فهرست
قصه بازنشستگی؛ سرنوشت مشترک تاج و گرشاسبی
قصه بازنشستگی؛ سرنوشت مشترک تاج و گرشاسبی

قصه بازنشستگی؛ سرنوشت مشترک تاج و گرشاسبی

آی اسپورت – هرچه به ۲۴ آبان نزدیک‌تر می‌شویم، بحث برکناری یا ابقای بازنشستگان شاغل بیشتر از همیشه می‌شود. در ورزش اما شرایط بغرنج‌تر است؛ برخی روسای فدراسیون به دلیل همین قانون از فدراسیون خود رفتند اما برخی هم با استفاده از لابی‌های داخلی و بین‌المللی در تلاشند تا به هر طریقی شده در سمت خود بمانند. این درحالی است که اعلام شده طبق نص صریح قانون از ۲۴ آبان اگر مدیری بازنشسته بوده و شامل استثنائات هم نباشد اما در کار خود باقی مانده باشد، تخلف کرده و دستگاه‌های قضایی می‌توانند به این تخلفات رسیدگی کنند.

در این بین در فوتبال حساب فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس با بقیه جداست. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای که بعد از بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا انجام داد، عنوان کرد به دنبال لابی نیست و اگر قانون بگوید بماند، می‌ماند و اگر قانون بگوید برود، می‌رود. حالا اما صحبت از این است که فدراسیون فوتبال خود را نهادی غیردولتی می‌داند که شامل قانون موردنظر نیست. شنیده می‌شود با توجه به آغاز رسمی قانون ممنوعیت به کار‌گیری بازنشسته‌ها از ۲۴ آبان ماه و عدم‌شفافیت در این خصوص، اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال نامه‌ای را برای مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ارسال کرده و خواستار تعیین‌تکلیف این ماجرا شده‌اند. اکنون باید منتظر ماند و دید که وزارت ورزش به‌عنوان نهاد بالادستی، در این‌باره چه موضع‌گیری کرده و تکلیف فدراسیون فوتبال چه می‌شود.

بلاتکلیفی گرشاسبی و موضع منفعلانه وزارت

این ماجرا درخصوص مدیرعامل بازنشسته پرسپولیس هم صدق می‌کند. گرشاسبی در مصاحبه‌های متعددی عنوان کرده گردن به قانون می‌نهد اما در این‌باره شنیده می‌شود تلاش‌هایی هم درحال انجام است که او بتواند به کارش در باشگاه پرسپولیس ادامه دهد. طبق اخبار تایید‌نشده سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به دلیل همسوبودن گرشاسبی با سیاست‌های این وزارتخانه مخالفتی برای ماندن او در این سمت ندارد اما احتمالا تلاشی هم برای ادامه کار گرشاسبی انجام نخواهد داد!

تلاش برای ورود به مجلس؟

گرشاسبی اگرچه در مصاحبه‌هایش صحبت از عمل به قانون کرده با این حال نزدیکانش به خوبی می‌دانند که او امیدوار است در راس کادر مدیریتی پرسپولیس بماند. با این حال ممکن است مجبور به جدایی شود و برخی منابع خبر داده‌اند گرشاسبی اگر از مدیرعاملی پرسپولیس کنار برود، وارد فاز تازه فعالیت در کشور خواهد شد و شاید از شهرستان دزفول فعالیتش را آغاز کند تا راهی مجلس شورای اسلامی شود، چراکه قانون بازنشستگی درمورد نمایندگان مجلس اعمال نمی‌شود!

گزینه‌های جانشینی مدیرعامل

نکته جالب اینجاست که از حالا حتی گمانه‌زنی‌هایی برای انتخاب جانشین گرشاسبی در پرسپولیس آغاز شده و از محمدمهدی نبی و رضا درویش به‌عنوان گزینه‌های احتمالی نام برده می‌شود. نبی در تلاش است یک‌بار دیگر بعد از دهه ۷۰ به پرسپولیس برگردد اما موضوع درویش جالب است. او گزینه علی پروین برای مدیریت پرسپولیس به حساب می‌آید و حتی طبق شنیده‌ها در دیداری که چند ماه قبل پروین با وزیر ورزش داشت، از او خواسته بود که پرسپولیس را به پیشکسوتان بدهد و درویش هم مدیرعامل باشگاه شود! هر چند درویش روز گذشته مصاحبه‌ای انجام داد و اعلام کرد برای مدیریت پرسپولیس با او صحبتی نشده و گرشاسبی گزینه خوبی برای کار در پرسپولیس به حساب می‌آید.

گرشاسبی زمستان پرسپولیس را می‌بیند؟

هرچه هست به احتمال فراوان و با وجود تلاش برای ورود پرسپولیس به روند خصوصی‌سازی در مدیریت پرسپولیس تغییراتی صورت خواهد پذیرفت و گرشاسبی شاید زمستان امسال پرسپولیس را نبیند. او با وجود حمایت ظاهری وزیر ورزش اما مخالف‌هایی هم در بدنه وزارت ورزش دارد و شاید همین مخالفت‌ها باعث شود مدیرعامل پرسپولیس دیگر روی صندلی داغ و پرحاشیه این باشگاه ننشیند.البته به نظر می‌رسد آینده مهدی تاج و گرشاسبی به هم گره خورده و هر سرنوشتی برای تاج رقم بخورد همان آینده در انتظار حمیدرضا گرشاسبی خواهد بود.

 

فرهیختگان

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-11-13 10:12:00
نظر دهید

۱ نظر
باشگاه حکومتی-مافیایی لنگ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۳۴
مگه سر اون طاهری آبدارچی قانون رو دور نزدن و کاری نکردن تا تو لنگ بمونه؟؟ الانم مطمئن باشید بازم قانون رو واسه لنگیای پلشت میپیچونن و مثل طاهری وزیر لنگی یه نامه میزنه تا گرشاسبی هم تو لنگ بمونه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر