فهرست
برایتون – لیورپول؛ دوری از شوک سوم
برایتون – لیورپول؛ دوری از شوک سوم

برایتون – لیورپول؛ دوری از شوک سوم

آی اسپورت - قبل از اینکه مدعیان جدی قهرمانی بخواهند هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس را شروع کنند، لیورپولی‌ها باید به عنوان مهمان مقابل برایتون بازی کنند. تصمیم صدرنشین جزیره برای اینکه جایگاهش را حفظ کند باید پیروز از زمین خارج شود. برایتون هم در پی رسیدن به میانه جدول و نیم‌نگاهی به سهمیه لیگ اروپاست. لیورپولی‌ها که دو شکست پیاپی را متحمل نشده‌اند به هیچ عنوان دوست ندارند سومین باخت پیاپی را متحمل شوند.

برایتون

فارغ از هر ماجرایی، برایتون در خانه، تیم دیگری است و با حمایت هوادارانش همیشه مقابل تیم‌های بزرگ موفق بوده. تیم کریس هاتون در ورزشگاه آمکس طور دیگری بازی می‌کند. آن‌ها دنبال این هستند تا رکورد شکست‌ناپذیری خود را به عدد ۵ برسانند. خوبی برایتون این است که ۱۰ امتیاز با منطقه خطر فاصله دارد و از حاشیه امنیت خوبی برای سبقت گرفتن برخوردار است. برایتون امسال نتایج خوبی به دست آورده و موفق شده ۷ پیروزی را در ۱۳ هفته مال خود کند. مشکل تیم، اما جایی است که اکثر این پیروزی‌ها با اختلاف یک گل به دست آمده است.

لیورپول

بعد از قطع شدن رکورد ۲۱ بازی شکست‌ناپذیری، برای یورگن کلوپ هیچ چیز به اندازه بازگشت به پیروزی‌ها اهمیت ندارد. لیورپول داشت از شکست مقابل منچسترسیتی به روز‌های عادی برمی‌گشت که توسط ولورهمپتون از رقابت‌های جام‌حذفی حذف شد تا دومین شوک را تجربه کند. کلوپ برای اینکه تیم را از این وضعیت خاکستری خارج کند به ۳ امتیاز این مسابقه نیاز دارد. به‌ویژخ آن که فاصله ۴ امتیازی با منچسترسیتی بیش از پیش سیتیزن‌ها را به صدر جدول نزدیک کرده است. در مقایسه با هفته‌های آتی لیورپول که باید با ۶ تیم بالای جدول بازی کند، این آسان‌ترین بازی آن‌ها به حساب می‌آید. بنابراین پیروزی برای تیم کلوپ واجب است.

جدال آخر

۲۵ آگوست ۲۰۱۸ این دو تیم آخرین جدال خود را برگزار کردند که لیورپول میزبان با تک‌گل محمد صلاح توانست برایتون را شکست دهد.

مصدومان و محرومان

در برایتون، برناردو و ایسگوئر، دو مصدوم هستند و علیرضا جهانبخش و متیو رایان در جام ملت‌های آسیا برای کشورشان بازی می‌کنند. لیورپولی‌ها هم با مصدومیت لوورن، جو گومس و جوئل ماتیپ روبه‌رو هستند.

آمار بازی

۲۹ این دو تیم برای بیست و نهمین بار به مصاف هم می‌روند.

۱۶ لیورپول ۱۶ بار مقابل برایتون به برتری رسیده است.

۴ سهم برایتون مقابل لیورپول تنها ۴ برد بوده است.

۱۱ لیورپول در ۳ بازی آخر مقابل برایتون ۱۱ گل به ثمر رسانده است.

۱ در ۳ بازی آخر، برایتون تنها یک بار مقابل لیورپول گلزنی کرده است. ماری تنها گلزن برایتون است که در این بازی نیز حضور دارد.

۲ آخرین باخت برایتون به ۶ بازی قبل برمی‌گردد که ۲ گل از چلسی مائوریتسیو ساری دریافت کردند و البته یک گل هم به ثمر رساندند.

۲ لیورپول هر ۲ بازی آخر خود را با نتیجه ۲ بر یک شکست خورده است.

ترکیب احتمالی

برایتون: باتون، مونتویا، دانک، دافی، بونگ، مارچ، استفنس، گروس، پروپر، لوکادیا و ماری

لیورپول: آلیسون، آرنولد، فابینیو، فان‌دایک، روبرتسون، هندرسون، وینالدوم، شکیری، فرمینو، مانه و صلاح 

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2019-01-12 10:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر