فهرست
قرارداد ایران و آدیداس؛ چه کسی دروغ می‌گوید؟
قرارداد ایران و آدیداس؛ چه کسی دروغ می‌گوید؟

قرارداد ایران و آدیداس؛ چه کسی دروغ می‌گوید؟

آی اسپورت – هدایت ممبینی، سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال بعد از ماه‌ها وقفه اعلام کرد که طراحی خاصی برای پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی در نظر گرفته نشده و تیم ملی با لباس‌های سفید ساده به میدان می‌رود. این در حالی بود که در ماه‌های گذشته مانور زیادی درباره طراحی ویژه لباس ایران داده شد و مدیران فدراسیون فوتبال در تاریخ‌های مختلف به برگزاری مراسم رونمایی از لباس تیم ملی اشاره کردند. اظهارات ممبینی درباره ابعاد مختلف قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس تمام صحبت‌ها و اظهارات مدیران فدراسیون فوتبال از رییس تا کارمند را زیر سوال می‌برد.

ممبینی در بخشی از صحبت‌های خود اعلام کرد: «یوز ایرانی هم به دلیل نوع خاص لباس و روزنه‌هایی که برای تنفس روی آن وجود دارد حذف شد. اگر یوز مانند قبل روی پیراهن می‌ماند، تکنولوژی آدیداس زیر سوال می‌رفت. پیشنهاد دادیم طرح یوز بین آرم فدراسیون فوتبال و لوگوی آدیداس قرار بگیرد که به دلیل ازدحام طرح در آن بخش لباس، این موضوع منتفی شد. پیشنهاد دیگرمان برای این که یوز پشت پیراهن و بین شماره و اسم بازیکن طراحی شود هم منتفی شد. به همین دلایل یوز از پیراهن تیم ملی حذف شد.»

اعلام حذف یوز از پیراهن تیم ملی در حالی است که در طول چهار سال گذشته به عنوان نماد اصلی تیم ملی ایران در سطح جهانی معرفی شده بود و همه تیم ملی را با این عنوان یاد می‌کردند. حتی مهدی تاج، محمدرضا ساکت و صفی‌الله فغان‌پور، مدیران فدراسیون بارها تاکید کردند که آدیداس در حالی طراحی پیراهن تیم ملی است و طرح یوز حتما روی این لباس وجود دارد. با وجود حذف یوز، آدیداس طراحی خاصی هم برای لباس تیم ملی در نظر ندارد و از پوشاک آماده و ساده خود استفاده می‌کند. ممبینی درباره این موضوع گفته است: «آدیداس پیراهن خاصی برای تیم ملی ایران طراحی نکرده است. در این زمان محدود فرصتی برای طراحی لباس وجود نداشت.»

جالب‌ترین قسمت اظهارات ممبینی مربوط به تکذیب بیانیه چند ماه قبل فدراسیون فوتبال بود. فدراسیون فوتبال چند ماه قبل که خبر همکاری ایران و آدیداس را جام جهانی منتشر کرده بود، در قسمتی از اطلاعیه خود به دریافت ۱۵ درصد درآمد آدیداس از محل فروش البسه هواداری تیم ملی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که تا ۱.۵ میلیون یورو (حدود ۱۰ میلیارد تومان) از این محل درآمد داشته باشد.

ممبینی با رد وجود چنین بندی در قرار داد فدراسیون فوتبال و آدیداس تاکید کرد: «من به عنوان مسئول کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون می‌گویم این موضوع درست نیست. تنها نکته واضح این است که به دلیل اشتیاق فراوان ما برای عقد قرارداد، محدودیت زمانی و این که آدیداس نمی‌خواست لباس‌هایش را به همین راحتی وارد بازار کند قرار شد این لباس‌ها با ۷۰ درصد تخفیف به ما تحویل داده شود.» ممبینی در پایان صحبت های خود از اصرار و اشتیاق فدراسیون فوتبال برای عقد این قرارداده گفت: «این شرکت آلمانی تمایلی به عقد قرارداد نداشت اما با پافشاری ما در نهایت مسئولان آدیداس رضایت دادند.»

فدراسیون فوتبال چندی قبل این قرارداد را میهن پرستانه دانسته بود و اعلام کرده بود از عقد چنین قراردادی شرمسار نیستند. بعد از صحبت‌های هدایت ممبینی، به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال عده‌ای حرف درست را به مردم نمی‌گویند. تنها راه تشخیص راست از دروغ، بررسی اظهارات مدیران فدراسیون در گذر زمان است.

 

ایسنا

۷ ۵  
آی اسپورت
2018-04-15 12:39:00
نظر دهید

۵ نظر
آرش6
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۸
از نظر باند کیروشی پور اینم تقصیر برانکو هستش
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۵۴
تو فکر بازی السد باش.برانکوت که گفته بلزیکنای لیگ اماده هستند.پس اگه فردا تو ازادی با همون سه گل خورده نبرن .اونوقت بشین و به سواد پرفسورت شک کن
۳
اشکان
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۳۳
دروغ میگن نمی خواستن هزینه هاشون بالا بره وگرنه وقت که به اندازه کافی بود مگر اینکه اینا تازه یادشون افتاده باشه که پیگیری بکنن،تازه اگر میخواستن میتونستن هزینه بیشتر کنن و به جای چاپ طرح یوز،طرح رو وارد بافت پارچه میکردن با عوض کردن نخ پارچه پیراهن
شرکتی به قدرت حتما توان چنین کارهایی داره ولی مسئولین با این کارهایی که می کنن واقعا به وجه کشور لطمه وارد می کنن
مرده شور قرارداد بستنشونو ببرن که همه سرشون کلاه میذارن
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
خخخ واقعا ! فقط خوشم از اینشون میاد همه دستشون تو ی کاسه است این اونو لو بده دیگه همه همدیگرو لو میدن و فاجعه میلیاردیشون مثل همیشه بالا میاد !!!!
محسن
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۱۸
اصلا قراردادی نبوده که سرشان کلاه برود!! مدیران فدراسیون،کلاه را سر تیم ملی و مردم گذاشتند!!!! تف به شرف کسی که کفاشیان را وارد فوتبال کرد.تف به شرف کفاشیان که موقع انتخابات رییس فدراسیون،کاندیداهای سالمتر و با شرافت را قال گذاشت تا این تاج ییسواد،رییس فدراسیون شود.در پایان،همگی،عرض سلامی داریم به لقمه و نطفه و دامن پاکی که تاج و دار و دسته اش،در ان پرورش یافتند.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر