فهرست
زوج دفاعی محبوبِ ذوب‌آهن: پاس، پاس‏، پاس!
زوج دفاعی محبوبِ ذوب‌آهن: پاس، پاس‏، پاس!

زوج دفاعی محبوبِ ذوب‌آهن: پاس، پاس‏، پاس!

آی‌اسپورت- از روزی که یحیی گل‌محمدی وارد عرصه مربیگری شد، تیم‌هایش فوتبال زیبایی را به نمایش می‌گذاشتند. فوتبالی که به عقیده نزدیکان این سرمربی، نشات گرفته از تفکر مجتبی حسینی بود. البته از زمانی که فوتبال زیبای تیم‌هایش مورد تحسین جامعه فوتبال قرار گرفت، یحیی و مغز تفکرش سعی داشتند که این تشویق‌ها ادامه داشته باشد. به خصوص در ذوب‌آهن که چیزی جز آمار بالای پاس‌های متوالی در این تیم دیده نمی‌شد. تیم گل‌محمدی در عرض و بیشتر در خطوط دفاعی پاس‌کاری می‌کردند و مالکیت توپ را به عهده داشتند. مالکیتی که حاصلی برای این تیم نداشت و منجر به حمله خطرناک نمی‌شد. 

حالا با کنار رفتن یحیی، دستیار او هم با کمی تغییر همین گونه فوتبال را به نمایش می‌گذارد. به طوری که در بازی با سپاهان، نژادمهدی و محمدزاده یکی از پرکارترین بازیکن‌های زمین بودند. دو دفاع وسط ذوب‌آهن در این بازی 13 پاس به همدیگر دادند. نژادمهدی هفت پاس هم به دفاع راست داد و محمدزاده پنج پاس به دفاع چپ. در ذوب‌آهنی که دو دفاع وسط، گزینه‌ای جز پاس به کناره‌ها نداشتند، حسینی این تاکتیک را پررنگ‌تر هم کرد. 

این دو بازیکن، همان دفاع‌هایی هستند که مجتبی حسینی می‌خواهد. مدافعانی که زیر توپ نزنند و با پاس‌کاری توپ را به هافبک‌ها برسانند.

 

 

 

کدخبر: 9407

۵    
آی اسپورت
2016-10-17 14:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر