فهرست
تاتنهام - آرسنال؛ قصه هدیه ونگر
تاتنهام - آرسنال؛ قصه هدیه ونگر

تاتنهام - آرسنال؛ قصه هدیه ونگر

 

آی اسپورت- بعداز رفتن سانچز و ژیرو و والکات، آرسنال ملزم به تغییر استایل شد. برای پیدا کردن سبکی که اوبامیانگ و میخیتاریان درآن بدرخشند. اما آن نکته‌ای که هواداران آرسنال را دلگرم نکرد خود ونگر بود. او راه حریفان را برای قدرتمند شدن در لیگ هموار کرد پیش‌تر با فروش ون‌پرسی به منچستریونایتد و حالا سانچز درتیم مورینیو. ونگر هیچوقت سکوی پرتاب آرسنال نشد و بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال تغییری هم در این رویه صورت نمی‌گیرد. تیم تجدید قوا شده آرسنال این فصل باید رودروی تیم با ثبات پوچتینو قرار می‌گرفت. هفته‌های سخت تاتنهام پوچ از بازی با منچستر شروع و تا قرعه سخت یوونتوس ادامه دارد. نکته‌ای که بیش از پیش تیم تاتنهام را در منگنه قرار می‌دهد؛ نبردهای سخت و فرسوده شدن تیم در بازی‌های آینده است. شکست منچستر و تساوی در واپسین دقایق در آنفیلد کارنامه قابل قبول این هفته‌های پوچتینوست.

تغییر صورت گرفته از سوی ونگر پیاده کردن سیستم ۱-۲-۳-۴ و قرار گرفتن میخیتاریان و اوزیل پشت اوبامیانگ بود. چه چیز هدف این تاکتیک بود؟ «عمق» همان حفره‌ای که محمد صلاح توانست تاتنهام را تا مرز شکست پیش ببرد. سرعت اوبا، پاس‌های عرضی میخیتاریان و صد البته دقت اوزیل نوک پیکان حملات تیم شد. اما میخیتاریان روی سرد این بازی بود. ضرباهنگ کم در حملات، پایین بودن دقت در ارسال توپ دست کم دو موقعیت گل مسلم آرسنال را فدا کرد. اوبا در نبرد رودرو با سانچز و فرتونگن ناکام بود. نگاه‌های سرد او بعد هدر دادن توپ قاب دیدنی بود که فقط و فقط هوادارن آرسنال را رنجیده خاطر میکرد .درست بر عکس او هری کین بی‌نهایت خطرناک بود ۴ شوت در چارچوب او در نیمه دوم عیار واقعی یک مهاجم تمام عیار را نشان داد. هر چه قدر۳ مرد خط حمله ونگر خنثی بودند در عوض دله علی و یوناس اریکسن لایه به لایه خطوط آرسنال را آزار دادند. ژاکا در همین زمان مجبور به عقب نشینی شد و مهره سوخته تیم در نیمه دوم. جک ویلشر اسیر هماهنگی دمبله و اریک دایر در میانه زمین تا بدین جای کار عملا دو مهره آرسنال کنترل مستقیمی بر روی بازی نداشتند و برعکس دله علی و یوناس اریکسن قلب تپنده تاتنهام در نبرد لندن.

۳ امتیاز این نبرد مصادف با ۵۲ امتیازی شدن تاتنهام و رتبه سوم لیگ بود. آن هم درحالی که ونگر و ستاره‌هایش با ۴۵ امتیاز رتبه شش جدول و هم‌رده شدن با برنلی برای کسب سهمیه لیگ اروپا بود. اینکه ونگر را در صف بزرگان جزیره براساس تعداد بازی بدانیم ظلمی است در حق آرسنالی‌ها که باید هر سال تعداد جام‌های حریفان را بشمارند و قصه قرض دادن امتیازات کلیدی ونگر به حریفان را سال‌ها بعد برای نوه‌هایشان تعریف کنند!

۲۱    
آی اسپورت
2018-02-10 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر