فهرست
۱۵روز تا قرعه کشی جام جهانی؛ مرگ یا زندگی؟
۱۵روز تا قرعه کشی جام جهانی؛ مرگ یا زندگی؟

۱۵روز تا قرعه کشی جام جهانی؛ مرگ یا زندگی؟

آی اسپورت – ایران براساس قوانینی که فیفا برای سیدبندی ها در نظر گرفته بود با توجه به قرار گرفتن در رتبه 34 دنیا در رنکینگ ماه اکتبر حضورش در سید سه را قطعی کرد که با مشخص شدن سیدبندی ها از سوی فیفا این اتفاق رسما رخ داد تا برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران در جام های جهانی حضور در سید سه را تجربه کنیم. اتفاقی که شاید در نگاه اول کمی شرایط را برای رسیدن به آرزوی بزرگ طرفداران فوتبال برای امتحان کردن شانس صعود از مرحله گروهی را آسان تر کرد؛ اما با نگاهی به سیدبندی اعلام شده و تیم های حاضر در سه سید دیگر جام جهانی می توان این گونه برداشت کرد که شاید کار را به نحوی سخت تر هم کرده باشد.

قرعه کشی جام جهانی 2018 روز دهم آذرماه طی مراسمی ویژه در کاخ کرملین مسکو برگزار خواهد شد، جایی که ایران به عنوان تیم اول آسیا گوی خود را در گلدان سوم می بیند تا در انتظار مشخص شدن گروه خود باشد، گروهی که هم می تواند گروه مرگ باشد هم گروه زندگی چون با نگاهی به فهرست تیم ها و نحوه قرعه کشی هر اتفاقی را می توان در انتخاب رقبای ایران محتمل دانست.

طبق قوانین فیفا در قرعه کشی جام های جهانی از هیچ قاره ای جز اروپا دو تیم در یک گروه قرار نمی گیرند، از همین رو محتمل ترین اتفاق این است که ایران در گروه خود با دو تیم اروپایی و یک تیم از سه قاره دیگر مواجه شود. آفریقا، آمریکای جنوبی و کونکاکاف می توانند حریف سوم ایران لقب بگیرند که مصاف با تیم های صعود کننده از این قاره ها نیز دشواری های خاصی دارند.

بنابراین ایران نه تنها با تیم های سید سه بلکه با چهار نماینده دیگر آسیا در سید چهار نیز روبرو نخواهد شد تا از این سید تنها صربستان، مراکش، نیجریه و پاناما رقیبان احتمالی ایران در قرعه آخر باشند. که از این جمع مصاف دوباره با پاناما به عنوان ضعیف ترین رقیب می تواند برای کی روش و شاگردانش ایده آل ترین رقیب ممکن تلقی شود.

اگر برحسب شانس و اقبال بخواهیم دو گروه مرگ و زندگی در روسیه 2018 برای ایران در نظر بگیریم، می توان قرعه مرگ را این گونه لقب داد، حریفانی که در رنکینگ فیفا نیز بالاترین رتبه را دارند و طبق قوانین قرعه کشی در یک گروه می توانند حضور داشته باشند. قرعه مرگ می تواند آلمان تیم اول رنکینگ به عنوان سرگروه، اسپانیا تیم هشتم رنکینگ و نیجریه تیم 41 رنکینگ از سید چهار باشد.

قرعه زندگی هم می تواند روسیه تیم شصتم رنکینگ و میزبان جام جهانی، کرواسی تیم 18 رنکینگ از سید دو و پاناما تیم 64 رنکینگ از سید چهار باشد که همین چند روز قبل در دیداری تدارکاتی در اتریش مقهور توان ملی پوشان ایرانی شد. شاید در این بین بسیاری اعتقاد داشته باشند رویارویی با روسیه میزبان که به هر شکلی می خواهد جزو صعود کننده ها باشد، همین طور کرواسی پرستاره سخت باشد؛ اما برحسب رنکینگ و سابقه دیدار با آنها در سال های گذشته این قرعه را می توان قرعه زندگی نامید.

آن چه محرز است این است که در جام جهانی 2018 براساس سیدبندی اعلام شده هر قرعه ای نصیب گوی ایران شود، سختی ها و دشواری های فراوانی پیش روی کارلوس کی روش و ملی پوشان وجود خواهد داشت تا به هدفی که از فردای صعود به روسیه مد نظر قرار دادند جامه عمل پوشانده شود. رویارویی با هر یک از 20 تیمی که در این دوره از رقابت ها می توانند حریف ایران شوند، چالش های خاص خود را دارد و نیاز است تا تیم ملی ایران به عنوان قدرت اول قاره کهن با آمادگی و پشتیبانی 100 درصدی راهی سرزمین های شمالی شود.

 

ورزش سه

۵ ۷  
آی اسپورت
2017-11-16 13:54:00
نظر دهید

۷ نظر
نامدار استاد مصادره به مطلوب
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
شما این نوشته را مقایسه کنید با نوشته بی سو ته ناصر نامدار. تو این نوشته ه اومده به این طعنه بزنه و نه به اون. اومده خیلی منطقی بیشتر احتمالات ممکن رو بررسی کرده.نوشته نامدار هم یه چیزی از قبل خواسته ثابت کنه. در واقع هدف نوشته این بود که ثابت کنه کیروش خوب کار کرده و خیلی بچگانه این رو نتیجه میگیره.
امید از تفت
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
آرژانتین، سوئیس، ایران، مراکش
دکتر پروفسور ناصر نامدار
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
گروه رویایی:
آلمان .اسپانیا. ایران. صربستان
اقای تاج هستم تو فدراسیون
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
ما تو هر گروهی بیوفتیم حذفیم حالا هی الکی شلوغش کنین مرگ زندگی فلان بیسار
...
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۰۵
تازه میشیم مثل لنگی که از اسیا حذف شد.با توهین به تیم ملی و کیروش برانکوی یک درصدی بزرگ نمیشه.شما رامون دیاز رو با کیروش اشتباه گرفتید.
مبلاد
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۱۷
هيچ تيمي براي باخت به جام جهاني نمياد. ما فكر كنيم پاناما تيم راحتي هست. خير. پاناما بعد از ايران با ولز بازي كرد و مساوي كرد . پس حتي پاناما هم قابل احترامه. همه چيز به خود ما برميگرده با تداركات مناسب و البته گروه مناسب ميتونيم به دور بعدي بريم. البته خيلي وقتها يك تيم فقط اسم معروفي داره. ايتاليا دور قبل از گروه بالا نرفت . تيمهايي هستند مثل صربستان كه به اسم خوب هستند ولي بازي در جام جهاني مشكلات خود رو داره. ما اگر با امادگي لازم بريم شانس صعود داريم البته شانس هم بايد داشته باشي . داور اگر پنالتي ما رو ميگرفت شايد ما حتي ارژانتين رو ميبرديم. پس شانس هم سهم داره. شخصا فكر ميكنم بيست سال بعد از فرانسه ما دوباره با المان صربستان ( يوگوسلاوي) و يك تيم از قاره امريكا پرو ، كلمبيا همگروه ميشيم.
۲
نیما
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۵۵
شلوغش نکنین همه گروها برای ما گروه مرگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر