فهرست
برانکو إيفانكوفيتش؛ الفاتحه!
برانکو إيفانكوفيتش؛ الفاتحه!

برانکو إيفانكوفيتش؛ الفاتحه!

آی‌اسپورت- نوشته‌اند برانکو إيفانكوفيتش الأهلی احتمالاً سرمربی تیم ملی می‌شود، شاید خیلی‌ها انتظار دارند بنویسیم سوپرمن دارد می‌آید یا منجی فوتبال ایران در یک قدمی نیمکت تیم ملی، اما آمدن برانکو بیشتر شبیه برگشتن قاتل به صحنه جرم است تا چیزهای دیگر.

یک- چرا کی‌روش رفت؟ این سؤال هنوز جواب ندارد. و اگر شما جوابی دارید، فکر می‌کنید پاسخ این سؤال دقیقا همان‌هایی است که چرا برانکو باید بیاید؟ اگر جواب‌ها یکی نیست، این وسط چه اتفاقی رخ داده؟ چرا دلایل منفی ما برای بیرون کردن کی‌روش، همان دلایل مثبت ما نیستند برای آوردن برانکو؟ مگر نگفتیم کی‌روش ملت را دو دسته کرده؟ برانکو ما را یکدست می‌کند؟ این وسط اتقاقی افتاده. یکی باید پیدا شود و ماجرا را شرح دهد.

دو- خودمان می‌دانیم ویلموتس مربی خوبی نیست. از ابتدا هم معلوم بود. ویلموتس انتخاب کی بوده؟ همان‌ها می‌خواهند مربی بعدی را هم انتخاب کنند؟ چرا هیچ چیز شفاف نیست؟ کمیته فنی بوده، مهدی تاج بوده، پسرش یا سردبیر فلان سایت یا فلان دلال؟ قبل از انتخاب مربی بعدی، مشخص کنید گند قبلی را کی زده. کی به شما گفته بود ویلموتس تاکتیک و استراتژی بلد است؟  البته نقل است که مردی روی زمینی خیس نشسته بود، دیگری آمد و به نصیحت گفت زمین خیس است، روماتیسم می‌گیری. با تعجب گفت چی چیسم؟! جواب شنید هیچی، بتمرگ!

سه- برانکو می‌خواهد ما را به کجا برساند؟ به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، خود جام جهانی یا مرحله دوم جام جهانی؟ چشم بسته می‌توانیم بگوییم آخری را نمی‌تواند. او بود که بهترین تیم ملی ایران از نظر لژیونر را آن‌طور به گند کشید. حالا می‌خواهد معجزه کند؟ پس چرا برانکو؟ برانکو متوسط است. بالا بروید، پایین بیایید، فحش بدهید، هر چه دوست دارید. اما برانکو در بهترین حالت، مربی‌ای در سطح یحیی گل محمدی است. اگر تلاش کند و مطالعه!


چهار- چرا بازی دوستانه نداریم؟ چرا سراغ مربی‌های بزرگ نمی‌رویم؟ اصلا چرا خوشحال نیستیم؟ آخرین نفری که این سؤال آخری را از ما پرسید، یادتان می‌آید؟ کارلوس کی‌روش بود.  «این گونه به نظر می‌آید که شما دوستان هیچ وقت راضی نیستید. به عنوان تیم دوم به جام جهانی صعود کردیم اما شما راضی نیستید. چهار، پنج سال است نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید.» دوستی هم در پاسخ نوشته بود: چرا خوشحال نیستیم؟ به هزار و یک دلیل! حالا خوشحال باش دوست عزیز!


پنج- برانکو از ما شناخت دارد! تنها استدلال برای نشاندنش روی نیمکت تیم ملی. این را که بیشتر از همه، امیرقلعه نویی دارد. بیشتر از همه جام دارد، تجربه آسیایی دارد و کمتر از برانکو پول می‌گیرد. اگر برانکو فقط پرسپولیس و تیم ملی را تجربه کرده، او استقلال و تیم ملی و سپاهان و ذوب‌آهن و تراکتور را تجربه کرده. مالیاتش را هم می‌دهد، شکایت هم نمی‌کند. قلعه‌نویی گزینه منطقی‌تری نیست؟


شش- گرفتن چهار امتیاز از عراق و بحرین در آزادی کار سختی نیست. کار سختی نیست، اما بعید است ویلموتس بتواند انجامش دهد. ویلموتس مربی نیست. برای قطع همکاری دیر هم شده، کاش اصلا شروعش نمی‌کردیم، اما مربی بعدی اگر واقعا مربی باشد، می‌تواند همه چیز را از نو بسازد. چرا دنبال مربی مناسب خارجی نمی‌رویم؟ چرا می‌ترسیم؟ چزاره پراندلی چرا بیکار باشد؟ پروژه کی‌روش را یکی مثل پراندلی می‌تواند جلو ببرد. او که تاکتیک بلد است و استراتژی. چند تجربه بد داشته، اما در دانستنش شکی نیست.

هفت- تیم ملی در دست برانکو، یعنی برگشتن به شانزده سال پیش. در این مدت، برانکو جای بزرگی نرفته، چیز جدیدی ندارد برای عرضه. فقط باتجربه تر شده. این کافی نیست. و همه چیز هم فنی نیست. نقش طناب دار ما هنوز توی ذهن برانکو مانده، رد آن روی گلوی تیم ملی. چطور می‌توانیم با هم بسازیم؟ فاتحه که می‌دانید، الفاتحه!

۱۰۵ ۴۳  
آی اسپورت
2019-11-24 16:54:00
نظر دهید

۴۳ نظر
Asqar
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۰
سلطانی فر خائن خائن خائن، برانکو یه فاسده، قهرمانی های جعلی اش با لنگ هم حاصل همکاری با حسین هدایتی دزد بود، حرف های حامد کاویانپور هرگز فراموش نخواهد شد
پدر asqar
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۸
معلومه سپوختی ناجور:)))))
alisin
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۵
وقتی اردشیر (شهر نوعی) میبرت حموم و میای بیرون تحلیل مینویسی :)
KEAN
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۵
عالی،فقط یه مشت خبرناهار که دلشون برای چلوکباب سلطانی های این مردک تنگ شده میخوان بیارنش
شل کن
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۸
و از زیر برانکو بودن لذت ببر تاسی:)))
KEAN
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۲
10 سال زیر خواب بودی ،3سال بالطف حکومت و قلع و قمع تیمای مدعی اومدید بالا ،حالا باید بازم زیرخواب باشی ،چون عمر وزیر داره سر میاد ، لذت ببر لنگی ،برو مثل او ده سال فقط فوتبال اروپا ببین
۴
در جواب kean
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۹
۹۳ هفته زیرمون بودی
۱۳۰۰ روز :))

هت تریک
دبل
۴ تایی کردن کیسه
۳ برد متوالی

فرار به ترکیه از دست تیم محروم
بلایی که برانکو سر کیسه آورد جانیسنس سر کیسه سینز نیاورد:))))
۴
سهیل
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۲
داداش یکم اب بریز اونجا که میسوزه ...
مثلا نویسنده و خبرنگاری (اگه باشی) کلماتی مثل به گند کشید و اینا چیه؟! :|
دیگه بقیه متن رو نخوندم به اینجا که رسیدم چون یه متن تحلیلی طرف نبودم یه تسویه حساب شخصی بود.
مجیدپرسپولیسی
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۴
فقط میتونم به نویسنده این مطلب بگم الدنگ مفتخور اراجیف نویس!! ببخشید بی ادبی شد ولی چیز دیگه ای که بتونه در چارچوب ادب باشه و نظرم تایید بشه پیدا نکردم . و الا خیلی بدتر از اینها نثار تو کیروشی پور ها و کیروشی خبرها میکردم هرچند همین هم میدونم آی اسپورت تایید نمیکنه چون خودش هم یک کیروشی خبره!!
فرتاش
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۲
مضحک ترین تحلیل ممکن،برداشتی عجیب و خنده دار و غرض ورزانه
محمد نوبری
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۲۳
تیتر رو دیدم بقیه را نخوندم

حق دارین جلزولز کنین آخه برانکو قاتل شماهاست، ۹۳ هفته زیر برانکو زاییدین و جر خوردین و ما خندیدیم و لزگی رقصیدیم:)))

حق دارین
تا برانکو بود شب و روزتون زجر بود و تحقیر و پناه آوردن به فوتبال اروپا:)))

حق دارین
برانکو بیاد مواجب های مختلف و بلیط های جام جهانی و خرده باقی مانده های قرارداد آل اشپورت بهتون نمی رسه:)))

دلم برای حقارت حلقه حقیرِ خبردلاران نوچه کیروش می سوزه:))))

اگر برانکو بیاد دوباره سپوختنا شروع میشه:))
حرف حساب
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۶
من فدای اون دل داغون و اون ...ن سوخته ات جعفر جان! تو هم مثلث تاس چی کشیدی تو این چهار سال عزیزم که اینطور لبریز از کینه و نفرتی؟ حقا که پیرو واقعی کیروشی و البته نون جیره خواری ات هم قطع شده، درک میکنم شما نگون بختها رو ، هشت ساله شما رو میشناسیم! هشت سال قلمفروشی و تحویل دادن نفرت و عقده!!
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۷
چرا ساده نمینویسی؟!
چرا پر از ایهام و ابهام؟!
به خدا به این شکل نوشتن هنر نیست!
مهدی
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۱
واقعا بخش زیادیش درست بود ولی تو این شرایط بهترین گزینه خارجیه
۶
فرزاد مهریار
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۲
با ذکر این نکته که ادعاهای جعفر ارزش جواب دادن ندارد ، از ایشان یک سوال خواهیم پرسید :
با تیم ملی به سرمربی‌‌گری به قول خودش برانکو ایوانکوفیتش ، چه خواهد کرد؟
حمایت؟ حمایت همراه با انتقاد؟ کوبیدن شبانه روزی؟ یا ساخت هر روزه توطئه ها تا جایی که هواداران استقلال و سپاهان و تراکتور رقبای تیم ملی را تشویق کنند؟
حبیب
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۱
این نوشته ها و تحلیلها هیچکدام منطقی نیست برانکو شناخت کافی از بازیکنان داره و معمولا ترکیب نتیجه گیر می چینه و بهترین مربی خارجی هم نمیتونه با ۴ بازی شناخت لازم و نتیجه مورد نیاز را بگیره قلعه نوعی یا گل محمدی هم تیم دارند پس بهترین گزینه حداقل تا صعود با جام جهانی همین برانکو هست
۹
کامران.خ
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۶
یکی به این نویسنده بگه برانکو با 11 بازیکن پرسپولیس رو نایب قهرمان اسیا کرد میدونی چی نایب قهرمان....
فرزاد مهریار
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۳۱
ایشون پارسال در توییتر با بنده و چند نفر دیگه شرط بندی کرد که برانکو اگر می‌خواد ثابت کنه که مربی خوبیه ، باید همین تیم محروم از نقل و انتقالات و نصف و نیمه رو ببره فینال . و فقط در این صورت هست که ضمن عذرخواهی ، برای همیشه نویسندگی رو کنار خواهد گذاشت .
اما می‌بینیم که در کمال بی‌شرمی و وقاحت هنوز می‌نویسه .
SS
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۹
اینو الان میگم نگید نگفتید
اگه برانکو مربی تیم ملی باشه فاتحه جام جهانیو آسیا خوندست...
فقط کمی شعور میخواد،همین
برانکو برای لنگ فقط در زمانی جام آورد که هدایتی پشت تیم بود و رقبای دیگه ضعیف بودن میخواید باور کنید میخواید نکنید
امثال طارمی و رضاییانو مسلمانو امیریو بیرانوند و جلال حسینی محصول بقیه تیمها و مربیا بودن که با پول هدایتی اومدن لنگ
ضمنن برانکو اگه مربی بود بیکار نبود
بهترین گزینه یا خود کیروشه اگر بیاد البته و بعد اون مربی خوب خارجی در حد کیروش
کیروش یه الماس بود که مثل آب خوردن از دستش دادیم
در جواب احمقای کیسه
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۹
از اواسط ۹۶ هدایتی رفت اما برانکو در سال ۹۸ هت تریک و دبل کرد
در سال ۹۷ تیم محروم رو برو فینال لیگ قهرمانان

درد شما اینه ۴ سال زیر برانکو بودین و کیرتوش دکل و پناهگاه بود براتون که در نهایت با حقارت و دستاورد صفر از دو جام ملت ها و یک برد با گل به خودی در دو جام جهانی با تیپا بیرون انداخته شد..

برانکو پدر واقعی تاس چون خوارومادر تاسو سپوخته
كيروش راست ميگفت
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۱۱
بيچاره تيم ملي كه يتيم شد و دلالان افسارش را دست گرفته اند،و البته كه براي دلالان برانكو بهترين گزينه است!
برانکو پدر تاسیون در حال برگشت
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۰
۸
HHEE
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۲۵
اوه اوه نویسنده عجب گوساله ایه. مردک الاغ از آلت کیروش بخور بدون فکر کردن شروع کرده سوالات مزخرفی که احتمالا خودشم جواباشو میدونه رو از مخاطب احمق ِ کیروش پرست میپرسه. درت رو بذار کون نشسته لازم نیاد زیاد از مال برانکو بخوری.
فرهاد شاه
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰
فقط یه کیسه ای میتونه اینقدر عقده داشته باشه از برانکو
عارف
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۳
آقای مومنی عقده های شخصی رو کنار بزارید از چی برانکو کونت سوخته از اون ۴ تا طارمی و رضاییان یا هتریک قهرنانی لیگ برتر یا از رفتن به فینال لیگ قهرمانان آسیا با وجود محرومیت
به قل آقای پروین انتقاد از برانکو مثل تف سربالاست خیلی مایه خنده ما هستی جعفر عقده ای
جعفر بی مخ
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۵۳
عمده ترین دلیل و البته بهانه شما برای حمله به برانکو این بود که دشمن سرمربی تیم ملی ایران هست.شما پرسپولیسیها را به زعم خود متهم به این میکردید که به جای تیم ملی از باشگاهشون حمایت میکنن..عمده فریب شما و باند پشت سر شما این بود که این تیم ملی ایران هست و ما باید از سرمربی آن حمایت کنیم حتی اگر ابرام چرخی باشه...جفری جون حالا تو و باندی که تو یک گه کوچک آن هستی بیایید و حمایت از تیم ملی ایران را به اون دسته از پرسپولیسیها یاد بدید.حالا مربی ویلموتس باشه یا برانکو یا گل محمدی و قلعه..نگران سهمت هم نباش.بالاخره برانکو دست و دل بازه.یک کوبیده زعفرانی تو شکم جامونده ات جا میشه.یک نصیحت هم برات دارم..برو دعا کن که برانکو سرمربی تیم ملی بشه یا هر جای دیگه چون اگر بیکار باشه هر شب با کابوس برگشتش به پرسپولیس تشکت را خیس میکنی..مای بیبی هم که گرانه
یه ایرانی
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۰۰
جناب جعفر مومنی و ایضا بقیه کیروشپورها و شغال پرستان

هنوز فقط اسم " برانکو ایوانکوویچ " اومده اینجوری آب به لانه تان افتاده و دست و پا میزنید ؛ بیچاره اگر پا به ایران بگذارد و سرمربی تیم ملی شود چه میکنید ؟؟؟؟

چگونه است تا وقتی اون شغال اینجا بود فقط دم تکان میدادید و جیکتون در نمیومد اما الان ادعای علم فوتبال دارید و میخواهید سرمربی را تعیین کنید ؟؟؟
اگر تعیین سرمربی توسط یک سایت یا خبرنگار کار زشتی است ؛ همین مقاله نشان میدهد که شما از همان قماش هستید و میخواهید مربی مورد نظر خود را بیاورید .

جناب جعفر مومنی و ایضا بقیه کاسه لیسان ؛ چه برانکو بیاید ، چه ویلموتس بماند ؛ انشاا... هرگز پای آن نمک بحرام پرتغالی به ایران باز نخواهد شد . ارباب دیگری بجوئید برای دم تکان دادن و وطن فروشی
حامد
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۰۴
اول برانکو رو فراری دادن، حالا با توجه به نتایج ضعیف پرسپولیس و اینکه میدونن هوادار خواهان بازگشت برانکو میشه به مسئولین پرسپولیس گفتن سراغ برانکو نرن چون میخوان سرمربی تیم ملیش کنن و با علم اینکه هوادار به هیچ وجه حضور مربی ایرانی در پرسپولیس رو نمی‌پذیره و برانکو هم در تیم ملی مشغول به کاره، به نتایج ضعیف تیم تداوم بدن... این اتاق فکریه که تو خیابون سئول علیه پرسپولیس وجود داره!
۹
ع ع ب
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۱۶
شما صنعتی و سنتی رو با هم زدی که این اراجیف رو به هم بافتی؟؟!!! کینه ای چیزی از برانکو به دل داری ؟؟! خودش یا هواداراش باهات کاری کردن؟؟!!! بیماری روحی روانی عود کرده؟؟!!! آخه من موندم آی اسپورت چرا هر خزعبلی رو که از هر ذهن مریضی بیرون می پاشه رو منتشر میکنه؟؟!! این یارو کیه اصلا ... از کدوم آسایشگاه روانی فرار کرده؟!
بهروز
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۱۸
ارام باش جفر چخه چخه
پدرام
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۲۲
واقعا مقاله شرو وری نوشتی سراسر احساسی فاقد ارزش!
ارس
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۶
چقدر بی ادبی نوکر کیروش
گند رو تو و امثال تو و کیروش زدید به واژه "ملی" تیم ملی
پروژه زمین سوخته شما داره بی اثر میشه
کیروش هم ما رو به مرحله دوم جام جهانی نبرد، آن هم پس از ۸ سال
کیروش یک مقام سومی در آسیا هم برایمان نیاورد
کیروش فقط نوچه هایی چون تو زیاد داشت
فرهاد شاه
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۴
جعفر جان از قلمت بجای کلمه شاش تایپ میشه ما هم جمیعا شاشیدیم تو قلمت
صمد آقا از آبادی بالا
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۷
جفر خره چلوکباب قلعه نویی چطور بود؟
۶
موراتا
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۳۸
سیاست آی اسپورت در پوشش دیدگاه های مختلف رو می پسندم ولی جناب امیرپور هر متنی برای انتشار حداقلی از استاندارد و اندکی عقلانیت رو باید داشته باشه اینکه گروهی با انتخاب برانکو مخالف باشند عجیب نیست اما اینکه همچین متن سر تا پا کینه و پر از عقده گشایی ای رو برای بارتاب دیدگاه این دسته انتخاب میکنید کسر شان سایت شماست
۸
حمید
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۴۹
اسمت رو گذاشتی خبرنگار ؟؟
دوستان در کامنتها جوابت رو دادن و از خجالتت دراومدن
مردک یقه گردنت رو شل کن تا خون به مغزت برسه
شغال پرتغالی که سنگ دلش رو به سینه ات میزنی ، هشت سال مربی تیم ملی بود و حتی یک مقام سوم هم نتونست بیاره و جلوی همین عراق یا باخت یا مساوی کرد و اوج هنرش هم که مقابل ژاپن بود با اون تیمی که از لحاظ بازیکن کم نداشت !!! چرا انقدر کینه داری از برانکو سوالیه که خودت بهتر از همه میدونی نترس و برانکو مربی تیم ملی نمیشه خیالت راحت باشه
و بگیر بخواب که لحاف یخ کرد !!!
پدر asqar
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۷
پسرم درکت میکنم، این کروات منتها دلخوش به این باش که زیبایی داری
۷
محسن
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۳۸
میبینم که هواداران تیم داوزاری،نتایج عن تیمشان را فراموش کردند و افتابی شدند!عزیزان من،امسال از مهندس باشگاه شما جناب فغانی خبری نیست،پس از نتیجه هم خبری نیست!!!!! مگه با خواندن این مطالب افتابی شوید و عقده گشایی کنید
۳
شهرام
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۵۴
اقایون لنگی نکنه واقعا باورتون شده قهرمانی های 4ساله لنگ سالم بوده با دریایت پولکویچ بدست اومده. ازقدیم گفتن حقیقت چیه؟؟؟
۴
رضا کیان
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۴
جالبه بعد از شانزده سال تنها موفقیت ایفاکوفیتش قهرمانی با پرسپولیس در ایران بوده هرجا رفته مثل الاهلی. با اردنگی سوت شده تو باقالیا قهرمانیای پرسپولیسم که با داستان جعل و بابامسعود و عمو سعید و اسی بچه تهرونو...همساده ها یاری کنید اوردن برانکو با علم به پوچ بودنش باور کردن دروغیه که خودشون تعریف کردند واقعا مرزهای حماقت رو در نوردیدند!!
۳
مهدی
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۷
خفه بابا
ادیب
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۱۶
اگه بیاد بدهی ۲۵ میلیاردی پرسپولیس رو دولت بدون سر و صدا میتوونه تسویه میکنه
.
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر