فهرست
گزارش ویژه: زهر چشم به شیوه علی منصور
گزارش ویژه: زهر چشم به شیوه علی منصور

گزارش ویژه: زهر چشم به شیوه علی منصور

آی اسپورت - علیرضا منصوریان حسابی گرد و خاک به پا کرد. وقتی حس کرد که شاید برخی بازیکنانش قصد توطئه علیه او را دارند، تصمیم گرفت برخی تصمیمات اورژانسی بگیرد. سرمربی آبی‌پوشان برای دیدار هفته پانزدهم لیگ بختیار رحمانی را از لیست خط زد و به اصفهان نبرد و مهدی رحمتی، هسته اصلی توطئه‌ای که منصوریان فکرش را می‌کرد درون دروازه قرار نداد. همه حاشیه‌ها نیز پس از نیمکت‌نشینی رحمتی آغاز شد و پس از آن صحبت از لیست خروج استقلال به میان آمد.
لیست خروجی استقلال شامل سیدمهدی رحمتی، امین حاج‌محمدی، بختیار رحمانی، فرشید باقری و میثم مجیدی بود. لیستی که البته خود استقلالی‌ها آن را در اختیار رسانه‌ها قرار دادند تا جو رسانه‌ای راه بیندازد و از سوی دیگر خودشان این لیست را به صورت رسمی تأیید نکردند. مسئولان باشگاه اعلام کردند لیست مازاد پس از جذب بازیکنان جدید اعلام خواهد شد و همین مسئله ترسی را به جان بازیکنان مغضوب منصوریان انداخت.
مشکلات علیرضا منصوریان با برخی بازیکنانش از آنجایی آغاز شد که تغییراتی در مدیریت این باشگاه ایجاد شد. بهرام افشارزاده رفت تا رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال شود. مدیریت جدید پس از بررسی قرارداد بازیکنان به این نتیجه رسید که قیمت برخی از آنها بسیار بالاتر از رقم واقعی‌شان است و خواستار کم کردن قرارداد حاج‌محمدی، رحمانی، باقری و یکی دو نفر دیگر شد. افتخاری از منصوریان خواست که با شاگردانش صحبت کند تا آنها راضی به کم کردن قراردادشان شوند، اما حاج‌محمدی، رحمانی و باقری حرف منصوریان را زمین انداختند تا سرمربی آبی‌پوشان حسابی از آنها شاکی شود. پس از آن بود که حاج‌محمدی به سکوها تبعید شد، فرشید باقری کمتر فرصت بازی کردن پیدا کرد و بختیار هم در هفته‌های پایانی نیم فصل از لیست خارج شد.
همه این اتفاقات طوری رقم خورد که بازیکنان استقلال ترسی در جان‌شان افتاد. ترس از دست رفتن جایگاه‌شان بین هواداران و همین مسئله باعث شد خیلی از آنها عقب نشینی کنند. مهدی رحمتی که به عنوان کاپیتان استقلال اعلام کرده بود اگر منصوریان به او احتیاج نداشته باشد از این تیم می‌رود، وقتی با چراغ سبز سرمربی تیمش مواجه شد عقب‌نشینی کرد. منصوریان به صورت علنی درباره اینکه آیا راضی به جدایی رحمتی است یا نه، گفت: اگر او رضایتنامه بخواهد، به او رضایتنامه می‌دهیم.
این واکنش منصوریان عقب‌نشینی جدی مهدی رحمتی را به دنبال داشت و بختیار رحمانی هم حالا مجبور به عقب‌نشینی از مواضع قبلی خود شده است. به هر حال زلزله‌ای که منصوریان در تیمش به راه انداخت، باعث خوابیدن خیلی از مسائل حاشیه‌ای شد و این اتفاقات باعث شده بازیکنانی چون میثم مجیدی و فرشید باقری هم بدون سر و صدا کارشان را در استقلال انجام بدهند تا پس لرزه‌ها دامن آنها را نگیرد. البته داستان حاج‌محمدی کمی متفاوت است و گویا منصوریان به دلیل رفتاری که این بازیکن ابتدای فصل داشته، قصد استفاده از این بازیکن را ندارد و از باشگاه نیز خواسته رضایتنامه این بازیکن را بدهند، اما سایر بازیکنان مثل رحمتی، رحمانی، باقری و مجیدی در صورتی که مشکل جدیدی ایجاد نشود در استقلال ماندنی هستند.
با اتفاقاتی که در استقلال رقم خورد، حالا می‌توان گفت منصوریان به هدفش رسید. یکی از اهداف او شکستن قبح مهدی رحمتی در استقلال بود و از بین بردن این تفکر که برخی بازیکنان حس بزرگی در تیم را می‌کردند. همین مسئله باعث شده منصوریان از اعلام رسمی لیست مازاد منصرف شود و به نوعی این لیست را باطل اعلام کند تا با زهر چشم گرفتن شوک بزرگی به تیمش وارد کند. حالا او تصمیمش را عوض شده و لیست مازاد را باطل کرده و منتظر تغییر رفتار بازیکنانش است؛ در غیر این صورت باید در آخرین روزهای نقل و انتقالات نیم فصل منتظر تغییرات جدی در استقلال باشیم.

 

روزنامه هفت صبح

۲ ۲  
آی اسپورت
2016-12-31 09:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اسما
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۰۷
من ک نفهمیدم منصوریان الان خوبه ی ن؟؟!
۱
مجیدی
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۱۷
الان به چه زبانی نوشتی شما؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر