فهرست
دربی نود بدون  ۹۰
دربی نود بدون ۹۰

دربی نود بدون ۹۰

آی‌اسپورت- نودمین تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس با همه حواشی اش به پایان رسید و این بازی هم به تاریخ پیوست، دیداری که مطابق انتظار چندان قشنگ از آب در نیامد و از نظر فنی چیزی بر ای ارائه نداشت. در دو دهه اخیر عادت داشتیم پس از دربی، اتفاقات مختلف این دیدار را با برنامه نود پیگیری کنیم اما افسوس که دیگر عادلی نیست که حقایق را به ما نشان دهد. بیش از شش ماه از آخرین پخش برنامه نود می گذرد، برنامه ای که در دو دهه اخیر به عضوی جدانشدنی از فوتبال کشورمان تبدیل شده بود و این روزها بهتر از هر زمانی خلاء عادل و نودش را درک می کنیم. در روزهایی که با تصمیم غیرقابل هضم مدیر جوان شبکه سه عادل و تیمش خانه نشین شده اند، اتفاقات زیادی در فوتبال کشورمان رخ داده که اگر عادل بود قطعا این رویدادها را بررسی می کرد و حقایق زیادی برای علاقه مندان به فوتبال آشکار می شد؛ از ماجرهای جدایی های پرحاشیه برانکو و شفر از سرخابی های پایتخت گرفته تا حضور ویلموتس و تعویق لیگ و مرگ دو هوادار فوتبال در همین یک هفته اخیر و حواشی پرتعداد دربی همگی اتفاقات مهمی بودند که باید بررسی بیشتری روی آن ها انجام می شد، اما افسوس که دیگر دوشنبه شب ها عادلی وجود ندارد که حقایق را آشکار کند.

بدتر از حذف نود و غیبت عادل، جایگزینی نود با یک برنامه کاملا خنثی بوده که با وجود هزینه های بسیار و زمان نامحدود پخش که عادل همواره برایش می جنگید، نتوانسته در میان اهالی فوتبال جا باز کند و میثاقی فعلا به استانداردهای استادش حتی نزدیک هم نشده است. او که در ماه های اخیر بخش عظیمی از طرفدارانش را از دست داده حتی در برنامه خودش هم در امان نیست و پس از کنایه های آذری قطعا این ترس را دارد که این سنت در میان مهمانان برنامه فوتبال برتر جا بیفتد و هرجایی که به اصطلاح کم آوردند به ماجراهای او و فردوسی پور فلش بکی بزنند، اتفاقی که قطعا برای مجری این روزهای برنامه فوتبال برتر خوشایند نیست.

عادل دیر یا زود به صدا و سیما بازخواهد گشت و بعید است دوری او از تلویزیون خیلی طولانی شود اما اتفاقات ماه های اخیر و ظلمی که به فرودسی پور و تیم برنامه نود شد، هرگز از اذهان عمومی پاک نخواهد شد.

۲۳ ۹  
آی اسپورت
2019-09-23 13:44:00
نظر دهید

۹ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۰
ما خوشحالیم جرثومه های فساد و توله سگای کیرتوش و مواجب بگیران دوزاری و بیشرف های مایه خال کیرتوش و کیسه گور خودشونو گم کردند....
اتفاقا فوتبال بدون این پسر رانتی سفارش شده توسط خاندان هاشمی رفسنجانی به صدا و سیما لذت‌بخش تره
۶ ۱
حرف حساب واقعی
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
من با این نام کاربری چند ساله تو این سایت کامنت میذارم! پرسپولیسی هستم و خیلی هم ضد کیروش بودم ولی هیچوقت از این الفاظ استفاده نکردم و نمیکنم. نهایتش گفتم دلال موزامبیکی یا جیره خوارهای کیروش! پس لطفا خودتون اصل رو از فرع بشناسید!
۲
حرف حساب
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۴
یاسر هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در نامه‌ای به عادل فردوسی‌پور مجری توانمند برنامه ۹۰ از وی تقدیر کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

همشهری عزیزم
عادل فردوسی‌پور
مولانا شعری در حقانیت نام پیامبر اسلام و ادعاهای شاهان دارد و یک مصرع آن ضرب‌المثل شیرینی در فرهنگ ایرانیان شده است که:
" چون که صد آمد نود هم پیش ماست"
نود، به گواهی مسئولان صدا و سیما، مردمی‌ترین برنامه شناخته شده و این یعنی: با محبوبیت خویش، خشم جماعتی را برانگیختی که علیرغم ادعاهای اسلامی، نه با جمهوریت سازگارند و نه برایشان رای و نطر مردم، مهم است.
مشکل پدر هم با این جماعت خوددین پندار همین بود که با هر بهانه، می‌خواستند جمهوریت را از جمهوری اسلامی بگیرند.
سرافراز و استوار باش که با برنامه ۹۰ نه تنها پیش جوانان عزیزی که در دل ۸۰ میلیون ایرانی جاودان گشتی.
سعادتت در زندگی فردی، کاری و اجتماعی را از خداوند خواستارم و مطمئنم اندیشه‌هایت چون نهال از دل صدا و سیما برمی‌خیزد و دوباره اوج خواهد گرفت. انشالله
یاسر هاشمی


پدر عادل فردوسی پور تلفنچی امام خمینی در پاریس بود و به واسطه آشنایی با لارودی و با سفارش ویژه پسرش را به صدا و سیما آورد...
۶
مدرسان پژوهش
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۴
تورو خدا یکم واسه سایت تون وقت بگذارید. وقت و زحمت گذاشتید ویدئو آپلود کردید اما سرعت پخش خیلی پایینی داره، که کاربرو منصرف میکنه. حداقل توی اپارات اپلود کنید و بعد اینجا embed کنید. بارها اعلام امادگی کردم من و تیم کاریم صرفا بخاطر عشق به فوتبال رایگان در کنارتون باشیم.
۱
اسمان
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۵
ممنون اقای ستاری از متن جالب وبموقع شما.باور کنین از وقتی برنامه نود تعطیل شده.برنامه شبه نود اقای میثاقی را تماشا نکرده ایم.فردوسی پور برای شبکه 3 برندبود.همه شبکه 3 را با فوتبال و فردوسی پور میشناختن.امیدوارم فردوسی پور هرچه زودتر برنامه را اجرا کند.
۷
امیرحسین
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۱۳
همین که این نکبت نحس کیروشی پور نیست تا سلیقه های شخصی رو جای عدالت و حقیقت اعمال کنه جای شکر داره! دیگه این ماتم ها و عزاداری ها و افسوس ها همش مایه سیاسی داره! جالبه که همه میگن فوتبال باید از سیاست جدا باشه ولی خودشون حامی کسی هستند که گاهی در برنامه فوتبالی گذرهای سیاسی هم میزد!!
۳
nima bagheri
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۳۳
حرف حساب:
تو منگل بسیجی هنوز هستی که
اونم بد از به لجن کشیده شدن برانگوه جونت
هنوز اثرات سوزش از کیروش و فردوسی پور رفع نشده حرف مفت؟
۱
برانکو پدر واقعی شماهاست
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸، ۰۷:۱۲
در قرآن آمده به والدین خود احترام بذارین:))))
۲
nima bagheri
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۵
برانکو پدر واقعی شماهاست:
وقتی آدم تو طویله بزرگ بشه بهتر از این نمیشه :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر