فهرست
بزرگترین شکست تاریخ استقلال
بزرگترین شکست تاریخ استقلال

بزرگترین شکست تاریخ استقلال

آی اسپورت - نود دوشنبه شب ، 27-28 شهریور، حیرت انگیز و باورنکردنی بود. شوی بلندی با صحنه گردانی عادل فردوسی‌پور ، نقش اولی یک صدا (علیرضا منصوریان) مثل فیلم مشهور "هر" ، و با چند نقش مکمل، درخشان‌ترین‌شان امیر عباسی ملکی، عضور هیئت مدیره استقلال که با حضور ناگهانی پشت خط نود، پرده‌ها را کنار زد؛ مردی که اگرچه عادل فردوسی‌پور را آقای چیز خطاب می‌کرد، اما تصور اولیه از سادگی ظاهری خود را با افشای جملات خصوصی سرمربی تیم در جلسه هیئت مدیره کاملا از بین برد و چنان بازی را در دست گرفت که شاید همین حضور کوتاه چند دقیقه‌ای در برنامه نود تومار این مدیر و سرمربی و هیئت مدیره را در هم بپیچد.

نود ویژه ناکامی استقلال با حضور دیرهنگام و صحبت‌های سیاستمدارانه رضا افتخاری آغاز شد؛ اما آغاز اتفاقات، حضور علی منصوریان روی خط نود بود. او بعد از سه هفته سکوت مطلق و قهر با رسانه‌ها برای دفاع از خود در نود حاضر شد؛ اما طبق معمول اشتهای وافرش به صحبت و کلمه سازی، کارش را خراب کرد. در واقع برای منصوریان به عنوان یک سرمربی حرفه‌ای بهتر بود که در ساعت 1:30  روز قبل از مهم‌ترین بازی فصل‌اش، خوابیده باشد اما او دم به تله‌ای داد که درواقع برای گیر انداختن‌اش طراحی نشده بود؛ اما او به اصرار و به مرور پای خود را به طنابی وارد کرد که در پایان برنامه او را معلق و سروته پیچ و تاب می‌داد.

منصوریان، با وجود خودداری افتخاری از صحبت درباره جزییات، مدتی طولانی رشته کلام را در دست گرفت و باز به هیئت مدیره تیمش انتقاد کرد و گفت زیر بار حذف رحمتی و جباری از تیم نمی‌رود؛ اما بعد از اشاره او به نام امیر عباسی ملکی، عضو کم سروصدای هیئت مدیره، این چهره جدید اردوی استقلال روی خط آمد تا توفانی چند دقیقه‌ای حتی باعث بهت مجری برنامه نود شود که طبعا در همه این سال‌ها گوشش از این حرفها پر است.

ملکی که سابقه آشنایی ورزشی نویس‌های قدیمی با او به اوایل دهه 1370 شمسی برمی‌گردد، در شرایطی که مهدی رحمتی هم روی خط بود، تاکید کرد که علت کنار گذاشته شدن گلر استقلال درخواست منصوریان بوده و حتی  گفته: «رحمتی بعد از پنالتی جم (گل دوم) شادی کرده است.» جمله آنقدر تند و در جهت مخالف حرف‌های منصوریان بود که بعد از این حرف شاید سکوتی چند لحظه‌ای کل ایران را فرا گرفت و بعد وقت گردشدن چشم‌ها از تهمت بزرگی بود که اثباتش به معنای افشای دروغ از سوی سرمربی استقلال بود. در این لحظات حتی عادل هم تته پته می کرد و جالب اینکه مهدی رحمتی هم از این جمله استفاده کرد: «من که هنگ کردم!»

اما دوباره منصوریان که هنور تلفن را قطع نکرده بود، روی خط برگشت و حالا وقت اثبات این بود که ملکی دروغ می‌گوید؛ درحالیکه رحمتی به روشنی در جبهه مخالف سرمربی استقلال قرار داشت و حتی با لحن بدی پاسخ توجیه‌های منصوریان را داد که نتیجه اش یک قهقهه بلند از سوی ملکی بود . رفتار باورنکردنی آقای عضو هیئت مدیره که مشت‌اش را به سرمربی زده و حالا می‌خندید. از این به بعد، بازی تغییر کرد. حالا منصوریان به دنبال قسم دادن و شاهد گرفتن افتخاری و تاکید روی این نکته بود که پشت بازیکنانش را خالی نکرده ولی افتخاری  تا لحظه‌های پایانی از تایید سرمربی تیم‌اش خودداری کرد و نهایتا، کمی قبل از تیتراژ طوری منصوریان را تایید کرد که ملکی هم از دست او دلخور نشود، درحالیکه سرمربی آبی‌ها بین واگویه ها یکی دوبار از رفتن حرف زد و در نهایت برای فوتبال مملکت ابراز تاسف کرد؛ جملاتی کم تاثیر برای تسکین استقلالی‌ها که چند روز بعد از شکست تیم ناگهان و بی‌رحمانه  از پشت پرده و مناسبات عجیب و غریب تیم مطلع شدند.

این حقیقتی بود مهیب و تلخ که شاید ارزش کشف کردن نداشت. حقیقتی که در پس رویارویی تلفنی سرمربی، مدیرعامل، کاپیتان و عضو هیئت مدیره باشگاه به نمایش گذاشته شد؛ آدم‌های مهمی که در یک نمایش غیرقابل باور، در مدتی کوتاه پر و بال هم را چیدند تا چای زشت طاووس بیرون بزند و شب طرفداران میلیونی باشگاه بزرگ استقلال را خراب کند. آنها قطعا صبح فردا را خشمگین آغاز خواهند کرد و در انتظار اخبار جدید خواهند ماند. خبری که اگر در آن نشانه‌هایی جدی از عملگرایی نباشد عواقب سنگینی برای وزارت ورزش و رییس مجمع باشگاه خواهد داشت؛ چرا که به قول نویسنده‌ای، این نمایش یک ساعته تلاشی برای رقم خوردن بزرگ‌ترین شکست تاریخ باشگاه استقلال بود. باشگاهی که بیش از هرچیز به گذشته و سنت و کلاس متفاوت‌اش افتخار می‌کند و آدم‌های بزرگ باسواد و شریفی مثل پورحیدری و حجازی را مایه تفاخر و سمبل  خود می‌داند. برای آنها استقلال همیشه استقلال خواهد ماند؛ اما شب دروغ یقینا از یاد هیچ کدام‌شان نخواهد رفت.

بیایید نسبت به هویت و تاریخ این باشگاه بزرگ بی تفاوت نباشیم آقای وزیر! صادق که باشیم جماعت بزرگی از شما و بی عملی‌تان دلخور و اندوهگین‌اند. حالا که در کمال تاسف منتخبین شما در پیشگاه هواداران مردود شدند، این آخرین فرصت شماست که به آنها اثبات کنید که به ارزش‌های ورزشی و البته اجتماعی  احترام می‌گذارید.

 

۱۵۸ ۱۶  
آی اسپورت
2017-09-19 10:49:00
نظر دهید

۱۶ نظر
کچل حمومی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۰۲
بیشتر از همه دروغگویی و دورویی افتخاری و منصوریان رو شد... بدم اومد از هر دوشون...
استقلالی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
تو که استقلالی نیستی دخالت نکن دوست عزیز .
دیشب برنامه رو دیدم فقط میگم دگ بهتره همشون باهم برن از تیم . این تیم امسال که هیچی نمیشه فقط یه عده بیان که سال بعدمونو خراب نکنن.
الان دگ به نظرم چنتا از بازیکنام باید همین الان اخراج بشن .
احمقا دیشب کاری کردن مورینیو هم دگ نتونه تیمو جمع کنه
عارف
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۳۶
من يه پرسپوليسيه دو آتيشم اما به نظرم بازنده واقعي افشاگري هاي ديشب هواداران استقلال بودند
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
چرا میخواید جو بدید . کل مشکل این تیم داچعلیه . ۲سال پشت هم گرون ترین تیم تاریخو بستن دادن دستش طرف ر.... توش. ۳تا از این بازیایی که باختو اگه برده بود الان هنوز حرف از پندار تایمو افتخاری لاپورتا بود . نهایت لطف و کمک از طرف وزارت به این تیم حکومتی شده و نشونش هم لو رفتن نفوذ داماد جناب افتخاری در بدنه دولت بود که دیشب لو رفت و مشخص شد چجور پول پرسپولیسیا پیش پیش رفته تو حلقوم این‌ تیم . قبلا هم گفتم آه هوادار پرسپولیس که از جیبش برای تیمش پول داده ولی اون پول رفته تو جیب کیسه ها پشتتونه . حالا هی مثل دیشب بزنید تو سر و کله هم .
علی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
همی گویم و گفته ام بارها ...!
تا حسن دست از حمایت منصوبیان بر ندارد، وضع به همین منوال خواهد بود
علی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
به شخصه هیچوقت طرفدار منصوریان نبودم چون میدونستم آدم شومنی هست، اما اعتقاد داشتم که برکنار کردنش الان کار درستی نیست!\r\nولی با افتضاح دیشب ، دیگه موندنش به صلاح نیست ، بهتره بعداز بازی با ذوب آهن خودش با احترام(البته اگه احترامی هم واسش مونده باشه) استعفا بده.اگه هم تیم نتیجه بگیره بازم موندنش فایده چون با اتفاقات دیشب شان و منزلت استقلال زیر سوال رفت ، و آبی که ریخته شده رو نمیشه جمع کرد.\r\nبعد از اون باید هیات مدیره (در راس اون ها زمانی) و مدیر عامل برکنار بشن.موندن این آقایون نه تنها مشکلی رو حل نمیکنه بلکه خودشون جزیی از مشکل هستن.
مهدوی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۱۷
یادمه زمانی که رویانیان مدیر پرسپولیس بود و انواع اتفاقات اینچنینی تو باشگاه رقیب میافتاد و هوادارهای استقلال تو نظرات خوشحالی میکردن ، من تو یه خبر خبرگزاری فارس کامنت گذاشتم که این اتفاقات نباید باعث بشه رقیبمون رو به تمسخر بگیریم، بلکه باید متحد شد و جلوی همچین وزراو مدیرانی ایستاد و نذاریم که روزی برسه همین بلاها سر ما بیاد ، دوستان پرسپولیسی یادشون نره الان به چیزهایی فخر میفروشن و ما و تیممون رو به طنز و تمسخر میگیرن که چند سال پیش درست برعکسش اتفاق افتاده بود .
این نوع مدیریت سیاسی روزی هم دوباره گریبان پرسپولیسی ها رو خواهد گرفت کما اینکه بارها تکرار شده و تکرار خواهد شد
امید از تفت
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
مطمئن باش این نوع مدیریت سراغ پرسپولیس نخواهد آمد. اون هم بخاطر آگاهی بالای هواداران پرسپولیس است که بعد مدتها شامورتی بازی بهش رسیدند
حامد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
این تیم بیشترین افتخاراتشو با فتل ترقه و امیر مافیا به دست اورده. کدوم کلاس و منش؟!... واقعا باعث افتخاره که دو قهرمانی پرسپولیس به وسیله دو مربی آدم حسابی و باسواد و باکلاس مثل برانکو و قطبی اتفاق افتاده نه این لات و لوت‌های فوتبالفارسی مثل قلعه و داچعلی و علی دایی و حمید استیلی و ...
۹ ۲
:
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
اسطوره فوتبال فارسى كه گل سرسبدتون على پروين بود.
:
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
اسطوره فوتبال فارسى كه گل سرسبدتون على پروين بود.
.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
جناب راهبر از توييت ديشبتون معلومه چى توى سر داريد و موضع شما معلومه خواهش ميكنم مطالب رو براى خودتون انبار كنيد
عمو عموری
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
این متن باید یه درس اموزشی بزرگ برای نویسنده های جوون این سایت باشه. بسیار روان، متین، کلمات ساده اما تاثیرگذار، تشبیهات و استعاره های اندک ولی به موقع.
به جز پاراگراف اخر که بهتر بود نویسنده دخالتی نمیکرد، این متن عالی بود. مرسی
۵ ۱
حامد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۱۳
خودتی پژمان؟
عمو عموری
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
این متن باید یه درس اموزشی بزرگ برای نویسنده های جوون این سایت باشه. بسیار روان، متین، کلمات ساده اما تاثیرگذار، تشبیهات و استعاره های اندک ولی به موقع.
به جز پاراگراف اخر که بهتر بود نویسنده دخالتی نمیکرد، این متن عالی بود. مرسی
۶
عبد الرحمن عموری
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
دوچرخه سواران دوباره 6تایی شدند هر 6تا گل رو هم ملکی زد
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر