فهرست
دلجویی از مزدک؛ گزارش فینال با تو!
دلجویی از مزدک؛ گزارش فینال با تو!

دلجویی از مزدک؛ گزارش فینال با تو!

آی اسپورت - «این روزها دلگیرم اما نمی‌خواهم با گفتن ناراحتی‌هایم تشنج رسانه‌ای ایجاد شود. از من می‌پرسید چرا نیستم؟! چون در شبکه مستند فعالیت دارم؛ شبکه سه بنده را به چشم یک گزارشگر می‌بیند، چون در آن جمع دوستانی که بیشتر تهیه‌کنندگی برنامه‌های ورزشی دارند قرار ندارم. همیشه مسابقات را گزارش کرده‌ام و تهیه‌کنندگی برنامه را به دوستان دیگر واگذار کرده‌اند. به همین‌خاطر ترجیحم بوده که نباشم و در شبکه مستند به عنوان تهیه‌کننده فعالیت ورزشی‌ام را ادامه بدهم.» این‌ها بخش‌هایی از حرف‌های مزدک میرزایی یکی از گزارشگران خوب و پرطرفدار تلویزیون است. حرف‌هایی که در روزهای ابتدایی جام جهانی 2018 زده بود. از حرف‌های مزدک به نظر می‌رسید او از عادل فردوسی‌پور مجری و تهیه کننده برنامه «2018» دلخور است. مزدک در این باره هم در لفافه حرف زده بود: «هیچ اختلافی ندارم اما دعوت نشدم، چون مثل همیشه در شبکه سه گزارشگر بوده‌ام و هستم. حالا ان‌شاالله در ادامه جام... نمی‌خواهم این روزها از دلگیری‌هایم بگویم. الان نمی‌خواهم مردم علاقه‌مند به فوتبال و دوستانم را آزرده‌خاطر کنم.»

از این حرف‌ها کاملا مشخص بود که مزدک از چیزی دلخور است. مثلا از اینکه عادل فردوسی پور به او فقط به چشم یک گزارشگر نگاه می‌کند. نه یک مجری مثل محمدرضا احمدی که مثل او در کنار عادل برنامه‌ها را اجرا کند. مزدک البته چند بازی از جام جهانی را گزارش کرد. او دلخوری‌هایش را وارد این بخش از کار نکرد و هر بازی را که بر عهده‌اش گذاشتند گزارش کرد. اما نکته این است که انتخاب گزارشگران بازی‌ها چیزی نیست که عادل فردوسی پور مسئولش باشد. انتخاب گزارشگران هر بازی بر عهده مدیر گروه ورزش شبکه 3 یعنی حسین ذکایی است. با این وجود و علرغم دلخوری میرزایی، جام جهانی برای او پایان خوشی دارد. روز پنج شنبه گذشته بود که خبر رسید گزارشگران دو بازی رده‌بندی و فینال انتخاب شده‌‌اند. بر اساس تصمیم مدیران گروه ورزش شبکه 3 گزارش بازی رده‌بندی بین تیم‌های انگلیس و بلژیک به جواد خیابانی واگذار شده و بازی فینال را هم مزدک میرزایی گزارش خواهد کرد.

به نظر می‌رسد انتخاب مزدک برای بازی فینال به نوعی دلجویی از او هم باشد. او که معتقد است تهیه کننده‌های شبکه 3 از توانایی‌های دیگرش استفاده نمی‌کنند و او را صرفا برای گزارش می‌خواهند. شاید مدیران گروه ورزش شبکه 3 بابت دلخوری مزدک به او حق داده‌اند و قصد دارند با انتخاب او به عنوان گزارشگر بازی فینال از او دلجویی هم بکنند.

 

سازندگی

۸ ۴  
آی اسپورت
2018-07-15 11:04:00
نظر دهید

۴ نظر
بابک
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۶
احمدی که ویزیتوره همون بهتر جای اون نیستی
اشکان4
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۹
مزدک میرزایی آدم مودب ،متین و محترمی هست
واسه همین هم خودش از باندبازی و سیاسی کاری دوری می کنه
هم مدیران به خاطر این ویژگی هاش بهش علاقه ای نشون نمی دن!
آرش6
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
برای اینکه جزو باند برج ایران زمین ظالم کیروشی پور نیستی
۹
m.i.s
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۴
با اختلاف بهترین گزارشگر ایران
تو تمام این سالها هر چقدر مزدک کمتر رسانه ای شد آقای عادل تبدیل به سلطان رسانه های ورزشی کشور شد آقای عادل کمپین راه می اندازد ،موج رسانه ای ایجاد می کند عقاید و نظرات شخصی خودشو عقاید و نظرات مردمی جا می زند کارشناس دعوت می کند حرفهای کارشناسی رو خودش در دهانش می گذارد و رسما بر جریان حرکتی فوتبال در ایران تاثیر مستقیم دارد(نمونه فعالیت رسانه ای عادل در حمایت از کی روش،فقدان نگاه انتقادی به تیم ملی در تمام 8 سال گذشته.)
کجا و چه کسی رو سراغ دارید که یک ماه تمام از ساعت 5 بعد از ظهر به بهانه جام جهانی تا ساعت 1 شب جلوی دوربین بشیند و هر 10 دقیقه یکبار هم بگوید چقدر خوب بودیم ما چه حیف شد نرفتیم بالا چقدر سخت بود گروه ما و از این مزخرفات بی سرو ته که فقط برای تفاخر ملی آنهم برای یک هفته مصرف داردا؟این قدرت رسانه ای در ورزش روچه کسی در ایران دارد؟ چه کسی شانس و فرصت اینچنینی داشته است در کل تاریخ تلویزیون در ایران جز آقای عادل فردوسی پور؟
چقدر فرق است بین بهمنشی که در جام جهانی 1978 که ایران برای اولین حضور دارد در هنگام تعویض مربی گوید صفر با صفر تعویض شد با این آقای فردوسی پور که روزانه 6 تا 7 ساعت جلوی دوربین نشسته است اما دریغ از یک کلمه حرف حساب.
فردوسی پوربه نظر بدل به یکی از آفت های رسانه ای کشور شده است به این معنا که خیلی سال است که نه تنها کارکرد آگاهی بخشی یا نگاه انتقادی اش را از دست داده است که اساسا پوپولیسم ،سطحی نگری و جریان سازی بر اساس نگاه شخصی نیز در برنامه هایش موج کی زند
مزدک اما در تمام این سال ها بی حاشیه و بی ادعا تلاش کرده است به گزارشگری به عنوان یک حرفه تخصصی نگاه کند بی آنکه تهیه کننده ای شود و اسپانسری چند میلیاردی داشته باشد و پول و پله ای به جیب بزند و صدالبته که ما به انتقادهای گاه بی گاه مزدک بیش از چاپلوسی عادل فردوسی پور برای سرمربی عوام فریب تیم فوتبالمان احتیاج داریم

چقدر فرق هست با بهمنشی که در همون جام جهانی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر