فهرست
شش عادت بد استقلال شفر؛ از وزیر تا قهر
شش عادت بد استقلال شفر؛ از وزیر تا قهر

شش عادت بد استقلال شفر؛ از وزیر تا قهر

آی اسپورت - استقلال نتایج خوبی نگرفته و بعد از حذف از آسیا و جام حذفی، حالا کارش در لیگ برتر هم گره خورده است. در مورد چرایی این اتفاق تحلیل‌های زیادی وجود دارد. این مطلب اما نگاهی متفاوت انداخته به شش عادت نه‌چندان خوبی که در استقلال این فصل ترک نمی‌شود و شاید بخشی از بحران، ریشه در همین‌ها داشته باشد.

ترکیب‌های جدید شفر

سرمربی استقلال در این فصل، انواع و اقسام تغییرات را در ارنج تیمش اعمال کرده است. تقریبا هیچ دو مسابقه پشت سر همی پیش نیامده که ترکیب استقلال دست نخورد. گاهی شدت تغییرات طوری است که مثل بازی با ماشین‌سازی ناگهان شش نفر به‌طور کامل عوض می‌شوند. شفر در بازی حذفی با سایپا، الحاجی گرو را فیکس کرد و به مرتضی تبریزی یک دقیقه هم بازی نداد اما در دیدار با ماشین‌سازی، تبریزی را از ابتدا به میدان فرستاد و این بار گرو را نود دقیقه کنار دست خودش نگه‌داشت. جالب اینجاست که با وجود نیاز استقلال به گلزنی در بازی با ماشین، روح‌الله باقری هم به میدان نرفت.

مصدومیت‌های علی کریمی

هنوز غائله جذب علی کریمی با وجود مصدومیت و طفره رفتن پزشک باشگاه از تأیید سلامتی او در ابتدای فصل در ذهن هواداران باقی‌مانده و حالا هر چند هفته یک‌بار تعویض‌های زودهنگام کریمی نشان می‌دهد آن جنجال بی‌جهت نبوده است. هافبک دفاعی آبی‌ها که مصدومیتش هنگام گرم کردن تیم پیش از بازی رفت با السد خیلی به ضرر استقلال تمام شد، سه مرتبه هم در نیمه اول تعویض شده که نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی اوست. به‌نظر می‌رسد این روند همچنان ادامه داشته باشد و شفر هیچ‌وقت نداند که کی می‌تواند به‌طور کامل روی این بازیکن حساب کند.

قهر و قهرکشی گلرها

استقلال، 2 گلر خوب دارد که رقابت بدی بین آنها در گرفته است. به وضوح می‌شود فهمید که روابط مهدی رحمتی و حسین حسینی خوب نیست و این یک آتش زیر خاکستر همیشگی برای آبی‌ها محسوب می‌شود. به این ترتیب چند بازی رحمتی به میدان می‌رود و چند بازی هم نوبت به حسینی می‌رسد. خود شفر هم نمی‌داند نسخه نهایی برای دروازه تیمش چیست. به‌ویژه وقتی حسینی بیرون می‌نشیند، بدقلقی‌هایش حسابی استقلالی‌ها را کلافه می‌کند.

بهانه‌های تکراری

بیشتر از بازی‌های نه‌چندان باطراوت استقلال در این فصل، این بهانه‌های تکراری عوامل باشگاه است که هواداران را به ستوه آورده است. شفر تقریبا در همه نشست‌های خبری قبل و بعد از مسابقات تیمش به جدایی چند بازیکن در ابتدای فصل اشاره می‌کند و این موضوع را عامل مشکلات استقلال به‌شمار می‌آورد. این در حالی است که همه می‌دانند مثلا زمستان پارسال قبل از جذب تیام، خود او می‌خواست الحاجی گرو را بگیرد.

بحث دستیار ایرانی

از روز اولی که وینفرد شفر به ایران آمد بحث در مورد حضور یک دستیار ایرانی در کنار او وجود داشت و این مسئله به‌ویژه بعد از جدایی جری ساناک در ابتدای فصل داغ‌تر هم شد. هر روز هم یک اسم جدید وسط می‌آید؛ از فرهاد مجیدی و مجتبی جباری تا داریوش یزدانی. چهار ماه است این گمانه‌زنی‌ها ادامه دارد و 4‌ماه دیگر هم اگر دندان روی جگر بگذارید کل فصل تمام می‌شود می‌رود پی کارش!

همه چی تقصیر وزیره

عادت مخربی که استقلالی‌ها از ابتدای این فصل پیدا کرده‌اند هم یکی از آن چیزهایی است که تمام‌نشدنی به‌نظر می‌رسد. بسیاری از هواداران این تیم عقیده دارند پرسپولیس بیش از استقلال مورد حمایت وزارت ورزش قرار دارد و حتی خسرو حیدری بعد از حذف آبی‌ها از جام حذفی هم همین مسئله را تکرار کرد. فارغ از اینکه آیا این ادعا درست است یا نه، به‌نظر می‌رسد عادت به فرافکنی باعث شده استقلالی‌ها تقریبا بی‌خیال اشکالات داخلی تیم‌شان شوند. مثلا آیا کسی می‌داند الان بدنساز استقلال کیست؟ چطور می‌شود تیمی به این بزرگی ماه‌ها بدون بدنساز حرفه‌ای و تخصصی به‌کار خودش ادامه بدهد؟ آیا می‌شود گفت همه اشکالات از آن بالایی‌هاست؟

همشهری ورزشی

۱۷ ۱۸  
آی اسپورت
2018-11-11 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
کیسه کش
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۶
از پس تیم ده نفره برنمیان میندازن گردن وزیر این دیگه خیلی جوکه
حمید پرسپولیسی
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
آخریش عالی بود
همه چیز تقصیر وزیره!!
جالبش اینجاست که فقط باختاشون مال وزیره ولی برداشون مال شوفر و خودشونه
یه همچین موجوداتی هستن کیسه کشا
....
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۲۱
بدون تعصب این متن عالی بود
یکی اونجا که گفته (این در حالی است که همه می‌دانند مثلا زمستان پارسال قبل از جذب تیام، خود او می‌خواست الحاجی گرو را بگیرد)
یکی هم پاراگراف آخرش. کلا توطئه توهم دارن این کیسه کشا
علی ناصری جوجه کیسه کش عقده ای
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۲۴
این کیسه کشا مثل اون بچه دبستانیه میمونن که وقتی 20 میگرفت میگفت خودم 20 گرفتم وقتی 5 میگرفت میگفت بهم 5 دادن
حالا این کیسه کشا وقتی میبرن برد مال خودشونه ولی وقتی میبازن باخت مال وزیر و وکیل و ... هستش
pooyan
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۰۴
بعد از خوندن كامنتهاي ايرانيان عزيز از هر دوطرف ظرف دو روز گذشته
به اين نتيجه رسيدم آدمهايي مثل من بهتره خفه خون مرگ بگيرن
حرفهايي تو كامنتها زده شد كه منو ياد جنايتهاي عراقيها تو مناطق مرزي اوايل جنگ انداخت
آخه آدمهاي ناحسابي اسم مادر رو مياريد اول دهنتونو آب بكشيد
گند كشيديد به انسانيت
هواداري كه لول سطح چندم انسانيت هم نيست
ادمين از اونها ناحسابي تر تو بيجا ميكني وقتي نميتوني كنترل كني تاييد ميدي
ارام.م
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۳
یه کاربر استقلالیه که با اسامی مختلف زشت ترین توهین ها رو انجام میده. از الفاظ و جملاتی استفاده میکنه که ادم شرم میکنه موقع خوندنش حالا چطور اون به راحتی و به کرات این توهین های زشت و شنیع رو تکرار میکنه خدا میدونه.
.
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۲۶
تا زمانی که علی پرسپولیسی و کسری و فرزاد مهریار و اون لنگی که به اسم های مختلف فحش میده استقلالی ها هم جوابشون رو میدن.. قرار نیست اینها مدام فحش بدهند و استقلالی ها چیزی نگن.تا زمانی که ای اسپورت فحش های لنگی ها رو تایید میکنه ما هم ادامه میدیم.
۵
6
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
شمایی که حتی نام کاربری دیگران رو کپی میکنی نکنه یادت رفته شروع کننده توهین های زشت و زننده خودِ تو هستی که با اسامی مختلف به پرسپولیس توهین میکنی. ادبیاتت کاملا شناخته شده اس.
۲
کسری
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۳۱
خوب دو حالت داره رفتار کیسه کشها یا واقعا خر هستند یا خودشونو زدن به خریت.که فکر کنم خودشونو زدن به خریت که این بدتره چون اگه خر باشن میگیم خره ولی طرف مثلا ادم هستش و خودشو زده به خریت یعنی دوست داره خر باشه,دیگه همه ی عالم و ادم میدونن ماجرا از چه قراره حتی خبرنگاران کیسه ای هم دارن از رقیب و مربی و طرفدارهاش تعریف و تمجید میکنن.در ضمن زیاد حرف بزنین و زر بزنین بحث السد و بونجاح و اون شورتی که برده رو میارم وسطها.
KEAN
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۱۶
عجبا،این یارو ک سر ا بازم القاب خانوادگیشو به بقیه نسبت داد،این یارو رو جدی نگیرید همین بود فک کنم میگفت لنگ از تیم ملی پرطرفدارتره ،همینقدر بدبخت همینقدر احمق ،حرفاش هیچ ارزشی نداره بذارید تو حماقت و خریتش بمونه :))))))،به این یاد دادن اسم خانواده اشو همه جا بگه :))))
۸
victor
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۳
وقتی خودِ کیسه کشا خام این توجیحات مسخره شدن شماها چیکار دارین؟ بذارین تو همین خواب خرگوشی بمونن.
وقتی بازیکنان و سرمربی حرف های یه عده هوادار کم اطلاع رو در مورد وزیر تکرار میکنن مطمئن باشید با هدف خاصیه. اینا با خیال راحت تو زمین کم کاری میکنن چون میدونن بیان بیرون با یه مصاحبه و گریه و ناله میتونن رو کم کاری شون ماله بکشن.
یعنی بیسواد ترین ادم هم میتونه تشخیص بده گرفتن بازیکنان بنجل خارجی، دیر شروع شدن تمرینات، بدنسازی نامناسب، نرسیدن سرمربی به ترکیب ثابت و کوتاه اومدن در مقابل بی نظمی و حاشیه تقصیر سرمربی تیمه ولی اینا دارن در مقابل فهمیدنش مقاومت میکنن.
KEAN
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۱۲
سردبیر این رسانه زرد یه خبرناهار مثل هیوا یوسفی هست،بخاطر اون ناهار و کارت هدیه بایدم اینطوری بنویسه ،زمین و زمان شاهد هستن که وزارت چه بلایی سر استقلال آورد تا سوگلی حکومت به حسرتش پایان بده ،که خدا جای حق نشسته و زد پس کله شون ،قیافه وزیر تو جشن قهرمانی کاشیما دیدنی بود،حالا این روزنامه زرد داره میگه این فقط بهانه اس،در حالی که شایعه شده بود وزیر میخواد مدیر قبلی پیروزی رو برداره همینا بیانیه دادن که وزیر میخواد ثبات پیروزی رو بهم بزنه و جلوی وزیر خواهیم ایستاد،شرف چیز خوبیه خبرناهار
۵ ۱
666
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۳
پس کله داریم تا پس کله ابله! ما راضی هستیم به نایب قهرمانی اسیا، به نقره اسیا به پاداش 2 میلیون دلاری اسیا. اما مورد داریم یه تیم بعد حذف تحقیرامیز از اسیا و حذفی کم مونده از لیگ هم بندازنش بیرون و فعلا با عقب انداختن بی دلیل بازی هاش میخوان بهش تنفس مصنوعی بدن.
به سفاهت، بلاهت و بی عقلی خودتون ادامه بدین.
۷
.
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۲۰
.
چشمان را باید شست جوری دیگر باید دید
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۴۲
اینا می خواستند در لیگ قهرمانان اسیا السد رو ببرند که باختند چونکه اصلا پیش فصلی نداشتند به ترکیه رفتند و شفر بهشون وعده دروغکی داد که با تیک المانی بازی میکنیم
ااسد در کشورهای اروپایی داشت اردوهای سخت پیش فصل را میگذراند و شفر در تلویزیون سویس فرانک به جیب میزد
یادمه که برانکو میگفت تیمی در اسیا قهرمان مبشود که پیش فصل خوبی داشته باشد تا جسمان سختی داشته باشید و بعد به قهرمانی فکر کنید ولی شفر دیر به ایران امد ودیر به ترکیه رفت و اونجا بعدا معلوم شد بخور وبخواب بوده تا تمرینان پبش فصل
مقصر اصلی شفر است اونقدر تیام تیام کرد که همین بازیکنانی که اومدند غش کردند استقلال همین الان هم به اندازه دوتیم فوتبال بازیکن باکیفیت وتاپ دارد هفت هشت تا ملی پوش دارد ولی بازهم شفر از ابراهیمی،مجیدحسینی،تیام،جباروف،میگه و می نالد لیگ تموم شد تیم هنوز ترکیب اصلی را پیدا نکرده
برانکو هم پنج تا از بازیکنان اصلی را از دست داد و نتوانست بازیکنی بگیرد با دوازذه سیزده بازیکن بزرگسال و چندین جوان گمنام به غینال معتبرترین جام قاره رفت و هیچوقت غر هم نزد ومیگفت از بازیکنانم اعتماد دارم برانکو دستش خیلی خالی تر از شفر است برانکو در فینال تهران فقط یازده تا بازیکن داشت و نیمکتی نداشت که کاری بکند ولی مردانه جنگید که سرمربی کاشبما اعتراف کرد که پرسپولبس باکیفیت ترین وبهترین حریفی بود که امسال در لیگ قهرماناناسیا بازی کردیم
شفر مفصر اصلی ناکامی های استقلال است
وزیر اینهمه بازیکن برایتون خرید پروازهای چارتر برای تاشکند واستون جور کرد ولی غینالیست اسیا با چه مکافاتی به زاپن رسید
وجدانا دیگه انتطار گلزنی از وزیر نداشته باشید وزبر اینهمه پول داد تا تبربزی استقلالی شود وزیر اینهمه دلار داد تا گرو،نیومایر،طارق استقلالی شوند
اونطرف خارجی های فینالیست لیگ قهرمانان اسیا شش ماهی حقوق نگرفته اند
پس وزیر برای استقلال بد نبوده این خود شماها هستی که چشمان تون صعف های خودتون را نمی بینند ولی دیگران را خوب می نگری و تا افکارتون عوص نشود این استقلال در اسیا که هیچ در لیگ برتر هم دوم نمیشود چه به قهرمانی
@
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۵
تنها نگرانی من اینه کیسه کشا عامل ناکامی تیم شون رو بشناسن ولی خداروشکر نه عقل شون کشش داره نه شعور فهمیدن این موضوع رو دارن. اقا چه اصراریه میای توضیح میدی؟ میخوای هوشیارشون کنی؟ به شخصه گواهی میدم وزیرپرسپولیسی مقصر تمام فلاکت ها، حقارت ها و کمبودهای کیسه اس.
۶
.
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
.
حسن روشن فكر
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۵۸
امروز جناب حسن خان روشن قشنگ كيسه ها و تيم حكومتي رو با خاك يكسان كرد و گفت كاش ما هم همچين تيم قوي داشتيم كه با نايب قهرمانيمون رقيبامون مي اومدن بيرون و خوشحالي ميكردن اينرو از خودم نميگم پيشكسوتتون داره ميگه.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر