فهرست
پیش بازی ذوب‌آهن- پرسپولیس؛ جنگ خطوط آتش!
پیش بازی ذوب‌آهن- پرسپولیس؛ جنگ خطوط آتش!

پیش بازی ذوب‌آهن- پرسپولیس؛ جنگ خطوط آتش!

آی اسپورت – پرسپولیس و ذوب‌آهن پس از موفقیت آسیایی حالا در لیگ مقابل هم قرار می‌گیرند. پرسپولیس هفته گذشته با شکست دادن السد قطر صدرنشینی‌اش در آسیا را جشن گرفت. ذوب‌آهن هم موفق شد خود را به مرحله حذفی برساند و حریف استقلال شود. دو تیم در شرایطی فردا در فولادشهر به مصاف هم می‌روند که این بازی تاثیری در سرنوشت پرسپولیس ندارد. قهرمان لیگ برتر تنها به فکر ثبت و حفظ رکوردهایش است؛ بیشترین گل زده و کمترین گل خورده در لیگ برتر و کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر.

بازی فردا اما برای ذوب‌آهن و امیر قلعه‌نویی بسیار مهم است. سه تیم سایپا، استقلال و ذوب‌آهن برای نایب قهرمانی رقابت می‌کنند و ذوب‌آهن برای رسیدن به پله دوم و کسب سهمیه آسیای فصل آینده نایب قهرمانی را نشانه گرفته است. قلعه‌نویی اگر می‌خواهد به رده دوم برسد باید در این دیدار خانگی پیروز شود. برانکو هم قطعا این بازی را جدی می‌گیرد. او می‌خواهد پرسپولیس را تا بازی با الجزیره در فرم مطلوبی نگه دارد. این بازی تقابل بهترین خطوط حمله لیگ است. پرسپولیس در ۲۸ بازی ۴۴ گل زده و ذوب‌آهن ۴۳ گل. فردا مشخص می‌شود که بهترین خط حمله لیگ هفدهم به کدام تیم می‌رسد.

بازی فردا تقابل صدرنشین لیگ با صدرنشین دور برگشت هم هست. ذوب‌آهن در شش بازی اخیر خانگی خود برنده شده است. دو تیم برای بازی فردا محرومی ندارند. باید دید برانکو دوباره محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده را در لیست سیاه خود قرار می‌دهد یا این بار شانس به آنها رو می‌کند.

قلعه‌نویی - پرسپولیس

آمار امیر قلعه‌نویی در تقابل‌های اخیرش مقابل پرسپولیس چندان جالب نیست. او تا به حال برانکو را شکست نداده است. سرمربی ذوب‌آهن در پنج تقابل با برانکو صاحب سه باخت و دو تساوی شده است. او در دو بازی آخر خود مقابل پرسپولیس باخته و هفت گل هم دریافت کرده است. قلعه‌نویی زمانی استاد بردن پرسپولیس بود اما باخت‌های اخیرش موجب شده تا آمارش مقابل پرسپولیس به ۷ پیروزی، ۷ باخت و ۱۵ تساوی برسد. سرمربی پیشین استقلال شش سال و نیم است مقابل پرسپولیس به پیروزی نرسیده است.

سابقه تقابل دو تیم در لیگ برتر:

تعداد بازی: 33

برد ذوب‌آهن: 10

مساوی: 11

برد پرسپولیس: 12

نتیجه دیدار رفت:

پرسپولیس ۴- ذوب‌آهن صفر

بازی هفته گذشته در لیگ:

فولاد یک- ذوب‌آهن یک

پرسپولیس یک- پارس جنوبی یک

جایگاه در جدول:

ذوب‌آهن: با ۴۹ امتیاز سوم

پرسپولیس: با ۶۱ امتیاز اول

نتایج 5 بازی قبلی در لیگ:

ذوب‌آهن: مساوی، برد، برد، مساوی، برد

پرسپولیس: مساوی، برد، باخت، باخت، برد

بهترین سناریو:

ذوب‌آهن: دوم

پرسپولیس: اول

بدترین سناریو:

ذوب‌آهن: چهارم

پرسپولیس: اول

بهترین گلزن:

ذوب‌آهن: مرتضی تبریزی ۱۳ گل

پرسپولیس: علی علیپور ۱۸ گل

بهترین بازیکن:

ذوب‌آهن: محمدرضا حسینی با ۲،۸۰ هشتم

پرسپولیس: جلال حسینی با ۲،۶۴ اول

بهترین گلساز:

ذوب‌آهن: ربیع عطایا و مرتضی تبریزی با ۵ پاس گل

پرسپولیس: محسن مسلمان با ۹ پاس گل

تیم داوری: حسین زرگر – آرمان اسعدی – حسن انتظاری – روح اله شریفی – ناظر: محمدجواد تقی پور

 

90tv

۱    
آی اسپورت
2018-04-21 12:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر