فهرست
شفر در کنفرانس‎؛ حقیقت را از خودم بپرسید
شفر در کنفرانس‎؛ حقیقت را از خودم بپرسید

شفر در کنفرانس‎؛ حقیقت را از خودم بپرسید

آی اسپورت – استقلال فردا در یک بازی حساس میزبان تراکتورسازی است. نشست خبری قبل از این بازی امروز برگزار شد و وینفرد شفر درباره این بازی و مسائل مختلف باشگاه توضیحاتی داد:

شایعات در ایران مثل غذای روزانه است

دوباره روز "خبرنگار" را تبریک می گویم. این روز بسیار مهمی برای اصحاب رسانه است. شما همواره با ما منصف بودید. فقط دیروز در برخی رسانه‌های دیدم که گفته شده بود ساناک به خاطر بیماری برنگشته است اما دلیل برنگشتن او چیز دیگری است. همیشه گفته‌ام شایعات در ایران مثل غذای روزانه است. این مسائل را باور نکنید. هر سوالی دارید از  خودم بپرسید.

داریم پیشرفت می‌کنیم

تراکتورسازی تیم خوبی است و سرمایه گذاری خوبی روی بازیکنان جدیدش انجام داده است و ما بازی راحتی نداریم. در دو بازی قبلی ما خیلی خوب بازی کردیم. در بازی با پیکان موقعیت کافی برای گلزنی نداشتیم. در بازی برابر ذوب آهن خیلی خوب بودیم و موقعیت های زیادی داشتیم و فشار زیادی آوردیم. یک گل زدیم که داور قبول نکرد اما مشکلی نیست. کار ما برای پیشرفت هنوز ادامه دارد. دیروز (چهارشنبه) گرو، مهاجم جدیدمان به ما اضافه شده است. باید یک مقدار با سبک و بازیکنان تیم ما آشنا شود تا هماهنگ شود. بازی‌های او را دیده‌ام. او شبیه بازیکنان تیم ما بازی می‌کند.

نمی‌توانم به بازیکنان جدید بگویم لیدر

باید بازیکنان ما به درک متقابل برسند. تیم ساختن زمان می برد و هنوز کامل نشده است. در حالت عادی تیم ساختن ما باید در اردو ترکیه انجام می‌شد  اما  بعضی بازیکنان ما پیش ما نبودند. باید قدم به قدم جلو برویم تا بهتر بشویم. ما فقط چند بازیکن مان را از  دست ندادیم. فرمانده ما یعنی ابراهیمی از  ما جدا شد. تیام، جپارف و حسینی که لیدرهای ما بودند از  ما جدا شدند. من نمی‌توانم به بازیکنان جدیدمان بگویم که لیدر ما هستید. این به عملکرد آنها بستگی دارد. امیدوارم فردا (جمعه) بازی را ببریم. تیم حریف تیم خوبی است  و ۳-۵-۲ بازی می‌کند. امیدوارم گل بزنیم و برنده شویم.

حقیقت را از خودم بپرسید

نه فقط در ایران و در کشورهای دیگر هم این اتفاقات می افتد. شایعات زیادی در فضای مجازی پخش می‌شود  که درست نیست. یک نفر می‌تواند در خانه بشیند و با گرفتن یک مبلغ یک خبر را به دروغ پخش کند. اما  شما در رسانه‌های  واقعی کار می کنید  و در قبال هواداران مسئولی هستید. در بازی‌های  مهم ما ۹۰ هزار هوادار به ورزشگاه آمدند اما  بدون مشکل ورزشگاه را ترک کردند. این به خاطر  کار خوب خبرنگاران است. چرا که اگر خبرنگاران اطلاعات غلط به هواداران بدهید آنها دچار استرس و عصبی بودن می‌شوند. من بابت عملکرد شما خیلی خوشحال هستم. شما کار خودتان را به درستی انجام دادید. فوتبال برای شادی و لبخند است . شما باید این را به جامعه منتقل کنید. کامرون در نیمه نهایی جام جهانی باخت اما  همه مردم کشور خوشحال بودند. اهمیت فوتبال در همین چیز ها است . مهم ترین کار این است  صادق باشیم. هر زمانی سوالی دارید از  خودم بپرسید تا به شما حقیقت را بگویم.

مشخص نیست گرو بازی کند

گرو از  دیروز به ما اضافه شد. آماده  و شرایط خوبی برخوردار است. باید شرح وظایفش در تیم ما را بداند. امروز جلسه دوم تمرین است. نمی‌توانم شرایطش در بازی فردا را بگویم. هنوز چیزی مشخص است. او خیلی تمایل داشت به استقلال بیاید. بارها با من و باشگاه تماس گرفت و درخواست کرد که به استقلال بیاید. او خیلی خوشحال است که به این جا آمده است . این با بازیکنی که فقط به خاطر پول به تیمی می‌رود فرق دارد. تیام هم همین طور است . او کمی مشکلات خانوادگی داشت. گرو عملکرد تیم ما و مامه تیام را دید و تصمیم گرفت به استقلال بیاید. این که تیام از  این جا رفته مساله خودش است  و دیگر تمام شده. مهم این است  که الحاجی گرو دوست دارد به تیم ما کمک کند. باید به گرو وقت بدهیم. همان طور که به مامه تیام وقت دادیم.

در تمرین خیلی خوب هستیم

دفاع همیشه زمانی شروع می‌شود  که ما توپ را از  دست می‌دهیم. پس مهاجم اولین مدافع ما است  و از  ضد حمله جلوگیری می‌کند. این به سازمان دهی تیم بر می‌گردد. فصل قبل هم همین صحبت را کردم که بازیکنان باید با هم هماهنگ شوند. ما نسبت به فصل گذشته تیم جدیدی داریم و فقط در دو بازی همراه هم بوده‌اند. چند بازیکن ما به تازگی به تیم اضافه شده‌اند. بازی به بازی باید بازیکنان با عملکرد هم آشنا شوند. بازیکنان جدید ما از  تیم های مختلف و با تاکتیک های متفاوت به این جا آمده‌اند. شرایط ما خوب است  اما  هنوز ۱۰۰ درصد نیستیم. درتمرین خیلی خوب هستیم و باید در بازی هم همین گونه باشیم. در بازی با ذوب آهن رحمتی عملکرد خیلی خوبی داشت. ما در بعضی صحنه‌های بازی ها با چند مهاجم بازی کردیم. غفوری، تبریزی و چند بازیکن دیگر ما مهاجمان ما هستند.

به خاطر تاربخ‌تان خوشحال باشید

من این کشور پر افتخار را می شناسم. زمانی که من می گویم تیم‌ ‌ملی منظورم تیم‌ ‌ملی فوتبال  آلمان نیست ،‌ بلکه  منظورم تیم‌ ‌ملی  ایران است. در جشن برترین ها در مورد بازیکنان و مربیان ایرانی صحبت کردم. بهترین بازیکنان ما در جام جهانی بازیکنان شاغل در لیگ ایران بودند. شما بازیکنان و مربیان خوبی دارید. نه فقط مربیان خارجی. من یادم است  بازیکنان زیادی در آلمان بودند. ذهنیت بازیکنان ایران که در ایران هستند خیلی خوب است. من مرد تاریخی نیستم و پسرم بیشتر این چیز ها را می داند. شما باید به خاطر تاریخی که دارید خوشحال باشید.

۸ ۵  
آی اسپورت
2018-08-09 15:05:00
نظر دهید

۵ نظر
پرسپولیس قرمزته
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۱
برانکو:ایران رو کشور خودم میدونم و به فرهنگ و آیین هایش عشق می ورزم.برانکو همیشه در هر تریبونی در خارج سعی کرده از ایران دفاع کنه.
کیروش بارها از عشق و علاقه اش به ایران صحبت کرده و در هر تریبون از ایران دفاع کرده
حالا هم شفر از قدمت ایران از نام ایران دفاع کرده او بارها در برنامه هایی که به عنوان کارشناس در شبکه های ورزشی معروف بوده سعی کرده از ایران دفاع کنه.انگار بعضی از خارجی ها از ما وطن پرست تر هستند .پس باید روزی شعارهای قومی و نژادی رو تموم کنیم .تعصبی بودن به این شعار ها نیست.یاد بگیریم سوار یک کشتی هستیم
داود
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۱
والا به من هم شغل بدن و حقوق دلار بهم بدن من هم وطن پرست میشم...همین دیروز بود وزیر کار برکنار شد...والا از بیکاری داریم دیوونه میشم...این خارجیا دارن از کشور ما لذت میبرن ولی ما چی؟کجای ایران جا داریم؟
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۶
نقل و انتقالات برای استقلال تمام شد.......

دروازه بان = سید مهدی رحمتی ، سید حسین حسینی
دفاع میانی = پژمان منتظری ، رضا دانشگر ، ارمین سهرابیان
دفاع راست = وریا غفوری ، خسرو حیدری ، فرشاد محمدی مهر
دفاع چپ = ارمین سهرابیان ، میلاد زکی پور ، میثم تیموری
هافبک دفاعی = روزبه چشمی ، فرشید باقری ، علی کریمی
هافبک تهاجمی = نیومایر ، همام طارق ، فرشید اسماعیلی ، مهدی قائدی ، رضا اذری (نیم فصل دوم مرتضی اقاخان ، مهرداد شجاعیان ، محسن کریمی به استقلال اضافه خواهند شد.)
مهاجم = مرتضی تبریزی ، الحاجی گرو ، روح الله باقری ، اللهیار صیاد منش

درسته این خریدهایی رو که کردیم در حد و اندازه های { تیام + جباروف + مجید حسینی + امید نورافکن + امید ابراهیمی } نیستند اگر این بازیکنان در استقلال می ماندند قطعا استقلال هر سه جام لیگ ، حذفی ، اسیا رو به دست می اورد. اما به هر حال امیدمون به خداست.......

ان شالله استقلال با این ۲۵ بازیکن و یک مربی بسیار خوبی مانند شفر ( ستاره سوم در اسیا + نهمین قهرمانی در لیگ + هشتمین قهرمانی در جام حذفی ) رو به دست خواهد اورد......
۹ ۱
گل آقا
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
"اگر این بازیکنان در استقلال می ماندند قطعا استقلال هر سه جام لیگ ، حذفی ، اسیا رو به دست می اورد" خخخخخ جوک نگو کيسه کش مردم از خنده! خخخخ جامباشگاههاي جهان رو جا انداختي اون رو هم ميبرديد حتما! خخخخخ شش تايي
۴
حسین آبی
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
چقد با شخصیت حرف میزنن
شفر و برانکو
انوقت مربی های وطنی فقط بهونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر