فهرست
پرسپولیس ۲-۱ پیکان؛ پیروزی غیرمنتظره!
پرسپولیس ۲-۱ پیکان؛ پیروزی غیرمنتظره!

پرسپولیس ۲-۱ پیکان؛ پیروزی غیرمنتظره!

آی اسپورت – در شرایطی که پرسپولیس با یک گل از میهمان خود عقب افتاده بود و به نظر می رسید در این بازی مغلوب خواهد شد اما در 15 دقیقه پایانی ورق ربرگشت و شاگردان برانکو با زدن دو گل برنده این بازی شدند.

استادیوم: آزادی                        تماشاگر: حدود 15 هزار نفر

داور: مهدی مرجان زاده 

پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، شایان مصلح، شجاع خلیل زاده، آدام همتی(60 - سعید حسین پور)، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی، محسن ربیع خواه، امید عالیشاه(93-محمدامین اسدی) گادوین منشا، علی علیپور(95-احسان علوان زاده)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پیکان: وحید شیخ ویسی، حجت حق وردی، سجاد مشکل پور، علی حمودی، آرمان قاسمی، مگنو باتیستا، امیرحسین کریمی، مهدی مومنی، شاهین ثاقبی، فراز امامعلی، محمد قاضی

سرمربی: مجید جلالی

شرح گل:

پرسپولیس ۰ پیکان ۱: (دقیقه ۴۲، شاهین ثاقبی) : اشتباه سریالی در دفع توپ ، فرصت را در اختیار شاهین ثاقبی قرار داد تا با ضربه ای زمینی و دور از دستان بوژیدار گل پیکان را به نام خود کند.

پرسپولیس ۱ پیکان ۱ : ( دقیقه ۷۷، کمال کامیابی نیا) : ارسال دیدنی امید عالیشاه برای کمال کامیابی نیا با ضربه سر این بازیکن به گل تساوی سرخپوشان تبدیل شد.

پرسپولیس ۲ پیکان ۱: (دقیقه ۸۰، علی علیپور) : در شرایطی که به نظر می رسد ضربه زاویه بسته علیپور به راحتی در اختیار شیخ ویسی قرار گیرد، اشتباه عجیب این دروازه بان باعث شد تا توپ درون دروازه تیمش قرار گیرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۸: بازیکن پیکان درون محوطه پرسپولیس با تکلی خشن شجاع خلیل زاده را متوقف کرد تا داور حرکت هجومی پیکان را به نشانه خطا متوقف کند. در شرایطی که پرسپولیسی‌ها خواهان دریافت کارت زرد توسط مهاجم حریف بودند مهدی مرجان زاده هیچ واکنشی به این درخواست نداشت.

دقیقه ۱۱: آرمان قاسمی با کات بک خود محمد قاضی را صاحب فرصت شوتزنی کرد که ضربه این بازیکن راهی اوت شد.

دقایق ۱۵ تا ۳۷: دو تیم بیشتر در میانه میدان و حملات نصفه و نیمه و بدون سرانجام یک بازی سرد را در حال اجرا بودند. بیشترین کار را داور این داور داشت که در چند صحنه خطای بازیکنان را اعلام کرده و بازی را از جریان انداخت.

دقیقه ۴۰: اشتباه علی حمودی موقعیت ضدحمله را نصیب گادوین منشا کرد و مهاجم پرسپولیس بعد از چند متر پیش روی ضربه از پشت محوطه جریمه اش را به جایی فرستاد که شیخ ویسی انتظارش را می کشید.

دقیقه ۱+۴۵: باز یک دفع توپ اشتباه توپ مناسبی پشت محوطه جریمه نصیب قاضی کرد که ضربه این بازیکن با اختلاف کم راهی اوت شد.

دقایق ۴۶ تا ۵۶: در نیمه دوم و دقایق سپری شده پرسپولیس فشار حملات خود روی دروازه پیکان را افزایش داده اما به موقعیت مناسبی برای رسیدن به گل دست نیافته و پیکان نیز چشم به ضدحملات دوخته تا اندوخته خود را افزایش دهد.

دقیقه ۵۷: شوت راه دور سیامک نعمتی با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۶۳: حرکت عالیشاه و علیپور در نهایت با پاس عرضی علیپور در شش قدم برای عالیشاه همراه شد که وینگر سرخپوشان نتوانست ضربه نهایی را به توپ بزند و بازی را به تساوی بکشاند.

 نکات بازی:

پرسپولیس طی دو فصل اخیر موفق نشده در استادیوم آزادی از سد پیکان عبور کند و به پیروزی دست یابد.

اولین باخت فصل گذشته سرخپوشان مقابل پیکان و با نتیجه یک بر صفر با گل مرتضی آقاخان رقم خورد. پرسپولیس در این فصل هنوز شکستی را تجربه نکرده است.

مهدی شیری به دلیل محرومیت در این بازی غایب است و در سمت مقابل پرسپولیس قادر به سود بردن از علیرضا بیرانوند، بشار رسن و احمد نوراللهی به دلیل حضور در اردوی تیم ملی را ندارد و محمد انصاری و حسین ماهینی نیز به دلیل مصدومیت این بازی را حضور نخواهند داشت.

علی حمودی و مهدی مومنی با سابقه حضور در استقلال در این جدال برابر پرسپولیس حاضر خواهند شد. محمد قاضی نیز سابقه حضور در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را در کارنامه دارد.

شاگردان برانکو در این فصل مقابل تیم های تهرانی موفق به پیروزی نشده‌اند. دو بازی آنها مقابل تیم‌های تهرانی استقلال و سایپا با تساوی به پایان رسیده است.

سیامک نعمتی و گادوین منشا سابقه حضور در پیکان را در کارنامه دارند و در سمت مقابل نیز سامان نریمان جهان در پرسپولیس حضور داشته است. مهدی شیری نیز از نیم فصل به جمع شاگردان برانکو اضافه خواهد شد.

آخرین برد پیکان در لیگ برتر مربوط به 53 روز قبل است و شاگردان مجید جلالی طی 3 بازی اخیر موفق به پیروزی نشده‌اند.

پیکان در این فصل مقابل تیم‌های تهرانی شکستی نخورده و یک برد مقابل سایپا و یک تساوی با استقلال در کارنامه دارد و گلی نیز دریافت نکرده است.

پرسپولیس فصل گذشته سه باخت در استادیوم آزادی متحمل شد که یکی از آنها مقابل پیکان بود.

رادوشوویچ طی این فصل چهار بازی برای پرسپولیس به میدان رفته که در هر چهار بازی این تیم پیروز شده و این دروازه بان گلی نیز در جریان بازی دریافت نکرده و تنها گل دریافتی اش مقابل نساجی از روی نقطه پنالتی بود.

برانکو ایوانکوویچ در هفت تقابلی که با مجید جلالی داشته فقط به دو پیروزی دست یافته و سرمربی کنونی پیکان بزرگترین مانع در لیگ برتر برای او بوده است.

۲۲ ۱۱  
آی اسپورت
2018-11-19 18:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
مرتضی سلطان
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
کیسه سوراخا و ترتریا ، طرفدارای کاشیما ، همه اوسکولا ، لال میشین یا بازم تف میدین ؟
عشق است برانکو..
عشق است ارتش سرخ..
AVA-86
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۴
با عرض پوزش از توییت نویسان شکست خورده سایت مخصوصا میلاد نادری و علی ناصری که این چند روزه خیلی تلاش کردن پرسپولیس بدون ملی پوش های امید و بزرگسالش هیچی نیست. واقعا برد خانمان سوزی بود مرسی برانکو و کل تیم
Kami
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۴
با سلام
نباید از تدبیر و حربه ی کادر فنی به سادگی گذشت که به موقع تونستن با تغیر تاکتیک به جا این کامبک را رقم بزنن
امید از تفت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۶
بازگشت فینالیست آسیا به لیگ و استارت سومین قهرمانی متوالی انشاالله
پیکان بی غیرت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۲
این تیمهایی که هوادار ندارند غیرت و جنگندگی هم ندارند بازی را که می تونستند راحت 2-0 ببرند با گلهای مسخره و ابتدائی باختند اون از دفع توپ شیخ ویسی ، اون از سانترهای مسخره مومنی و ... . این پولی که این بازیکنها میبرند سر سفره خانواده اشون واقعا حرامه.
۴ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰
لابد پول فروزان و عمران زاده حلاله!
سازمان لیگ پرسپولیسی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۳
الان طرفدارای استقلال یه متن آماده میکنن که با هم اتک بزنن پیج AFC و بگن پرسپولیس تو روز فیفادی بازی کرده و این کار غیرقانونی بوده
فرهاد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
یک فوتبال ناپاک دیگر از پرسپولیس یک گل هدیه داور یک گل دروازبان حریف . دیگه اسیا هم فهمید پرسپولیس ناپاک است
۵ ۱
.
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۵۴
دوتا دیگه بازی ببریم صاف باید ببرنت تیمارستان بستریت کنن خخخخخخخخخخخ
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
تیم باید غیرت و تعصب و سرمربی باسواد باشه حالا باز برید 22 تا بازیکن بخرید و ارز دولتی هبه بگیرین
.
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۵۴
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر