فهرست
پیش‌بازی لیگ یک؛ جنگ شمالی ها در صدر
پیش‌بازی لیگ یک؛ جنگ شمالی ها در صدر

پیش‌بازی لیگ یک؛ جنگ شمالی ها در صدر

آی اسپورت- هفته دهم لیگ یک یکشنبه ۲۵ مهر با برگزاری ۹ دیدار از سرگرفته می‌شود.رقابت تنگاتنگی بین ۶ تیم بالای جدول لیگ آزادگان بوجود آمده  نکته جالب حضور ۴ نماینده از شمال کشور در بین این تیم‌هاست که نشان می‌دهد علی‌رغم اینکه این تیم‌ها با مشکلات مالی و مدیریتی زیادی دست و پنجه نرم می کنند (بجز خونه به خونه بابل) توانسته‌اند با اتکا به ظرفیت بومی خودشان نتایج خوبی این جای کار کسب کنند.

فولاد یزد – سپیدرود رشت؛ فولاد، مانع جدید تیم‌های بالای جدول؟
سپیدرود پس از یک هفته تجربه قرار گرفتن در صدر جدول باید میهمان فولاد یزد متحول شده باشد. فولاد یزد که در پایان هفته هفتم مسابقات لیگ آزادگان با سه امتیاز جزو سه تیم انتهای جدول رده بندی بود، با تغییراتی که در کادر فنی خود داد در این ۲ هفته چهار امتیاز کسب کرده و خود را از تیم‌های کاندیدای سقوط جدا کرده است.
این تیم، هفته هشتم توانست تیم خوب آلومینیوم اراک را شکست دهد و هفته گذشته هم موفق شد تیم دوم جدول رده بندی یعنی اکسین البرز را متوقف کند.
باید دید شاگردان محمود امیری که هفته گذشته توانستند با گرفتن یک امتیاز از اکسین البرز، کمک شایانی به رسیدن سپیدرود به صدر جدول کنند، این هفته می‌توانند باعث شوند که سپیدرود صدر جدول را از دست دهد یا خیر.

مس رفسنجان – گل گهر سیرجان؛ داربی کروات‌ها، میشو – وینگو
گل گهر سیرجان، تیمی که تا هفته گذشته در صدر جدول لیگ یک قرار داشت، با شکست در دقایق پایانی برابر بادران ۱۰ نفره، جایگاهش در صدر جدول را به شاگردان علی نظرمحمدی داد.در مقابل مس رفسنجانی قرار دارد که هفته گذشته با میشو کریستوچوویچ هم نتوانست نتیجه بگیرد و با قبول شکست برابر سپیدرود رشت، ضمن اینکه سپیدرود را به صدر جدول رساند، خودش را هم جزو سه تیم کاندیدای سقوط قرار داد.
گل گهر با توجه به اینکه بازی آسان‌تری نسبت به ۲ تیم اکسین و سپیدرود دارد، امیدوار است با پیروزی در این دیدار دوباره به صدر جدول رده بندی بازگردد. باید دید چه کسی از داربی کروات‌های لیگ آزادگان بین وینگو و میشو پیروز بیرون می‌آید.

آلومینیوم اراک – اکسین البرز ؛ خیز فیروز برای رسیدن به صدر
آلومینیوم اراک با هدایت داوود مهابادی توانسته بود در ۶ هفته ابتدایی لیگ آزادگان نتایج خوبی را کسب کند و خودش را جزو چهار تیم نخست جدول ببیند. با این حال این تیم از بازی جنجالی هفته هفتم با سپیدرود رشت، نتوانست نتایج خوبی بگیرد و در این سه هفته تنها یک امتیاز از رقیبانش گرفته است. این تیم هفته گذشته در مقابل تیم راه آهن که وضعیت مدیریتی و مالی خوبی هم ندارد به تساوی بدون گل رسید.
اکسین البرز، تیم دوم جدول رده بندی هفته گذشته نتوانست از باخت گل گهر استفاده لازم را ببرد و به صدر جدول برسد. این تیم هفته گذشته مقابل تیم فولاد یزد متوقف شد تا به اولین تساوی فصل خودش هم برسد.

خونه به خونه بابل – نفت مسجد سلیمان؛ سودای مرزبان برای رسیدن به تیم‌های مدعی
خونه به خونه بابل که خودش را به جمع مدعیان رسانده، هفته گذشته مقابل تیم جوان ایران جوان بوشهر متوقف شد. شاگردان مرزبان اگر از آن دیدار پیروز بیرون می‌آمدند با گل گهر سیرجان هم امتیاز می‌شدند و فاصله با صدر جدول را به ۲ امتیاز می‌رساندند. آنها باید از این دیدار با دست پر بیرون بیایند زیرا دو تیم دیگر خطه شمال یعنی نساجی و ملوان در تعقیب این تیم هستند.
هفته گذشته نفت مسجد سلیمان در مقابل تیم متحول شده خیبر خرم آباد کاری از پیش نبرد و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. شاگردان سهراب بختیاری زاده چند هفته‌ای است که طعم پیروزی را نچشیده‌اند و از مدعیان فاصله گرفته‌اند.

ملوان بندرانزلی – نساجی مازندران؛ مصاف “بی‌پول‌های با غیرت”
این بازی می‌تواند حساس‌ترین بازی این هفته لیگ آزادگان باشد. این دو تیم در همسایگی یکدیگر در رده‌های پنجم و ششم جدول قرار گرفته‌اند و این فرصت را دارند تا با پیروزی در این دیدار خودشان را به جمع چهار تیم نخست جدول برسانند.
۲ تیم وضعیت مالی خوبی ندارند. هفته گذشته ملوانی‌ها از سوی فیفا تهدید شدند که اگر بدهی ۳۰۰ هزار دلاریشان را پرداخت نکنند به لیگ دسته سوم سقوط می‌کنند. البته وضع نساجی به این وخامت نیست ولی آنها هم با مشکلات مالی عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند. باید دید وضعیت ۲ تیم خوب شمال کشور به کجا می‌رسد.

 

هفته دهم لیگ یک
مس رفسنجان – گل گهر سیرجان / ساعت ۱۵:۰۰ – ورزشگاه شهدا رفسنجان
جواد رحیم زاده – محمد هاشمی نسب – حامد صفایی – علیرضا جلالی/ ناظر داوری: ایرج نظری

فولاد یزد – سپیدرود رشت / ساعت ۱۵:۰۰ – ورزشگاه شهید نصیری یزد
موعود بنیادی فر – محمدرضا طالبی – براتعلی مولوی – عقیل جهانبازی/ ناظر داوری: فرشید افشار

خونه به خونه مازندران – نفت مسجد سلیمان / ساعت ۱۵:۰۰ – ورزشگاه هفتم تیر بابل
سیدمهدی سیدعلی – حسن انتظاری- جواد قنبریان – مصطفی بینش / ناظر داوری: بهرام تقوی

خیبر خرم آباد – مس کرمان / ساعت ۱۵:۰۰ – ورزشگاه تختی خرم آباد
احمد صالحی – فرزاد بهرامی – محسن سلطانی – روح اله تیموری / ناظر داوری: بابک وسیله بر

آلومینیوم اراک – اکسین البرز / ساعت ۱۵:۰۰ – ورزشگاه امام خمینی اراک
پیروز سیف اله پور – حسین رحیمی پور – محمد نوری- حسین زمانی / ناظر داوری: زاهد بحرینی

ملوان بندرانزلی – نساجی مازندران / ساعت ۱۵:۱۵ – ورزشگاه تختی انزلی
محمدرضا فغانی – حمید کنعانی – امیر مبشر – ناصر جنگی / ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی

بادران تهران – فجر سپاسی شیراز / ساعت ۱۵:۱۵ – ورزشگاه اکباتان تهران
مهدی شجاعی – حمزه سلیمی – رضا نجفی مجد – مهدی نجار / ناظر داوری: علیرضا رجب لو

پارس جنوبی جم بوشهر – راه آهن تهران / ساعت ۱۵:۳۰ – ورزشگاه تختی جم
وحید کاظمی – تورج عیوض محمدی – حمید نادری – عباس صادقی / ناظر داوری: سعید بطحایی

استقلال اهواز – ایرانجوان بوشهر / ساعت ۱۵:۴۵ – ورزشگاه تختی اهواز
داود محرابی – مهدی الوندی – امید افخمی – امید جمشیدی / ناظر داوری: صفدر احمدی

۱    
آی اسپورت
2016-10-15 15:22:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر