فهرست
زود نبود فرهادجان؟
زود نبود فرهادجان؟

زود نبود فرهادجان؟

آی اسپورت - واکنش فرهاد مجیدی به اتفاقات بازی استقلال و نفت آبادان حیرت‌آور است. در این بازی استقلال گلی به ثمر رساند که به زعم بسیاری از کارشناسان داوری درست بود، اما کمک‌داور مسابقه با این استدلال که توپ قبل از ارسال از زمین خارج شده، آن را رد کرد. اگر این گل واقعا درست بوده باشد در حق استقلال اجحاف شده؛ چون این تیم با کسب پیروزی در آبادان همچنان شانس قهرمانی‌اش را حفظ می‌کرد و پرسپولیس هم روز آخر مجبور بود به جای مساوی در جم، حتما پارس‌جنوبی را شکست بدهد. این فشار روانی را اصلا دست‌کم نگیرید. ماموریت بردن در زمین خراب و هوای گرم جم می‌توانست به پرسپولیس صدمه جدی بزند. همه اینها یعنی متوجه زیان استقلال در آبادان هستیم، اما آیا این همه، دلیلی موجه برای شورش شگفت‌انگیز سرمربی آبی‌هاست؟ واقعا مجیدی چطور می‌تواند پای اختلاس و فساد و فروپاشی اقتصادی را وسط بکشد و مجموعه وزارت ورزش را به پشتیبانی از پرسپولیس متهم کند؟ همان تیمی که امروز مدعی است دقیقه 94بازی‌اش با ماشین‌سازی خطای هند پنالتی محمدحسین کنعانی‌زادگان اعلام نشده. اگر ادعای سرخ‌ها درست باشد، پرسپولیس با گل کردن همین پنالتی قهرمانی‌اش را قطعی می‌کرد و حتی هزار گل استقلال در آبادان هم به‌کار این تیم نمی‌آمد. آیا مجیدی حواسش هست که «سرمربی» شده و نقش او چقدر جدی است؟ آیا می‌داند که تاریخ مصرف این قبیل موضع‌گیری‌ها برای خوشایند توده عوام از هواداران، بسیار محدود است و نمی‌شود از آن به‌عنوان استراتژی دائمی سود برد؟ اصلا مگر کسی با چند بازی از فرهاد انتظار قهرمانی داشته که او امروز چنین به سیم آخر زده است؟

برای آنها که مجیدی را می‌شناختند مثل روز روشن بود که او طاقت روحی سرمربیگری در لیگ برتر را ندارد و هر لحظه می‌تواند با جملات نسنجیده‌اش یک حاشیه بزرگ برای خودش و تیمش درست کند. همان روز اول سرمربیگری موقت مجیدی هم نوشته بودیم که قاتل او در دهانش جا دارد، اما بی‌تعارف کسی انتظار نداشت پیش‌بینی‌ها اینقدر سریع محقق شود. مجیدی در حالی از تمنای ارکان دولتی برای قهرمان‌نشدن استقلال سخن می‌گوید که ۳ هفته پیش داور بازی استقلال و ماشین‌سازی با اشتباهی فاحش از اخراج روزبه چشمی در همان دقیقه اول چشم‌پوشی کرد. شاید اگر آن روز استقلال ناچار می‌شد مقابل همین تیم خوب ماشین‌سازی ۹۰ دقیقه ده نفره بازی کند، شانس کاغذی قهرمانی‌اش هم زودتر از این حرف‌ها به پایان می‌رسید. نمی‌شود یک وزارتخانه پشت قهرمانی پرسپولیس باشد، اما در داربی به ضرر این تیم پنالتی بگیرند و بازیکن استقلال آن را بیرون بزند. آیا گادوین منشا که غنیمت زمستانی آبی‌ها از پرسپولیس بود، با فرمان وزیر ورزش از زدن پنالتی منع شد؟ آیا فرشید اسماعیلی با دستور سلطانی‌فر پنالتی‌اش را چیپ زد؟ اگر استقلال داربی را نمی‌باخت امروز کجا ایستاده بود؟

احتمالا فرهاد مجیدی به‌زودی با مدیران وزارت ورزش نشست و با لبخند و آرامش نمایش آشتی و دلجویی برپا خواهد کرد؛ شبیه همان بگو مگویش با سرباز راهنمایی و رانندگی که سعی کرد موضوع را از دل پلیس در بیاورد. با این همه، نگرانی‌ها در مورد او عمیقا پابرجاست. مردی با این طبع نازک، طاقت اندک و طالع پرآشوب، فردا در کشاکش حوادث تندتر چه خواهد کرد؟

۳۱ ۱۰  
آی اسپورت
2019-05-13 23:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
یکی از صد پدر رسول بهروش لنگی هستم
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۵۳
باز هم میگه استقلال جلوی ماشین سازی از داوری سود برد ؟! در حالی که توی اون بازی داور خطای هند پنالتی بازیکن ماشین سازی رو نگرفت. استقلال در بازی با ماشین سازی از داوری ضرر خورد.
۵
یکی از صد پدر رسول بهروش لنگی هستم
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۵۸
بهروش میگه نمی‌شود یک وزارتخانه پشت قهرمانی پرسپولیس باشد، اما در داربی به ضرر این تیم پنالتی بگیرند و بازیکن استقلال آن را بیرون بزند
درحالی که تمام کارشناسان پنالتی را تایید کردند. پنالتی فرشید اسماعیلی بایید تکرار میشد.
۳ ۲
HHEE
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۴:۴۱
گاوعلیِ بیسواد، درباره نظر اولت وقتی ثانیه 40 بازیکنتون اخراج بشه دیگه خبری از اون پنالتی ای که زر زر میکنی دربارش نیست، درباره نظر دومت یا شعورت نمیرسه یا سوادت که نمیفهمی داره میگه پنالتی به ضرر پرسپولیس نه پنالتیِ اشتباه به ضرر پرسپولیس.
۸
لنگ
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۵۵
خب گوساله بازی رفت لنگ و ماشین سازی توی تبریز دقیقه 10 پنالتی ماشین سازی رو نمی گیرن و گل تون هم در شرایط خطا به ثمر رسید دقیقه 97 لنگ یک گل دیگه به ماشین سازی زد که داور به اشتباه اون رو آفساید گرفت . جالبه همین شماها می گفتید که اشتباه اولی و دومی داور به ضرر ماشین سازی حساب نیست ولی گل دقیقه 97 لنگ به ضرر پرسپولیس حساب است.
اما بازی استقلال و ماشین سازی اخراج چشمی دقیقه 1 به ضرر ماشین سازی حساب است ( البته خیلی از کارشناسان از جمله رودنیل اعتقاد داشتند که چشمی اصلا خطایی نکرد ) اما اشتباه دوم داور نادیده گرفتن خطای هند پنالتی بازیکن ماشین سازی حساب نیست.
فعلا دربی که هم بردید هم با اشتباه خورشیدی بوده چون پنالتی اسماعیلی باید تکرار میشد.
۱
سعید
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۲۳
دیر اومده ولی زود میره بغل الباقی اخراجیها .
۹
امیرعباس
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۳۷
این دومین نوشته نوچه کوچه لاتهای مجازی پرسپولیسه در کمتر از دو روز مثل روز روشن بود که بهروش هم مثال تمام افراطی ها و شعبان بی کله های کوچه خلوت دل خوشی از فرهاد نداشته باشه انتظار بیجایی بود اگر از غیر از این همه صغری کبری چیدن به جهت خالی کردن یک دل سیر از عقده های شخصی و شخصیتی ناشی از فرهاد خان چیز دیگری می گفت همه اینها تبعات یک تصویر سادست انجا که فرهاد با نمایش چهار در آزادی همه شما اراذل را ریشخند کرد هنوز هم بعد از ده سال درد دارید وگرنه درد دیگری نبود که این همه درباره یک نفر که تنها سه بار روی نیمکت نشسته پیشداوری های دائی جان ناپلئون وار کنید !جناب بهروش بند را اب دادید بدجور ما را بیشتر نخندانید! :-) :-) :-) :-)
۶ ۲
علی
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۴۴
بفرما جناب بهروش. شما میگی تاثیری رو هوادارا نداره کامنت این احمق رو بخون. این جماعت کیسه کش که با یه کلاه ابی زمان منصوریان و شال ابی شفر گول میخوردن چرا الان با دلبری های اسطوره دوپینگی شون گول نخورن؟؟؟؟؟
طوری از نمایش 4 گفته انگار فتح الفتوح کرده. نه 4 تا دربی بردین نه اسطوره ات 4 تا گل زده. تو 16 سال 3 تا گل به پرسپولیس زده که ایمون زاید تو 7 دقیقه انجام داد. با جماعت کم سن و سالی که هنوز با استیکر حرف میزنه میشه منطقی حرف زد و توقع فکر داشت؟؟ اینا خوشحالن بذار باشن. یعنی هرکس دیگه ای بود و اتفاقات اینستاگرام مجیدی رو دنبال میکرد یه لحظه هم بود شک میکرد
۳
کیسه کشی با اسامی مختلف
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۴۵
این همون کیسه کش هزار اسمه. سطح عقل و شعورش و منطق نداشته اش کاملا مشخصه خخخخ میبیند این نهایت خلاقیتشه
۲
.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۴۳
.
سیامک
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۵۹
بهروش کاری ندارم چی مینویسی و از کی مینویسی ،ولی بری تن فروشی بکنی باشرقتر از قلم فروشیته این جمله رو ازمن یادگار بپذیر.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر