در آورد.اگر مارسلو یا کارلوس اون همه مدت دووم اوردن بخاطر این بوده که در بهترین زمان در بهترین مکان ممکن بوده اند و این اغلب تصمیم گیری رو سخت میکنه. به عنوان یک هوادار بارسلونا معتقدم در حال حاضر، رئال مادرید باشگاه یا بهتر بگویم مکان بهتری برای بازی کردن است. در اوج است. بیشتر از هر زمانی سر زبان هاست و شاید تا چن سال دیگر هم جام بگیرد
۵ ۱
برزو
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۱۹
نكات خوبي بود. همشو خوندم
ممنون
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر