فهرست
رحمتی و استقلال و پس گرفتن رکورد؛ بلندترین دیوار
رحمتی و استقلال و پس گرفتن رکورد؛ بلندترین دیوار

رحمتی و استقلال و پس گرفتن رکورد؛ بلندترین دیوار

آی اسپورت - اگر فلسفه وجودی فوتبال همیشه این بوده که «گل زدن برای بازی زیبا» اما حالا این فلسفه مدتهاست در لیگ برتر ایران به «گل‌نخوردن برای نتیجه بهتر» تغییر کرده است. در فصل‌های اخیر تیم‌هایی که جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند آنهایی بوده‌اند که کمتر گل‌خورده‌اند و نه این که بیشتر گل‌زده‌اند. امسال البته گویا قرار است این قانون نانوشته استثنایی هم پیدا کند. در حال حاضر رکورد گل‌نخوردن در اختیار استقلال شفر است. روندی که اگر ادامه پیدا کند رحمتی و استقلال موفق می‌شوند رکورد قبلی خود را پس بگیرند اما این رکوردشکنی شاید با جامی برای آنها همراه نباشد.

در لیگ دوازدهم مهدی رحمتی با 18 گل خورده در 34 بازی توانست در لیگ برتر رکورد قابل توجهی از خود به جای بگذارد. میانگین گل خورده‌ او در هر بازی 0.52 گل خورده بود. این رکورد در لیگ هجده‌ تیمی به ثبت رسید و خیلی زود هم از فصل بعد از آن که لیگ با شانزده تیم برگزار شد شکسته شد. نیلسون اولین دروازه‌بانی بود که توانست رکورد رحمتی را بشکند. او در لیگ سیزدهم در هر بازی میانگین 0.50 گل خورده را ثبت کرد. این رکورد هم توسط پرسپولیس لیگ شانزدهم و استقلال خوزستان لیگ پانزدهم به صورت مشترک شکسته شد. این دو تیم در 30 بازی، 14 بار دروازه خود را باز شده دیدند.

حالا استقلالی‌ها می‌خواهند دوباره رکوردی به نام خودشان ثبت کنند. رکوردی که قطعا رحمتی نقش ویژه‌ای در آن خواهد داشت و می‌تواند در لیگ شانزده تیمی هم نام خودش را در میان رکوردداران ثبت کند. استقلال تا هفته 25 فقط 9 گل خورده و رکورد ویژه 0.36 گل خورده در هر بازی را به نام خود ثبت کرده است. استقلالی‌ها حتی اگر بازی‌های باقی‌مانده 4 گل هم بخورند باز هم با کنار زدن استقلال خوزستان و پرسپولیس رکورد را در اختیار خودشان قرار می‌دهند. رکوردی که برخلاف جام قهرمانی بسیار به شفر و شاگردانش نزدیک است و اگر مراقب آن باشند می‌توانند از آن خود کنند.

نود

۳    
آی اسپورت
2019-04-15 23:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر