فهرست
توصیه به جادوگر؛ با احتیاط انتخاب کن!
توصیه به جادوگر؛ با احتیاط انتخاب کن!

توصیه به جادوگر؛ با احتیاط انتخاب کن!

آی اسپورت - این روزها زمزمه‌های زیادی در مورد احتمال بازگشت علی کریمی به لیگ برتر به گوش می‌رسد. گفته می‌شود یکی، دو تیم لیگ برتری باب مذاکره با جادوگر فوتبال ایران را باز کرده‌اند و ممکن است او بعد از توافق با یکی از آنها، با از سرگیری رقابت‌های این فصل دوباره به شغل مربیگری برگردد. نکته اما اینجاست که این موضوع بیش از آنکه باعث خوشحالی هواداران مشتاق و پرشمار جادوگر شود، خیلی از آنها را عمیقا نگران کرده است. حقیقت آن است که کریمی در آغاز حرفه مربیگری انتخاب‌های خوبی نداشت و  استارت بدی در کارنامه‌اش خلق شد.

از دمکراسی در کبابی تا سوگ سپیدرود

کریمی کارش را ابتدا با قبول دستیاری کارلوس کی‌روش در تیم ملی شروع کرد اما خیلی زود با مربی پرتغالی به مشکل خورد و ضمن کناره‌گیری ناگهانی به تندترین اپوزیسیون او تبدیل شد. کریمی سپس سرمربیگری 2تیم لیگ برتری را بر عهده گرفت که یکی از دیگری عجیب‌وغریب‌تر بودند. او در شرایطی هدایت نفت تهران را قبول کرد که این باشگاه خصوصی، تحت مالکیت فردی ماجراجو و ناآشنا با قواعد فوتبال بود. از همان زمانی که حمیدرضا جهانیان با رأی‌گیری از بازیکنانش در چلوکبابی(!) علی کریمی را به‌عنوان سرمربی برگزید، می‌شد فهمید که او چه‌کاره است. کریمی اگر باهوش بود، آن پیشنهاد را نمی‌پذیرفت اما آقای شماره8 دوست داشت سرمربیگری کند و به این ترتیب در دامی افتاد که سرانجامش، قطع همکاری زودهنگام و جمع‌آوری استشهاد محلی در خیابان بود. کریمی حتی از این تجربه هم درس نگرفت و بعدتر سرمربیگری سپیدرود رشت را پذیرفت؛ تیمی که اگرچه اصیل و محترم بود اما همان مشکلات مالکیتی و مدیریتی را داشت. این بار جادوگر برای جلوگیری از تکرار اتفاقات نفت، در مالکیت سپیدرود هم شریک شد اما کار سخت‌تر از آنی بود که او تصور می‌کرد. به این ترتیب او با کلی زحمت و ضرر، باز هم در میانه راه از سپیدرود جدا شد تا این تیم به دسته پایین‌تر سقوط کند.

کدام تیم کریمی را می‌خواهد؟

از2 تیمی که کریمی سابقه هدایت آنها در لیگ برتر را داشته، یکی هم‌اکنون در دسته اول است و دیگری اصلا وجود خارجی ندارد! بنابراین واضح است که جادوگر برای ترمیم کارنامه و وجهه‌اش به‌عنوان یک مربی، انتخاب بعدی را باید دقیق‌تر انجام بدهد اما بعید به‌نظر می‌رسد فعلا چنین شرایطی وجود داشته باشد. 2تیمی که در لیگ برتر سرمربی نداشتند، یکی گل‌گهر سیرجان بود و دیگری شاهین بوشهر. البته  کریمی پیشنهاد گل گهر را رد کرد و امروز مجید جلالی هدایت این تیم را پذیرفت. حالا که شنیده می‌شود کریمی پیشنهاد بوشهری‌ها را هم رد کرده است، ای‌کاش سایر پیشنهادهای مربیگری را هم دقیق‌تر و با وسواس بیشتری بررسی کند.

همشهری ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-10-17 01:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
تحریف تاریخ ؟!!!!
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۴۴
سپیدرود در زمان علی کریمی، هیچ گلی خارج از رشت نزد و فقط یک امتیاز گرفت. ولی به لطف چهارده امتیازی که در بازی‌های خانگی جمع کرد، سهمیه این تیم را در لیگ برتر حفظ کرد.
علی کریمی در سپیدرود در دوازده هفته به اندازه ۱۷ مسابقه قبل از حضورش امتیاز جمع کرد و سهمیه این تیم پرهوادار را در لیگ برتر حفظ کرد. علی کریمی با سپیدرود پانزده امتیاز کسب کرد. که فقط یکی از این پانزده امتیاز در خارج از رشت به دست آمد. نکته قابل توجه سپیدرود از زمان حضور کریمی، امتیازگیری خیلی خوب این تیم در رشت بود. کریمی از هفت مسابقه خانگی، چهار مسابقه را برد. در شرایطی که خارج از رشت، چهارتا از پنج مسابقه‌اش را شکست خورد. سپیدرود در بازی‌های خارج از خانه با علی کریمی ده گل خورد و هیچ گلی نزد.
نتایج خارج از خانه سپیدرود با علی کریمی
پیکان ۰-۰ سپیدرود
نفت آبادان ۳-۰ سپیدرود
استقلال ۳-۰ سپیدرود
پدیده ۱-۰ سپیدرود
ذوب‌آهن ۳-۰ سپیدرود
در آن سمت ماجرا، هشت گل در رشت زد که منجر به کسب ۱۴ امتیاز شد. از شانس خوب کریمی، سپیدرود در این دوران ۵ مهمانی داشت و ۷ مرتبه میزبان بود. دو میزبانی متوالی سپیدرود در رشت، چهار امتیاز را برای این تیم به همراه داشت که بقایش در لیگ را تثبیت کرد.
نتایج خانگی سپیدرود با علی کریمی
سپیدرود ۱-۲ گسترش‌فولاد
سپیدرود ۲-۱ سپاهان
سپیدرود ۱-۱ استقلال‌خوزستان
سپیدرود ۲-۰ سایپا
سپیدرود ۱-۰ پارس‌جنوبی‌جم
سپیدرود ۱-۰ تراکتورسازی
سپیدرود ۰-۰ فولاد
در این فصل سپیدرود ششمین تیم برتر لیگ در بازی‌های خانگی است. در شرایطی که در بازی‌های خارج از خانه، قعرنشین لیگ است.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر