فهرست
فرهاد مجیدی؛ آخرین حامی حضور زنان در ورزشگاه
فرهاد مجیدی؛ آخرین حامی حضور زنان در ورزشگاه

فرهاد مجیدی؛ آخرین حامی حضور زنان در ورزشگاه

آی‌اسپورت- خواسته حضور زنان در ورزشگاه با یک توییت در روزهای برگزاری دیدار ایران و ازبکستان جدی‌تر شد. توییتی که در آن خواسته شده بود برای دیدار تشریفاتی ایران-سوریه در شهریور ماه فقط زنان اجازه حضور در ورزشگاه‌ آزادی را داشته باشند. حالا این خواسته به طور جدی از طرف بازیکنان فوتبال بانوان و قشر فوتبالی زنان ایرانی مطرح شده و البته از ابتدا هم با حمایت اکثریت مردان جامعه هم روبه‌رو بوده؛ در میان فوتبالیست‌های مطرح آقایان هم فقط مسعود شجاعی و علی کریمی موضع‌گیری شفاف داشتند و مطالبه حضور زنان را چند باری مطرح کردند. دیگر بازیکنان انگار چنین خواسته‌ای را از طرف مردم ندیده یا نشنیده‌اند و چندان تمایل نداشتند همراه با مردم موضع خود را مشخص کنند. حالا این بار فرهاد مجیدی در اینستاگرام خواستار حضور زنان در ورزشگاه شده است. آخرین نفری که موج مطالبه‌گری زنان ایرانی را تداوم بخشیده.

فرهاد در صفحه‌اش نوشت: دیگر  نه جای بحث دارد و نه بهانه. بازگشت زنان به ورزشگاه‌ها، تولد دوباره‌ای برای فوتبال ايران خواهد‌‌ بود. اجازه بدهيد خانواده‌ها تماشاگر ليگ برتر و تيم ملی فوتبال ايران باشند. شك نكنيد فرهنگ ورزشگاه‌ها ارتقا می‌يابد و يكي از روش‌های افزايش نشاط عمومی جامعه ايران كه شعار مسئولان است، همين اقدام موثر خواهد بود. اجازه بدهيد دختر و پسر و مادر و پدر و همسر و خواهر و برادر در كنار هم "ايران" را فرياد بزنند.

البته بعد از موج ایجاد شده، افراد سیاسی خارج از دولت مثل هاشمی‌طبا که خود مسئولیت سازمان تربیت بدنی را سال‌ها قبل عهده‌دار بوده نسبت به کسب اجازه رسمی ورود بانوان به ورزشگاه‌ها ابراز ناامیدی کرده است. گویا مشکل مثل سال‌ها قبل نظر مراجع دینی است و ربطی به سیاست‌ها دولت و کنش‌ها و واکنش‌های اجتماعی هنجار و ناهنجار ندارد. البته دولت هم هیچوقت توضیح شفافی درباره تلاش‌هایش برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نداده و فقط با توضیحاتی کلی بیشتر احساس می‌شود سعی در سواستفاده از این مطالبه مردم داشته است.

۱۰ ۱۱  
آی اسپورت
2017-07-30 23:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
خيلي كامنت با مزه اي براش دارم ولي...
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۰۱
دمش گرم
میدونم چه کامنتی میخواستی
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۲۳
براش بنویسی . ولی آخه چنین قضیه فرهنگی- اجتماعی چه ارتباطی به استقلالی یا پرسپولیسی بودن داره . مباحث اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی مهمتره یا فوتبال که فقط جنبه فان و سرگرمی داره.
۲
حسین آبی
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۰۲
ماشالا کینگ فرهاد
۴
کیهان اسپورت
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
اگه کسی زنها رو راه نمی ده ورزشگاه کار خوبی می کنه
حالا زرد اسپورتی ها برای ما مترقی شدن
هرکسی نظر بده...ای اسپورتی ها حق اظهار نظر ندارن
وقتی فندک و اشرف و لیف و سنگ پا و حوله حموم و داروی نظافت وشیش و چهار از نظر امیر پور توهین حساب میشه
با نوان حق ندارن برن محیطی که شانشون پایبن بیاد
طرف فضای مجازی رو بسته و اصطلاحات صابون و شامپو رو ممنوع و سانسور می کنه بعد انتظار داره زنها ی کشور برن تو ورزشگاه شیر سماور بشنون
شما و سایت مسخره ات از لاک جهان سومی در بیا بعد بران جامعه نسخه بپیچ
۱
ss
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۴۰
مستر "کیهان اسپورت":
"با نوان حق ندارن برن محیطی که شانشون پایبن بیاد"
شما اولا غلط میکنی برای موجودات زنده عاقل (حداقل عاقلتر از تو) حق و ناحق تعیین میکنی؛ دوما شما حق رو ازشون میگیری و بجاش شان میدی. چقدر حرفت منو یاد این آخوندایی میندازه که هزارجور صغرا کبرا میچینن تا بحث های مثل عربی خوندن نماز یا حجاب اجباری رو توجیح کنن.
Mf
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۲۸
...جون تو به این چیزا کار نداشته باش تو خودت حاضری خواهر و مادرت رو بفرستی به این جو مسموم
۸ ۲
متاسفم
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۰۸
اولین و مسخره ترین کار برای طرد مخالف استفاده از جمله ی کلیشه ای (اگه خواهر یه مادر خودت باشه چی) است...
خواهر و مادر ملک شخصی کسی نیست که بخواد دربارش نظر بده و براش تعیین تکلیف کنه.
اگه منطورت اینه باید روی اینها غیرت داشت و محدودشان کرد و برایشان تصمیم گرفت که بیشتر حماقت است
۹
در جواب متاسفم
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
نه که الان کسی وجود نداره که نسبت به خواهر و مادرش غیرت نداشته باشه شاید در ظاهر بگین ما موافقیم ولی در اصل فرق داره البته به نفع آقایون هم هست که بانوان بیان پس هرگز نباید این اجازه داده بشه کی حاضره توی این فضای مسموم بشینه و فک کنه چقدر خوشبخته کاش بجای این همه اصرار بر حضور بانوان بر مشکلات جامعه و بیکاری توجه میشد کاش به امنیت و ارامش مردم توجه میشد کاش
۲
فرناز
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۲۶
تو این مورد بهش حق میدم منصفانه بخوایم نگاه کنیم از حقوق خودش دفاع کرد
۲
Ashkanred
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۰۲
با فحش های منشوری مربی تون چکار می خوای بکنی !!!!
۳
رضا هپ
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
شما میخای جوک بگی هم نگاه میکنی ببینی زن و دختر کنارت هستن یا نه. اگه نباشن بدترین جوک با الفاض بد رو میدی و اگه باشن جوک مودبانه. استادیوم هم همینه. خانواده باشن کسی نمیتونه بد حرف بزنه.
یاد داستان اون باد معده و گرونی افتادم که کاری کردن مردم گرونی و مشکلات رو ول کنن و به ورود زنا به استادیوم که یه اتفاق کاملا عادیه همه دنیا بپردازن. سیاست کثیفه همیشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر