فهرست
به شفر امیدوار باشیم؟
به شفر امیدوار باشیم؟

به شفر امیدوار باشیم؟

آی‌اسپورت- سرمربی استقلال از زمانی که هدایت این تیم را برعهده گرفته است موفق شده تغییرات مثبتی در روند تیمش ایجاد کند. یک تیم برای موفقیت در هر بازی نیاز دارد اول گل بزند و اگر گلی دریافت نکند موفقیت در نتیجه گیری قطعی است.

استقلال در بازی با سیاه جامگان حتی یک موقعیت گل هم به حریفش نداد و حسینی که این روزها به دروازه بان ثابت تبدیل شده مثل بازی های قبلی تقریبا حتی یک بار هم وادار به انجام واکنش نشد. اما شیوه دفاع کردن استقلال چطور بود؟ شفر برای اولین بار در مدت حضورش در استقلال روزبه چشمی را به پست هافبک دفاعی برد و پادوانی بعد از مدت ها حضور در ترکیب اصلی استقلال را تجربه کرد. با این شرایط روزبه چشمی جلوی خط دفاع استقلال را به خوبی جمع کرد و موفق شد کانال بین دو دفاع میانی تیمش را جمع کند.

اما شاید مهمترین تغییر در استقلال شفر تغییر روند تهاجمی این تیم باشد، تیمی که برخلاف گذشته می تواند موقعیت های پرتعدادی روی دروازه حریفان ایجاد کند و این موضوع شانس گلزنی آبی ها را بالا می برد. استقلال در بازی با سیاه جامگان بارها دروازه حریف را تا آستانه فروپاشی  پیش برد و شاید اگر یک مهاجم تمام کننده در این تیم حضور داشت، آبی ها امشب با یک پیروزی پرگل زمین بازی را ترک می کردند.

از همه این نکات مثبت گذشته استقلال با شفر یاد گرفته 90 دقیقه حمله کند و این نکته ای است که هواداران این تیم در سال های گذشته هرگز آن را تجربه نکرده اند، این نکته ای است که ضعف های استقلال را کمرنگ می کند و هواداران تیفوسی این تیم را به آینده آبی ها امیدوار می کند.

۹۰ ۲  
آی اسپورت
2017-11-20 18:52:00
نظر دهید

۲ نظر
علیرضا
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۱
تا وقتی که با تعداد بالای بازیکن پشت محوطه جریمه بازی کنی که جلوی ضد حمله احتمالی حریف رو بگیری نمیتونی با فقط دو نفر توی باکس گل بزنی. طبیعیه که گل کمتری بخوری. این سیستم همون سیستم منصوریانه.
مجید
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
آفرین به نویسنده واقع بین..به این میگویند تحلیل بدون حب و بغض مبتنی بر واقعیت...استقلال در این سالها هیچگاه در خانه حریف اینگونه دست بالا را نداشته...ایمان دارم با جذب یک گلزن تمام عیار بسیاری از مسائل تیم حل میشود...نکته بعدی پیشرفت استقلال در تیم تر شدن در تعطیلات هست...همین وقفه ها برای مظلومی..امیر قلعه و منصوریان بود اما هیچگاه در نحوه بازی تیم تغییری دیده نمی شد.....سلام بر شفر بزرگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر