فهرست
آمار استقلال؛ متوسط در ایران، ضعیف در آسیا
آمار استقلال؛ متوسط در ایران، ضعیف در آسیا

آمار استقلال؛ متوسط در ایران، ضعیف در آسیا

آی اسپورت - استقلال در این فصل جدید طی ۱۱ بازی که در کل رقابت ها انجام داده ۱۱ گل زده و ۹ گل هم دریافت کرده. می خواهیم با دقت بیشتری این آمار را بررسی کنیم. اولین مسابقه استقلال که همراه با گل بود بازی جذاب و تماشایی با ذوب آهن در اصفهان بود که ۴ گل به همراه داشت که سهم هر تیم ۲ گل بود. گل های ذوب آهن هر دو روی ارسال از کناره ها بدست آمد، اولی روی جاگیری اشتباه مدافعان و دومی روی ضعف همیشگی رحمتی در خروج ها بدست آمد. دو گل استقلال را هم وریا غفوری که هنوز هم آن مسابقه بهترین نمایش فصلش بود به ثمر رساند. یکی روی پاس دقیق روح الله باقری که شلیک دقیق و محکم وریا را در پی داشت و دومی هم روی پاس فرشید باقری از عمق که وریا با خونسردی هر چه تمام تر دروازه ذوب اهن را باز کرد.

هفته سوم توام با بهترین نمایش این فصل شاگردان شفر شد تا اولین و تا این لحظه آخرین برد قاطع استقلال بدست آید.  استقلال در این بازی در دفاع و حمله بی نقص کار کرد تا با سه گل تراکتور پرستاره ولی ناهماهنگ آن روزها را بدرقه کند. کلید این بازی اما گل به خودی علی عبدالله زاده در دقایق ابتدایی بود که باعث شد استقلال با فراغ بال بیشتری کار را دنبال کند. دو گلی بعدی استقلال را هم تبریزی و اسماعیلی به زیبایی به ثمر رساندند.

دفاع-ضدحملهء حریفان، مشکل استقلال

در هفته چهارم آبی ها به جم رفتند و گرفتار تاکتیک دفاع و ضدحمله این تیم شد و در نهایت روی پاس بلندی که پشت دفاع استقلال انداخته شد سهرابیان به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا اولین باخت استقلال حاصل شود. نوبت به بازی رفت و برگشت در مقابل السد رسید. استقلال در این دو بازی ۳ گل به ثمر رساند که ۲ گل آن روی اشتباه مسلم دروازه بان السد به ثمر رسید و گل بعدی هم روی ضربه سر مرتضی تبریزی و در عوض ۵ گل دریافت کرد که ۳ گل آن باز هم روی ضد حمله به ثمر رسید. اگر چه غیبت علی کریمی و مصدومیت نیومایر در دیدار رفت در نتیجه بدست آمده تاثیر گذار بود ولی تیمی چون استقلال نباید در ۲ بازی مقابل السد ۵ گل دریافت کند.

در نهایت دو بازی با نفت مسجد سلیمان برای استقلال با گل همراه بود. بازی اول در جام حذفی که روح الله باقری قفل دروازه را باز کرد و دیدار در لیگ که دو جوان استقلال یک گل از روی ارسال از کناره و دومی روی ضد حمله کار نفت را در همان نیمه اول تمام کردند و اگر اشتباه سید علی در اعلام کردن پنالتی به سود نفت نبود شاید در این دوبازی شاهد دو کلین شیت از رحمتی بودیم.

آماری که باید بهتر شود

در هر صورت میانگین ۱ گل زده در هر بازی و ۰/۸۱ گل خورده نمی تواند آمار خوبی برای استقلال باشد حداقل در بخش هجومی. استقلال در بخش دفاعی اوضاع خوبی دارد اما در لیگ میانگین گل زده استقلال از یک گل زده در هر بازی هم کمتر است که این نشان از عدم هماهنگی بازیکنان در بخش هجومی و پیدا نکردن ترکیب اصلی استقلال دارد. دقت کنید این هفت گلی که استقلال در هشت بازی لیگ به ثمر رسانده فقط مقابل سه تیم بوده و آبی ها مقابل پنج تیم پیکان، پارس جنوبی، فولاد، نساجی و پرسپولیس موفق به گلزنی نشدند که این آمار برای تیمی که می خواهد در کورس قهرمانی باشد اصلا مناسب نیست. اصولا شاگردان شفر مقابل تیم هایی که به سبک دفاع - ضدحمله کار می کنند مشکل اساسی در بخش هجومی دارد و کادرفنی باید دنبال راه حلی در این بخش باشد. باید منتظر باشیم و ببینیم آبی ها امروز مقابل سایپا چه می کنند و آیا باز هم عملکرد سینوس وار این تیم ادامه خواهد یافت یا اینکه موتور استقلالیها با برد مقابل سایپا گرم تر می شود؟!

فوتبالی

۱    
آی اسپورت
2018-10-19 15:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر