فهرست
آینده سیمئونه و گریزمن و نیاز به قهرمانی
آینده سیمئونه و گریزمن و نیاز به قهرمانی

آینده سیمئونه و گریزمن و نیاز به قهرمانی

آی‌اسپورت – کسی بر اتلتیکو مادرید خرده نمی‌گرفت اگر فراموش می‌کردند یوروپا لیگ اصلا چه شکلی است. روخی‌بلانکوس چهار سال پیاپی را در چمپیونز لیگ سپری کردند و دو بار به فینال این تورنمنت رسیدند. با این حال بازگشت آن‌ها این فصل به یوروپا لیگ، بعد از سوم شدن در گروهشان در چمپیونز لیگ همراه با نمایش‌هایی جدی و مستحکم بوده، نمایش‌هایی که شاگردان دیگو سیمئونه را به فینال امشب مقابل مارسی رسانده، فینالی که مهم‌ترین بازی‌شان در دو سال اخیر به حساب می‌آید.

دو سال پیش در آستانه‌ی فینال چمپیونز لیگ در میلان، آینده‌ی خود سیمئونه مبهم و پر از شک و تردید بود. اما با وجود شکست در ضربات پنالتی مقابل رئال مادرید، ال چولو تن به وسوسه‌ی بردن تیمش به استادیوم بزرگ‌تر واندا متروپولیتانو داد و در اتلتی باقی ماند. امسال ستاره‌ی آن‌ها، آنتوان گریزمن که تحت آموزه‌های سیمئونه بدل به یکی از بهترین مهاجمین دنیا شده، با چنین شرایط نامطمئنی درباره‌ی آینده‌اش رو به رو است.

گریزمن از سال 2014 بدین سو و پیوستنش به جمع روخی‌بلانکوس یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های این تیم بوده. اما تنها افتخاری که این ستاره فرانسوی با اتلتی به دست آورده یک سوپر جام اسپانیا بوده. برای گریزمن 27 ساله که قصد دارد به هژمونیِ کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پایان بدهد، بردن جام‌ها بزرگ بسیار مهم است و شاید به همین دلیل باشد که او نهایتا تصمیم به ترک تیمی که وابستگی زیادی بهش پیدا کرده بگیرد. فراموش نکنیم که اگر محرومیت مادریدی‌ها در این تابستان از ورود به بازار نقل و انتقالات نبود، شاید گریزمن همین حالا برای منچستر یونایتد بازی می‌کرد.

از این منظر فینال امشب در لیون مقابل مارسی اهمیتی بیشتر هم پیدا می‌کند. شش سال پیش پیروزی در فینال همین تورنمنت مقابل اتلتیک بیلبائو بود که نقش کاتالیزورِ شروع دورانی پرافتخار را برای روخی‌بلانکوس بازی کرد. پیروزی در فینال امشب هم، در فصلی که تیم‌هایی چون لیورپول و رم جای اتلتی به عنوان خبرساز چمپیونز لیگ را اشغال کردند، می‌‍تواند شروع دوباره‌ای برای آن‌ها رقم بزند و حس بردن و قهرمانی را دوباره بهشان بازگرداند.

در آستانه‌ی این بازی بزرگ وقتی از انریکه سرزو، مدیر باشگاه، درباره‌ی گریزمن پرسیدند چنین جوابی داد: «اون اهمیت این بازی را میدونه، اونم در وطن خودش. برای همین بیش از هر بازیکن دیگه‌ای برای این بازی انگیزه داره. سیمئونه؟ اون بهترین مربی اروپاست و من هیچ وقت حتی یک بار هم ازش سوالی درباره‌ی اتفاقاتی که در جریان بازی‌ها میفته نکردم. گریزمن و سیمئونه هیچکدوم قرار نیست جایی برن.»

اگر اتلتی فینال امشب را با پیروزی پشت سر بگذارد جایگاه سیمئونه در باشگاه مستحکم‌تر و باقی ماندنش در این تیم محتمل‌تر خواهد شد. حتی گریزمن هم که به نظر می‌رسد تصمیمش برای پیوستن به بارسلونا کاملا جدی است، احتمال دارد تجدید نظری بکند. از سوی دیگر اما شکست در این بازی می‌تواند تبعاتِ منفیِ جدی‌ای در کوتاه و بلندمدت برای اتلتیکو مادرید به جای بگذارد و بهانه‌ای برای جدا شدن ستاره‌های اصلی‌اش روی نیمکت و درون زمین بسازد.

۵    
آی اسپورت
2018-05-16 13:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر