فهرست
۷۵ درصد جام‌ها برای پرسپولیس؛ اقتدار سه ساله
۷۵ درصد جام‌ها برای پرسپولیس؛ اقتدار سه ساله

۷۵ درصد جام‌ها برای پرسپولیس؛ اقتدار سه ساله

آی اسپورت - لیگ پانزهم، شروع دوران برانکو و پرسپولیس بود و از لیگ شانزدهم، جام گرفتن آن‌ها آغاز شد. پرسپولیس سه سال است، باثبات‌ترین تیم فوتبال ایران محسوب می‌شود و اجازه نداده دست تیم دیگری به قهرمانی لیگ برتر برسد. آن‌ها در فتح دیگر جام‌ها هم موفق عمل کرده‌اند و یکشنبه، می‌توانند ششمین جام‌شان در این سه فصل را هم به خانه ببرند.

در سه فصل اخیر لیگ برتر، مجموعا ۷ جام اهدا شده و هشتمی، یکشنبه شب اهدا خواهد شد. سه لیگ برتر، سه جام حذفی و دو سوپرجام، که همه عناوین داخلی فوتبال ایران بوده‌اند. پرسپولیس در صورت قهرمانی در جام حذفی، صاحب ۶ جام از این ۸ جام خواهند بود. آن‌ها هر سه قهرمانی لیگ برتر و هر دو قهرمانی سوپرجام را بدست آوردند و این هفته، با بردن داماش صاحب اولین قهرمانی‌شان در جام حذفی خواهند شد.

نفت تهران لیگ شانزدهم و استقلال لیگ هفدهم، تنها تیم‌هایی بودند که توانستند در این سه سال، جامی را به خانه ببرند و هر دو قهرمان جام حذفی شدند. سال ۱۳۹۶، پرسپولیس در اولین مرحله جام حذفی بازی را در ضربات پنالتی به قشقایی باخت و سال ۱۳۹۷، صنعت نفت توانست در ضربات پنالتی سرخپوشان را حذف کند. دو تیمی که باعث شدند، جام‌های قهرمانی لیگ در این سال‌ها به دست کسی غیر از جلال حسینی هم بالا برود. یکشنبه، داماش می‌تواند به سومین تیمی تبدیل شود که در دوران طلایی پرسپولیس جام می‌برد. در غیر این صورت، جام ششم هم به مقصد ۵ جام قبلی می‌رود.

نود

۱۴    
آی اسپورت
2019-06-01 00:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر