فهرست
شگفتی‌ساز از دل کویر؛ خاتم اردکان و رویای قهرمانی
شگفتی‌ساز از دل کویر؛ خاتم اردکان و رویای قهرمانی

شگفتی‌ساز از دل کویر؛ خاتم اردکان و رویای قهرمانی

خاتم اردکان بعد از چند سال لیگ برتر والیبال را کاملا غیر قابل پیش‌بینی کرده و به شکست قهرمان ۲ سال اخیر در خانه خودش امیدوار است. با تشکیل تیم بانک سرمایه و جذب اکثر ستاره‌های تیم ملی والیبال ایران، لیگ برتر این رشته در ۲ سال اخیر با جذابیت نسبتا پایینی حداقل برای رسیدن به قهرمانی دنبال می‌شد. مثل همین امسال همه علاقه مندان به والیبال حدس می‌زدند که مصطفی کارخانه با مهره‌های کلیدی که در اختیار دارد، می‌تواند قهرمانی لیگ برتر را به راحتی آب خوردن به دست بیاورد.

در ۲ سال اخیر هم که پیکان، پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران با جذب برخی از مهره‌های مطرح مثل سعید معروف تا فینال می‌رسید و قصد داشت برابر قدرت بانکی‌ها بایستد، موفق به چنین کاری نشد تا در لیگ سال ۹۶ اتفاقات جدیدی رقم بخورد. بعد از چند سال نه تنها لیگ از حالت دو قطبی خارج شده و تیمی به جز پیکان همراه با بانک سرمایه به فینال رسیده، بلکه این تیم با بازیکنان نه چندان مطرح خود ستاره‌های سرمایه را در خانه خودشان هم به دردسر انداخت.


خاتم اردکان که در پایان مرحله گروهی لیگ برتر والیبال در رده هفتم قرار گرفت و به سختی خودش را به پلی‌آف رساند، در دور حذفی متحول شد. شاگردان میرحسینی در این تیم پرتماشاگر در اردکان و یزد، در مرحله اول پلی‌آف از سد سایپا که مقام دوم مرحله گروهی را کسب کرده بود، به شکلی کاملا قاطعانه گذشتند. هیچ کس تصور نمی‌کرد، بلایی که سر نارنجی‌پوشان تهرانی آمده بود، این بار بر سر شهرداری تبریز بیاید؛ اما آنها هم نتوانستند در برابر انگیزه اردکانی‌ها دوام بیاورند.

 

 

کار به فینال کشید و عصر چهارشنبه اولین بازی از فینال لیگ برتر والیبال از سال ۹۶ در خانه والیبال تهران برگزار شد؛ جایی که نزدیک به هزار هوادار تیم خاتم اردکان سالن را روی سرشان گذاشته بودند و تا لحظه آخر دست از تشویق برنداشتند. بعد از بردن ست اول، حتی کامپیوتر مصطفی کارخانه هم مقابل انگیزه شاگردان میرحسینی هنگ کرد. نفراتی مثل شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی و مجتبی میرزاجانپور مقابل دیدگان سرمربی تیم ملی از پس بازیکنان نسبتا گمنام خاتم اردکان بر نمی‌آمدند و ۲ ست متوالی را به آنها واگذار کردند.


البته این شگفتی نیمه‌کاره ماند چون ستاره‌های بانک سرمایه به خودشان آمدند و ست‌های چهارم و پنجم را به سود خود به پایان رساندند تا در لحظه آخر از گیر افتادن در چنگال شگفتی‌ساز لیگ برتر فرار کنند. تیم اردکانی حالا وعده جبران در بازی برگشت را داده است. میرحسینی امیدوار است با تکیه بر قدرت بازیکنانی چون حسین امیری که با موهای منحصر به فرد خود در تصاویر کاملا مشخص است و بازیکنی چون حسن صنوبر که سابقه بازی در تیم ملی را هم دارد، در کنار انگیزه بازیکنان جوان‌تر در اردکان با هواداران استثنایی خود ستاره‌های ملی پوش سرمایه را به زانو دربیاورد.


حتی اگر اردکانی‌ها نتوانند در بازی برگشت هم از پس بانک سرمایه بر بیایند و هت‌تریک قهرمانی شاگردان کارخانه کامل شود، باز هم می‌توان آنها را شگفتی‌ساز نامید؛ چیزی شبیه استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم فوتبال و یا لسترسیتی که ۲ فصل قبل قدرت‌های بزرگ لیگ جزیره را انگشت به دهان گذاشت و جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

 

  

 

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2018-03-09 00:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر