فهرست
تاتنهام نگران کننده!
تاتنهام نگران کننده!

تاتنهام نگران کننده!

آی اسپورت - تاتنهام عصر شنبه در استادیوم «کینگ پاور» باز هم در دیداری خارج از خانه نتوانست برتری خود را حفظ کند و این بار مغلوب لسترسیتی شد. اسپرز در حالی که نیمه نخست با گل فوق‌العاده و هوشمندانه «هری کین» با پیروزی راهی رختکن شدند، در بیست دقیقه پایانی 2 گل از «ریکاردو پریرا» و «جیمز مدیسون» دریافت کردند تا لسترسیتی با یک کام‌بک شیرین، هر سه امتیاز خانگی را دشت کند. نکته ناراحت‌کننده ماجرا برای هواداران تاتنهام اینجاست که آن‌ها پیش از آغاز آتش‌بازی روباه‌ها، توسط «سرژ اوریه» برای بار دوم تور دروازه لستر را به لرزه درآوردند که البته «VAR» از دید آنها به اشتباه این گل را مردود اعلام کرد تا در نهایت شاگردان «مائوریسیو پوچتینو» دست خالی به لندن بازگردند.

 VAR و تغییر جریان بازی

عصر شنبه باز هم سیستم کمک داور ویدیویی روی نتیجه یک بازی دیگر در لیگ برتر انگلیس تاثیرگذار بود و این مرتبه تاتنهام قربانی VAR شد تا طلسم عدم پیروزی‌های خارج از خانه آن‌ها پابرجا بماند. آخرین باری که سفیدپوشان لندنی خارج از خانه توانستند هر سه امتیاز کامل را کسب کنند به بیستم ژانویه بازمی‌گردد. همانطور که گفتیم گل دوم تاتنهام به لسترسیتی با تصمیم «VAR» به دلیل قرار داشتن «سون هیونگ مین» در موقعیت آفساید مردود شد، حتی در تصاویر ویدیویی هم تشخیص این صحنه سخت بود و تنها از یک زاویه آفساید میلی‌متری سون مشخص شد. این تصمیم جنجالی باز هم بحث دقت این سیستم را داغ کرد و بسیاری معتقدند شرایط برای تیم حمله‌کننده با وجود «VAR» سخت شده و این ماجرا کمکی به فوتبال نمی‌کند.

تاتنهام درست دو دقیقه پس از اینکه گل دوم خود را مردود دید، توسط «ریکاردو پریرا» دروازه‌اش فرو ریخت و دقایقی بعد «جیمز مدیسون» تیر خلاص را بر پیکر اسپرز شلیک کرد تا تاتنهامی‌ها که سه امتیاز را در سبد خود می‌دیدند، دست خالی «کینگ پاور» را ترک کنند. البته در همین مسابقه تاتنهام در یک صحنه از «VAR» نفع برد و گل «ویلفرد اندیدی» در شرایطی که بازی با تساوی بدون گل در جریان بود، به علت حضور «جیمی واردی» در موقعیت آفساید پذیرفته نشد. اما تفاوت دو صحنه جنجالی در جایی بود که آفساید واردی کاملاً مشهود بود ولی در خصوص شرایط سون به هیچ وجه نمی‌توان با قاطعیت حرف زد و همین امر نیز موجب ایجاد نارضایتی‌ها شد.

تسلیم مجدد اسپرز

تصمیم جنجالی «VAR» را که به کنار بگذاریم، سبک بازی تاتنهام و تسلیم شدن آنها پس از مردود شدن گل «سرژ اوریه» بسیار انتقادبرانگیز بود. در واقع آنطور که به نظر می‌رسد پس از آن صحنه شیرازه تاتنهام از هم پاشید و میزبان نیز از همین نقصیه نهایت بهره را برد.  تاتنهام یک بار دیگر در کسب پیروزی خارج از خانه ناکام ماند؛ آنها ماه گذشته هم پیروزی ۲-۰ برابر آرسنال را از دست دادند، درست همانند اتفاقی که برایشان در نخستین دیدار این فصل لیگ قهرمانان اروپا برابر المپیاکوس هم رخ داد. این مسئله بیانگر ضعف روانی تاتنهامی‌ها و کمبود اعتماد به نفس است. در واقع باتوجه به روند متزلزل تاتنهام می‌توان گفت پیروزی چهار گله آنها برابر کریستال پالاس یک نتیجه غیر عادی بود.

بدون هیچ اغراقی حالا پوچتینو در سخت‌ترین دوران خود در زمان هدایت تاتنهام قرار دارد چرا که هرگز در این شکست بی‌تقصر نیست؛ تصمیم او برای به میدان فرستادن «ویکتور وانیاما» به جای «موسی سیسوکو» درست پس از مردود شدن گل اوریه، یک ضربه جدی به تاتنهام وارد کرد. وانیاما پس از ورود به زمین با لو دادن توپ پایه‌گذار گل نخست لسترسیتی شد و در صحنه گل دوم هم به دلیل کندی بالایش نتوانست مدیسون را مهار کند.

اریک لاملا در نقش اریکسن

شاید یکی از معدود نکات مثبت تاتنهام در این بازی درخشش «اریک لاملا» بود؛ او در صحنه تک گل تاتنهام توانست خط دفاع لسترسیتی را باز کند و در طول بازی جدی‌ترین موقعیت‌های تاتنهام هم روی نبوغ او به دست آمد. اریک در بهترین زمان ممکن به ثبات رسیده و در ترکیب تاتنهام خوش می‌درخشد. درخشش او با مصدومیت «جیوانی لو سلسو» و البته نیمکت‌نشینی «کریستین اریکسن» همزمان شده است. هافبک آرژانتینی شاید گزینه کاملی نباشد اما در برهه فعلی از مهم‌ترین بازیکنان تیمش به حساب می‌آید.

درخشش مجدد کین برابر روباه‌ها

«هری کین» این سال‌ها همواره باعث آزار و اذیت لسترسیتی شده اما گل اخیر او به روباه‌ها بی‌نظیر و جدید بود؛ کین علیرغم عدم تعادل و در شرایطی سخت توانست دروازه اشمایکل را باز کند و حالا به رکورد ۱۴ گل در ۱۳ مسابقه با پیراهن تاتنهام برابر لسترسیتی رسیده است. جالب اینکه لستر همان تیمی‌ست که هری روزگاری در آن به صورت قرضی توپ می‌زد. با وجود تمام نکات فوق، برجسته‌ترین حقیقت این‌ست که تاتنهام باز هم دست خالی خانه حریف را ترک کرده و پوچتینو باید به سرعت راه حلی برای رفع این نقصیه پیدا کند.

۳    
آی اسپورت
2019-09-26 00:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر