فهرست
مستی و پستی
مستی و پستی

مستی و پستی

آی اسپورت - جرج بست، مهاجم سرشناس تاریخ منچستریونایتد و معروف‌ترین مرد اهل ایرلند شمالی می‌گوید: «یکبار تصمیم گرفتم از مشروب خوردن دست بردارم و این سخت‌ترین بیست دقیقه تمام عمرم بود.» او این را گفت در سال2002 مجبور شد که کبدش را جراحی کند. پزشکان به او توصیه اکید کردند که سبک زندگی‌اش را عوض کند، اما مرد همیشه پاتیل داستان، به این توصیه وقعی ننهاد و چندی بعد از دنیا رفت. او در سال‌های آخر عمرش رنج زیادی را متحمل شد و بزرگی‌اش فراموش شد. روزنامه‌های انگلیسی از او به عنوان کسی یاد می‌کردند که کودکان بریتانیا به عشق فوتبال او، درس می‌خواندند.

پل گاسکوئین، ستاره بزرگ فوتبال انگلیس بود. مردی با 57بازی ملی که حالا باید مردم شهر او را از کوچه و خیابان جمع کنند. سرنوشت او خیلی تلخ‌تر از جرج بست است. جرج تا آخر عمر خود محبوب بود و زمان مرگش، جوری تشییع شد که انگار ملکه انگلستان تشییع می‌شود. اما گاسا هنوز زنده است و با او مانند یک ولگرد برخورد می‌شود، چون واقعا تبدیل به یک ولگرد شده است. او زمانی که بدن نیمه جانش را از جلوی یک سطل آشغال جمع کردند و به بیمارستان بردند به خبرنگاران گفت: «خودم، خودم را به این روز انداخته‌ام.» مردی که روزگاری عضو تیم منتخب جام جهانی90 شده بود، حالا معلوم نیست تا کی زنده باشد و به چه شکلی زنده باشد.

گارینشا، بازیکنی در حد پله بزرگ، اما در حد یک بخار زودگذر بود. او یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان است. در منابع آمده که تیم ملی برزیل هیچگاه در حضور همزمان گارینشا و پله، شکست نخورد. او در 50بازی ملی برای تیم ملی کشورش 12گل به ثمر رساند. دلیل زودگذر بودن او اما نه در زمین فوتبال که در می‌خانه‌های اطراف شهر بود. گارینشا یک آدم بی‌بند و بار بود که خیلی زود و در سن 49سالگی به خاطر سیروز کبدی جان خود را از دست داد. او در یک اتفاق غیرعمدی مادر زن خود را به کشتن داد و گفته می‌شود پدر حداقل 14فرزند از زن‌های مختلف است. این تمام چیزیست که از او به جا مانده است. کسی دیگر از تکنیک ناب او صحبت نمی‌کند، چیزی که همه به یاد دارند، این است که یک مرد بزرگ، خودش را در الکل غرق کرد و بر اثر بیماری کبدی جانش را از دست داد.

دیه‌گو مارادونا هم در مورد موادمخدر و امثالهم می‌گوید: « 24 ساله بودم که برای اولین بار تصمیم گرفتم از مواد مخدر استفاده کنم. آن زمان در بارسلونا بازی می‌کردم و قطعا بزرگ‌ترین اشتباه زندگی ام را مرتکب شدم. مواد مخدر بزرگ‌ترین مشکل است. انسان را می‌کشد. 13 سال است که مصرف مواد را کنار گذاشته‌ام و شخصا خودم را خوش‌شانس می‌دانم که می‌توانم در این مورد باشما صحبت کنم چون اگر به مصرف مواد ادامه می‌دادم، تاکنون مرده بودم!»

 

علی کربلایی

۴ ۳  
آی اسپورت
2017-01-30 13:24:00
نظر دهید

۳ نظر
ح
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۱
گازا
گازای بزرگ
۲
P71
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
گازا:(
۲
مجید
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۵۴
عاشق شخصیت های خودویرانگرم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر