فهرست
اختلاف بایرن-نویر؛ کان واسطه می‌شود؟
اختلاف بایرن-نویر؛ کان واسطه می‌شود؟

اختلاف بایرن-نویر؛ کان واسطه می‌شود؟

آی اسپورت - این روزها قضیه تمدید قرارداد با مانوئل نویر به یکی از سوژه های داغ مربوط به باشگاه بایرن مونیخ تبدیل شده است. قرارداد نویر سال ۲۰۲۱ به اتمام خواهد رسید و بایرن به او قراردادی تا ۲۰۲۳ پیشنهاد داده ولی گلر ملی پوش، خواهان تمدید تا ۲۰۲۵ است. در بایرن از اینکه نویر برای تمدید تا این اندازه سخت گیری کرده و موانع ایجاد می کند، شگفت زده هستند. اولیور  کان اسطوره بایرن و فوتبال آلمان، در ۳۹ سالگی بود که از فوتبال خداحافظی کرد. عضو هیئت مدیره بایرن معتقد است که دروازه بان ها اگر از لحاظ بدنی بتوانند خودشان را در شرایط بالا حفظ کنند، مشکلی برای بازی حتی تا ۴۰ سالگی نخواهند داشت. کان خود سال ۲۰۰۸ در تولد ۳۹ سالگی اش، پس از بازی برابر بیلفلد، دویسبورگ و هرتا بود که اعلام بازنشستگی کرد.

اسطوره که به زودی قدم در ۵۱ سالگی خواهد گذاشت، یکی از افرادی است که درگیر تمدید قرارداد با نویر است و البته می تواند در این مورد نظر صائب تری هم داشته باشد:« به من ثابت شده است که دروازه بان ها می توانند در سنین بالا هم درخشان ظاهر شوند.» نویر خواهان ماندنی شدن در بایرن تا ۲۰۲۵ است یعنی زمانی که ۳۹ ساله خواهد بود؛ همان سنی که اولیور کان در بایرن دستکش ها را آویخت. در بایرن از این شگفت زده هستند که نویر با وجود حمایت های تمام عیار باشگاه از او در سال های اخیر، حاضر نیست تن به تمدید تا ۲۰۲۳ بدهد و برای منافع شخصی هم که شده، زیر بار تمدید نمی رود. بایرنی ها البته تحت هیچ شرایطی حاضر به از دست دادن نویر نیستند و هرچند اخیرا الکساندر نوبل ۲۳ ساله را از شالکه جذب کرده اند ولی این به معنای تمایل باشگاه برای انتقال نویر نیست.

کان در این مورد می گوید:« آرزوی هر دروازه بانی است که با مانوئل نویر، بهترین گلر دنیا هر روز تمرین کند ولی نویر می خواهد ۵ سال دیگر هم در بایرن بماند و قطعا نوبل دوست ندارد ۵ سال تمام ذخیره نویر باشد(قرارداد نوبل با بایرن هم ۲۰۲۵ به اتمام می رسد).» کان می گوید که اگر برای دروازه بان مشکل مصدومیت رخ ندهد، او می تواند به راحتی تا ۴۰ سالگی هم بازی کند. خود او در سال های پایانی فوتبالش از مشکل کمر و ستون فقرات رنج می برد ولی معتقد است که کسی نمی تواند روی جاه طلبی های نویر تردید داشته باشد و اینکه او می تواند از لحاظ بدنی خودش را تا ۳۹ سالگی در بهترین شرایط حفظ کند. تمجید کان از نویر شاید باعث آرام تر شدن اوضاع شده و به روند تمدید قرارداد کمک کند. اما توماس مولر هم دیگر ستاره ای است که قراردادش ۲۰۲۱ به اتمام خواهد رسید. حسن صالح حمیدزیچ مدیر ورزشی بایرن معتقد است که هم نویر و هم مولر، از شاخصه های باشگاه و یکی از مهمترین عوامل موفقیت های بایرن در سال های گذشته بوده اند و هدف باشگاه نیز ادامه همکاری با آنهاست. بایرن مونیخ به مولر هم تا ۲۰۲۳ پیشنهاد تمدید داده است و مهاجم محصول آکادمی باشگاه، بر خلاف نویر، مشکلی برای قبول آن ندارد.

     
آی اسپورت
2020-04-02 19:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر