فهرست
رونی، بازیکنی که نبودنش در تیم ملی واجب است
رونی، بازیکنی که نبودنش در تیم ملی واجب است

رونی، بازیکنی که نبودنش در تیم ملی واجب است

آی اسپورت- سم آلاردایس شاید در دوران کوتاه 67 روزه مربی گری اش در تیم ملی انگلیس زمان زیادی برای انجام خیلی کارها نداشت، اما یک کار قهرمانانه انجام داد و آن هم این بود که اعلام کرد بازیکنانی را می خواهد که در باشگاه هایشان مداوم بازی کنند.

او درباره جو هارت گفت اگر او برای مدتی طولانی در بازی ها حضور نداشته باشد انتخاب کردنش سخت می شود و مربی ای نیست که به خاطر تمرینات کسی را به تیم ملی دعوت کند. به همین دلیل بود که هارت بدون تلف کردن وقت وقتی فهمید در سیتی جایی ندارد تیمش را انتخاب کرد: تورینو. او انتخاب کرد که بازی کند و بتواند دوباره در تیم ملی باشد.

اما حالا موضوعی مشابه برای گرث ساوثگیت، سرمربی جدید پیش آمده است و او باید درباره وین رونی تصمیم گیری کند. مهاجم من یونایتد با 116 بازی ملی و 53 گل زده جایگاه متزلزلی در تیم ملی دارد. اما اولین بازی انگلیس با مربی گری ساوثگیت که قرار است روز شنبه مقابل مالت برگزار شود بعد از دورانی است که رونی نیمکت نشین بوده است، برای 3 بازی.

بزرگترین مشکل درباره رونی این است که او در حال حاضر در ترکیب اصلی تیم مربی پرتغالی جایی ندارد و از زمانی که او نیست تقریبا تیمش بازی های خوبی هم ارائه داده است. همین است که مورینیو هم او را نیمکت نشین کرده و می داند تا زمانی که تیمش نتیجه بگیرد اعتراضی به نیمکت نشینی او نخواهد بود.

خود رونی اما به نظر اعتراض زیادی به نیمکت نشینی اش ندارد. او در کنفرانس مطبوعاتی گفت:«در حال حاضر نیمکت نشین هستم. باید برای بازگشت به تیم و ترکیب اصلی تلاش کنم و این همان کاری است که دارم می کنم. البته در هر صورت هوادار تیم هستم و دوست دارم که تیم موفق باشد. درست است که می خواهم در تیم باشم، اما مهم ترین چیز این است که ما برنده باشیم». صحبت های او رنگی از جنگیدن برای به دست آوردن جایگاه ندارند.

واقعیت این است که رونی محبوبیتش در منچستریونایتد را از دست داده است. اگر او نتواند دوباره جایگاهش در ترکیب اصلی را ثابت کند، سرمربی تیم ملی هم باید درباره او تصمیمی جدی بگیرد. حتی اگر سرمربی موقت باشد و برای 4 بازی هدایت سه شیرها را به عهده گرفته باشد.

شاید انگلیس بازیکنانی مانند زلاتان، ماتا و پوگبا نداشته باشد که به جای رونی انتخاب کند، اما این دلیل نمی شود که به هر قیمتی مهاجم اولدترافورد در تیم ملی باشد. اخیرا فرم رونی اصلا در بازی ها خوب نبوده است و هری کین و جیمی واردی کسانی بودند که نشان دادند می توانند به جای او بازی کنند. اما نیاز به حضور رونی انقدر احساس می شد که با وجود مهاجمان خوبی مانند این ها، رونی از خط حمله به خط میانی منتقل شد.

این که رونی معمولا توپ را به محض تصاحب از دست می دهد به این دلیل است که نمی داند چه بازیکنانی در اطرافش هستند. شاید هنوز البته شوت های او انفجاری باشند و ارسال های از راه دور او بهتر از هر کسی باشد، اما باز هم انتخاب او برای یک تیم می تواند بیشتر انتخاب اشتباه باشد تا درست.

با انتخاب رونی، ساوثگیت ثابت می کند که گزینه مناسبی برای هدایت دائمی سه شیرها نیست. همان طور که روی هاجسون هم در بازی های یورو 2016 نبود و رونی را با خود به فرانسه برد و با فاجعه ای که به بار آمد به انگلیس بازگشتند.

برای مدتی طولانی، ستاره های انگلیسی با از دست دادن جایگاهشان در ترکیب تیم ملی کم کم متوجه شده اند که به پایان نزدیک هستند و این اتفاق برای رونی در فوتبال باشگاهی در حال افتادن است. اتفاقی که ساوثگیت هم باید در آن از مورینیو پیروی کند. این تنها راهی است که از طریق آن این مربی می تواند ثابت کند به اندازه کافی قوی هست که هدایت این تیم را به عهده گیرد. تنها راهی است که او می تواند با آن به بازیکنانی که در حد انتظار ظاهر نمی شوند هشدار دهد و تقریبا تنها راهی که می تواند با آن بهترین بازی را از ترکیب تیم ملی انگلیس بگیرد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-10-05 17:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آرش
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۳۲
واقعیت اینه که رونی از آمادگی خیلی فاصله داره ولی این بدان معنا نیست که باید کنار گذاشته بشه، با خلق و خوی جنگنده ای که داره قطعا به روزهای اوج برمیگرده باید یادمون باشه که چه دستاوردایی داشته ضمن اینکه افت رونی حاصل عملکرد مربیان من یونایتد در سه سال گذشته است .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر