فهرست
پیولی هشتمین مربی «آبی‌و‌قرمز» شهر میلان
پیولی هشتمین مربی «آبی‌و‌قرمز» شهر میلان

پیولی هشتمین مربی «آبی‌و‌قرمز» شهر میلان

آی اسپورت - باشگاه میلان شب گذشته مارکو جامپائولو را به دلیل کسب نتایج ضعیف بعد از تنها ۱۱۱ روز از آغاز کارش در این تیم اخراج کرد و انتظار می‌رود که ظرف امروز یا فردا استفانو پیولی، سرمربی سابق اینتر به عنوان جانشین او معرفی شود. میلان با اخراج جامپائولو او را به مربی دارای کوتاه‌ترین زمان کاری در کادر فنی روسونری تبدیل کرد. جامپائولو در ۷ بازی که هدایت میلان را برعهده داشت، ۳پیروزی و ۴ شکست در کارنامه خود به ثبت رساند. در این ۷ بازی هم میلان ۶ گل زده داشت و ۹ گل خورده.

اگرچه پیولی هنوز به صورت رسمی به عنوان جانشین جامپائولو معرفی نشده اما رسانه‌های ایتالیایی ورود او به کادر فنی میلان را قطعی دانسته‌اند و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، او به هشتمین نفری تبدیل می‌شود که در دوران مربیگری‌اش هدایت هر دو تیم شهر میلان را برعهده داشته است، کاری که مربیانی امثال لئوناردوی برزیل و جووانی تراپاتونی نیز انجام داده‌اند.

اولین مربی که سابقه هدایت هر دو تیم شهر میلان را دارد، ژوزف ویلا است که در فصل ۱۹۲۸ هدایت اینتر را برعهده داشت و فصل ۱۹۳۳ سرمربی میلان شد. نفر دوم جوزپه بیگونیو بود که با میلان نایب قهرمان سری A‌ شد و بعد در سال ۱۹۵۸ برای یک تیم فصل سرمربی اینتر بود. جیجی رادیسه سومین نفر بود که در فصل ۱۹۸۱ از میلان اخراج شد و در فصل ۱۹۸۳ عملکرد موفق‌تری داشت. ایلاریو کاستانیر نفر چهارم است که بلافاصله پس از هدایت میلان در سری B سرمربی اینتر شد. پنجمین مربی که هدایت دو تیم دربی دلامادونینا را برعهده داشت، تراپاتونی است که فصل ۱۹۷۲ سرمربی میلان بود و در فصل ۱۹۸۸ با اینتر رکوردهایی را در سری A برجا گذاشت. آلبرتو زاکرونی هم جزو مربیانی است که نشستن روی نیمکت هر دو تیم میلان را تجربه کرده است.

او فصل ۱۹۹۸ با میلان اسکودتو برد و در فصل ۲۰۰۳ هم مقطعی کوتاهی سرمربی اینتر بود. آخرین سرمربی هم که مربیگری در اینتر و میلان را تجربه کرده، لئوناردو است. او فصل ۲۰۰۹ سرمربی میلان بود و ماه دسامبر سال ۲۰۱۰ به اینتر پیوست و تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۱ هدایت این تیم را برعهده داشت و با آن کوپا ایتالیا را فتح کرد. اکنون پیولی می‌تواند هشتمین نفری باشد که به این لیست اضافه می‌شود.

پیولی در فصل ۲۰۱۶ هدایت اینتر را برعهده داشت و در ماه می همان فصل از کار برکنار شد. با وجود کارنامه‌ای نه چندان درخشان، میلان تصمیم گرفته که او را استخدام کند که این تصمیم باشگاه به مذاق اولتراهای باشگاه خوش نیامده است و آنها با انتشار بیانیه‌ای مراتب اعتراض خود را نسبت به این موضوع - به خصوص از این جهت که پیولی در گذشته به اینتری بودنش اعتراف کرده - و ضعف مدیریت باشگاه اعلام کرده‌اند.

     
آی اسپورت
2019-10-09 19:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر