فهرست
تیم منتخب هفته18 لیگ‌برتر/ سرخ، آبی، تبریز
تیم منتخب هفته18 لیگ‌برتر/ سرخ، آبی، تبریز

تیم منتخب هفته18 لیگ‌برتر/ سرخ، آبی، تبریز

آی اسپورت- کم گل ترین هفته لیگ شانزدهم با رد و بدل شدن تنها 9 گل به پایان رسید. بهترین تیم هفته، استقلال بود که نتیجه ای باورنکردنی در آبادان گرفت. دیگر غول تهرانی هم از یک بازی سخت با تمام امتیازات خارج شد. پرسپولیس در این راه حتی مجبور شد داور را ولو با قربانی کردن 3 بازیکن از پیش رو بردارد.

 

محمدرضا اخباری: دروازه بان خوب در این هفته کم نداشتیم از مهدی رحمتی و رشید مظاهری برنده تا رحمان احمدی بازنده و میلاد فراهانی و شهاب گردان که مساوی کردند ولی اخباری به تیمش کمک کرد تا برنده شود و تعداد سیوهای بیشتری هم داشت بخصوص مهار ضربه سر منشا در حوالی دقیقه 50.

 مجید حسینی؛ یک مدافع 20 ساله در قلب خط دفاع استقلال؛ حسینی در غیاب پادوانی، لیدر خط دفاعی هم بود و جز یک اشتباه در جایگیری، هرگز اجازه خودنمایی به نوروزی نداد. حسینی یک گل زد و طبق معمول یکی از آن پاس به جلوهای عجیب و غریبش را هم داد.

 جلال حسینی: باید در لغتنامه ها، نامش را به عنوان یک مدخل یا مصدر بیاورند به معنای تسلیم نشدن، رهبری تا لحظه آخر و مقاومت همه جانبه. حسینی تنها بازیکن پرسپولیس بود که می توانست برابر تکنیک بالای شجاعیان بایستد و او را مهار کند.

 عقیل کعبی: یک هفته بعد از غیبت برابر استقلال به دلیل محرومیت، در غیاب محمد طیبی در قلب خط دفاع مدافع عنوان قهرمانی ایستاد و اجازه کوچکترین خودنمایی به مسعود حسن زاده و بقیه عناصر هجومی سپاهان نداد.

 امید ابراهیمی: تفاوت بودن و نبودن او، به اندازه استقلالی است که در آزادی به استقلال خوزستان باخت ولی در آبادان، صنعت نفت را برد. شماره 6 این هفته یک پاس گل داد و روی گل سوم هم موثر بود. ابراهیمی یک وظیفه دیگر را هم به خوبی انجام داد: حذف حکیم نصاری از جریان بازی.

 محمدرضا حسینی: فقط چشمان تیزبین یحیی گل محمدی می توانست او را با پیراهن فجر شکار کند و فقط مجتبی حسینی است که گویا می داند از او چطور و در کدام پست بازی بگیرد. شماره 7 زننده تک گل تیمش برابر فولاد بود و هرگز اجازه نداد تیم سعداوی از سمت چپ دفاعی اش احساس آرامش کند.

 معین عباسیان: هر تیمی که او را در فصل بعد بخرد، هیچ نگرانی و دغدغه ای در سمت چپش ندارد. عباسیان هم یک مدافع چپ خوب است و این موضوع را این هفته در غیاب ناصحی ثابت کرد و هم در هجوم ها با تکیه بر پای چپ بینظیرش عالی بازی می کند. او در زدن ضربات ایستگاهی هم تواناست.

 بهنام برزای: یک نمایش درخشان دیگر از بازیکن محبوبی که حالا در صفحات مجازی کاندیدای اصلی پوشیدن شماره 7 معرفی می شود. برزای گل دوم تیمش را زد، همان گلی که با خطا روی خود او به دست آمد. او خطای گل سوم را هم گرفت و اگر «دست» قربانی نبود، دبل هم کرده بود.

 شهاب زاهدی: شماره 70 ماشین سازی را می توان مرد برتر دوئل قعرنشینان در تبریز معرفی کرد. بازیکن جوانی که بعد از نیم فصل بازی در صبا، این بار توسط پرسپولیس به ماشین سازی قرض داده شده است. زاهدی توانایی بالایی در جایگیری ها دارد ولی باید در زدن ضربات آخر، بیشتر دقت کند.

 محمدرضا خلعتبری: گل 3 امتیازی تیمش را زد تا سایپا برای اولین بار در طول فصل صاحب برد خانگی شود. خلعتبری در تمامی دقایق بازی، یک عنصر خطرناک برای خط دفاع سیاه جامگان بود و با دوندگی های بی امانش اجازه نمی داد تیم عزیزی برای جبران شکست، جلو بیاید.

 مهدی طارمی: یک گل 3 امتیازی دیگر با ضربه ای که جای هیچ حرف و حدیثی برای خسوس نداشت. طارمی خودش توپ ارسال رضاییان را به علیپور رساند و بلافاصله به سمت پشت مدافعان حرکت کرد تا گل بزند. او دو پنالتی هم برای تیمش گرفت که همه، تاییدشان می کنند جز کسی که باید سوتش را به این دلیل می زد.

 سرمربی: امیر قلعه نویی

بردن پیکان در خانه؛ کار محالی که پیش از قلعه نویی، کسی موفق به انجامش نشده بود و احتمالا بعد از او هم کسی توان تکرارش را ندارد. قلعه نویی با تیمی که نسبت به پرسپولیس، از نظر کیفیت نیروی انسانی عقب تر است، همچنان در کورس قرار دارد و هر 5 مهمانی اخیرش را برده و فقط یک گل خورده است.

۶ ۲  
آی اسپورت
2017-01-24 21:12:00
نظر دهید

۲ نظر
shahab.ir
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۰۵
خلعتبری چی بود این وسط تورو خداااااااا
۵
تراختور فاناتی
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۰۳
محمد ابراهیمی هم جز بهترینا بود که از قلم انداختینش
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر