فهرست
بازنده‌های فصل جدید؛ آقای‌گل‌های گل‌نزن!
بازنده‌های فصل جدید؛ آقای‌گل‌های گل‌نزن!

بازنده‌های فصل جدید؛ آقای‌گل‌های گل‌نزن!

آی‌اسپورت- فصل جدید به کام هر کسی بوده باشد، برای بهترین گلزنان فصل قبل شیرین شروع نشده است. تا پایان هفته سوم هنوز هیچ کدام از بهترین گلزنان لیگ هجدهم نتوانستند گل بزنند. کی‌روش استنلی غول ۱۹۵  سانتی‌متری سپاهان که فصل قبل ۱۶ گل زده بود، در این فصل طبق آمار متریکا حتی شوت هم نزده است! کی‌روش در هفته اول محروم بود، اما در فصل جدید مجموعا ۷۵ دقیقه برای سپاهان بازی کرد که مقابل شوت، شوت در چارچوب و گل او خط تیره ثبت شده است. البته معمولا موتور کی‌روش دیر راه میفتد. استنلی فصل قبل هم اولین گل‌اش را در هفته ششم زده بود.

شرایط برای لوسیانو پریرا هم بهتر از کی‌روش نیست. شیمبا در همان مسابقه اول ۴ شوت زد که ۲ شوت او هم در چارچوب بود اما گردان مهار کرد. در دو بازی بعدی، پریرا دیگر شوت هم نزد. البته پریرا فصل قبل هم در سه هفته نخست گل نزده بود.

بهترین گلزن ایران فصل قبل لیگ برتر، عنوان مشترکی بود که به علی علیپور و یونس شاکری رسید. هر چند که شاکری یک گل در فصل جدید زده، اما علیپور نتوانسته گلی بزند. علیپور فصل قبل در همان هفته نخست گل زده بود، اما در فصل جدید تا پایان هفته سوم مجموعا ۲ شوت در چارچوب ثبت کرده که هیچ کدام هم گل نشد. اگر از یونس شاکری فاکتور بگیریم، بازیکنانی در فصل جدید گل زدند که در پایانِ فصل قبل، بیشتر از ۵ گل نزده بودند.

حتی بازیکنان تازه وارد به لیگ برتر که پیش‌بینی می‌شد برای جنگ آقای گلی رقابت کنند هم هنوز نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. شیخ دیاباته در هر سه بازی استقلال، سه شوت زد. اما ۸ شوت از این ۹ شوت شیخ در خارج از چارچوب بود و آن یکی هم گل نشد. جونیور مهاجم پرسپولیس فقط یک شوت در چارچوب زده و در انتظار اولین شادی گل‌اش است. شرایط برای فورچونه مهاجم تراکتور و کریستانتوس ذوب‌آهن هم به همین شکل است و همگی در انتظارات شکستن طلسم‌شان هستند.

     
آی اسپورت
2019-09-17 14:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر