فهرست
قاب تاسف‌بار: ماراکانا در آستانه نابودی
قاب تاسف‌بار: ماراکانا در آستانه نابودی

قاب تاسف‌بار: ماراکانا در آستانه نابودی

آی اسپورت - زمانی که توریست‌ها به ماراکانا می آیند و در کنار باجه‌های بلیت فروشی عکس می‌گیرند، جا کلیدی و پیراهن تیم ملی برزیل را می‌خرند و پله ستاره این کشور را تحسین می‌کنند نمی‌دانند که در طرف دیگر دیوارها ورزشگاه متروکه شده است.

چمن ورزشگاه ماراکانا رها شده است و به آن رسیدگی نمی‌شود. به همین دلیل شروع به تغییر رنگ داده و زرد شده است. تکه‌های آجر، پاپ کورن و بطری در همه بخش‌ها دیده می‌شود. صندلی‌هایی که از جای خود کنده شدند روی هم انباشته شدند و کوهی از زباله به نظر می‌رسند. همچنین یک هفته است که این مکان برق ندارد و مکان مقدس برزیل اکنون به جایگاه گربه‌ها تبدیل شده است.

ورزشگاهی که در آن افتتاحیه المپیک برگزار شد و میزبان شادترین تماشاگران (برزیلی‌ها) بود اکنون در خاموشی به سر می‌برد. برزیل برای بازسازی ماراکانا ۳۸۴ میلیون یورو هزینه کرد تا یکی از ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ شود.

دلیل اصلی رها شدن ماراکانا اختلاف میان کمیته المپیک ریو و شرکت ماراکانا S.A (مسئول ورزشگاه) است. کمیته المپیک که مسئول برگزاری بازی‌ها بود، اکنون با مشکلات مالی رو به رو است و شرکت S.A که مسئولیت بازسازی ماراکانا را بر عهده داشت در بزرگترین رسوایی برزیل نقش دارد.

 

ورزشگاه ماراکانا
ورزشگاه ماراکانا

ورزشگاه ماراکانا
ورزشگاه ماراکانا

این اختلاف زمانی به وجود آمد که ورزشگاه از ۳۰ مارس تا ۳۰ آگوست برای برگزاری بازی‌های المپیک در اختیار کمیته قرار گرفت با این شرط که مثل روز اول تحویل داده شود اما این اتفاق نیفتاد و شرکت مورد نظر مسئولیتش را قبول نکرد.

یکی از مسئولان این شرکت در این‌باره گفت: «در جام جهانی سوختگی‌هایی به علت استفاده از مواد آتش‌زا به وجود آمده بود که فیفا هزینه بازسازی آن را پرداخت. اما در المپیک این وضعیت بدتر شد و ما نمی‌توانیم ورزشگاه را در چنین شرایطی تحویل بگیریم.

با این وضعیت در ماه‌های اخیر تیم‌های واسکو، فلامنگو و فلومیننزه بازی‌های زیادی در این ورزشگاه برگزار کردند بدون اینکه مسئول واقعی ورزشگاه مشخص باشد. همچنین شرکت S.A نیز از تغییراتی که قرار بود در این ورزشگاه ایجاد کند و این محل را به یک مکان ورزشی خاص تبدیل کند منصرف شده است. این شرکت اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود در صورت تغییرات هیچ تضمینی برای بازگشت پول‌مان نیست و به همین خاطر این کار را انجام نخواهیم داد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-01-09 12:56:00
نظر دهید

۱ نظر
برزو
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۰۰
حيف بود
خيلي حيف بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر