فهرست
چرا برانکو، سیدجلال، بیرو و کمال را انتخاب کرد؟
چرا برانکو، سیدجلال، بیرو و کمال را انتخاب کرد؟

چرا برانکو، سیدجلال، بیرو و کمال را انتخاب کرد؟

آی اسپورت – در پایان نظرسنجی 90 در خصوص برترین‌های فوتبال کشورمان علیرضا بیرانوند اول شد و سیدجلال حسینی عنوان دوم را به خود اختصاص داد.این نظرسنجی ایراداتی هم داشت از جمله اینکه منهای امیر قلعه‌نویی، سایر مربیان و کاپیتان‌ها اغلب از بازیکنان تیم خود به عنوان برترین‌های سال نام برده و جام جهانی، جام ملت‌ها و لژیونر‌ها را به کل فراموش کرده‌اند. اما نکته جالب، انتخاب‌های برانکو بود. سرمربی کروات پرسپولیس، سیدجلال حسینی، علیرضا بیرانوند و کمال کامیابی‌نیا را برگزید که در نوع خود جالب بود. اینکه چرا برانکو این نفرات را برگزید را می‌توانید در زیر بخوانید.

۱- سیدجلال حسینی

برانکو که اواخر لیگ چهاردهم به پرسپولیس پیوسته بود هنگام یارگیری برای لیگ پانزدهم مقاومت عجیبی کرد تا سیدجلال حسینی به پرسپولیس بازنگردد! مرد کروات در مصاحبه با خبرنگاران همواره از لوکا ماریچ، هموطن خود به عنوان یک مدافع کامل و باتجربه یاد می‌کرد که قدرت رهبری هم دارد و بنابراین نیازی به سیدجلال حسینی در تیمش ندارد! اینکه یکی از مربیان هموطن برانکو زیر آب سیدجلال را زده بود یا اینکه مرد کروات سبک بازی حسینی را نمی‌پسندید بر ما پوشیده است، اما آن تیم به رغم شایستگی به دلیل ضعف در خط دفاع و دروازه به عنوان نایب‌قهرمانی رسید. برانکو متوجه اشتباه بزرگ خود شد و سیدجلال حسینی را برای لیگ شانزدهم خرید تا هم سوپرمن تیمش شود و هم ۲ سال متوالی قهرمان لیگ برتر! سیدجلال کمک شایانی کرد پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد و حالا برانکو ارزش‌هایش را به خوبی می‌داند؛ به همین خاطر کاپیتان تیمش را به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال ایران برگزید.

۲- علیرضا بیرانوند

برانکو همیشه یک جمله را تکرار می‌کند: «علیرضا بیرانوند می‌تواند در ۵ لیگ معتبر اروپا بازی کند.» حرفی که با درخشش فوق تصور علی بیرو در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا به اثبات رسید. شماره یک پرسپولیس و تیم ملی بی‌حرف و حدیث برترین فوتبالیست ایران در سال گذشته بود که البته برانکو او را در رتبه دوم قرار داد!

۳- کمال کامیابی‌نیا

شاید اصلی‌ترین دلیل انتخاب کمال از سوی برانکو، خط خوردن این هافبک جنگنده از لیست اعزامی به جام جهانی روسیه باشد! کامیابی‌نیا حالا با مصدومیت محسن ربیع‌خواه و کوچ نوراللهی به سمت راست خط میانی تبدیل به هافبک دفاعی مطمئن برانکو شده است. شماره ۱۱ با وجود مصدومیت کتف در پرسپولیس عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و حالا به قول برو و بچه‌های تیم به پسر برانکو تبدیل شده است.

 

خبر ورزشی 

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-03-17 08:59:00
نظر دهید

۱ نظر
ابی
يكشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۴۷
کمال کمتر خطا کنه عالیه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر