فهرست
کی‌روش چقدر خوب بود، چقدر بد؟
کی‌روش چقدر خوب بود، چقدر بد؟

کی‌روش چقدر خوب بود، چقدر بد؟

آی اسپورت - چند روزی بود می خواستم درباره کی روش بنویسم ولی دل و دماغش را نداشتم و هر بار درگیر یک مسئله بودم ولی حالا که به ایران بازگشتم تصمیم گرفتم بعضی چیزهایی را که در این هشت سال دیدم بنویسم. به هر حال در این سال ها به دلیل حضور مربی با تجربه ای مثل کی روش در تیم ملی، علاقه داشتم تا به تیم نزدیک تر باشم و باید از همه دوستانی که در این راه به من کمک کردند، نهایت تشکر را کنم. می توانم بگویم در این سال ها خیلی چیزها یاد گرفتم. شاهد اتفاقاتی بودم که باعث شد به هر حال دیدگاهم نسبت به بعضی از مسایل فوتبال تغییر کند. شاید یکی از مهمترین هایش این بود که به این نتیجه رسیدم صداقت و تعهد نسبت به تیم ملی مهمتر از هر چیز دیگری است. تیم ملی ایران در هشت سال گذشته جهش عجیبی داشت . هرگز نمی توانم روزهای رکود فوتبال را از خاطر ببرم. وقتی کی روش آمد فوتبال ایران رو به افول بود و با ترس و لرز بازی هارو تماشا می کردیم. آن روزها حتی دیدن بازی های سرد و کسل کننده ایران برای ما هیچ هیجانی را به وجود نمی آورد ولی دقیقا بعد از ورود کی روش بود که انگار خون تازه ای به فوتبالمان تزریق شد. یادم نمی رود وقتی حتی نزدیک به هشتاد هزار نفر برای تماشای بازی مالزی آمدند، آن هم تنها چند ماه بعد از رکودی که همه شاهدش بودیم.

یادم هست اولین باری که در هتل اسپیناس بلوار کشاورز رودروی کی روش نشستیم آن جمله معروفش را گفت که «نمی توانید زیر سایه درخت بشینید و آناناس بخورید و فکر کنید پیشرفت می کنید.» کی روش می گفت این در فلسفه کاری اش جایی ندارد و تیم ها به اندازه ای که تلاش می کنند شانس موفقیت دارند. نمی دانم در این سال ها چند بار رودرویش نشستیم و گفت و گو کردیم ولی خوب می دانم هر مصاحبه با کی روش مثل یک کلاس آموزشی بود. گاهی جملاتش آدم را محصور می کرد. یادم هست بعد از آن بازی تاریخی مقابل کره و صعود ایران، وقتی همراه با فرهاد عشوندی گفت و گویی با کی روش داشتیم از او سوال کردم ما عادت داریم همیشه بعد از برد آدم های فوتبالمان، شاهد حملاتشان به منتقدان باشیم. آیا از نظر شما الان زمان مناسبی برای پاسخ دادن به انتقادهای این ۴ سال هست؟ ولی کی روش پاسخ داد: «من در زندگی ام یک چیز یاد گرفتم. اینکه همیشه وقتی برنده باشم، از کسی حتی توقع تشکر نداشته باشم. من از هیچکس توقع تشکر ندارم و به نظرم بهتر است با هم برای حضور در برزیل یک اتحاد ملی داشته باشیم.»

اولین حملات بعد از باخت به عراق

در ۴سال اول حضور کی روش در تیم ملی، حملات زیادی به او صورت گرفت ولی هر بار کارلوس صبور بود و به نظرم دقیقا روزی آب از سرش گذشت که به عراق در جام ملت های استرالیا باختیم و چند چهره فوتبالی در حالی که بازیکنان تیم ملی خودشان را در اتاقشان حبس کرده بودند، بدون توجه به تلاش و کوشش فوق العاده بازیکنان شروع به انتقاد کردند که «خجالت بکشید به عراق جنگ زده باختید» و «کی روش همین امشب باید از تیم ملی برود و اخراجش کنید» دقیقا همان شب آب از سر کی روش گذشت. بعدها وقتی به کی روش گفتیم گاهی بهتر نیست برای رودرو نشدن با هواداران یک باشگاه، جواب بعضی مصاحبه را ندهید پاسخی جالب داد: «این برای شما مهم است. من از دنیای دیگری آمده ام. توقع دارید انواع و اقسام حرف ها را علیهم بزنند و بعد بگویم چون طرفدار پشت شان است، چیزی نگویم؟ من چنین آدمی نیستم.»

همواره انتقاد به بعضی از چهره های فوتبال که واقعا نمی توان اسم شان را کارشناس گذاشت این بود که در خانه می نشستند و اتفاقات را تحلیل می کردند. من هم معتقدم برای اینکه نسبت به یک موضوع کارشناسی کنید، حداقل باید یک بار جو تیم را از نزدیک دیده باشید نه اینکه در خانه بنشینید و ریزترین مسایل را تحلیل کنید. به نظرم این یکی از بزرگترین مشکلات فوتبال ما بوده و هست. چهره های سفارشی که با توجه به حیات شان در رسانه حاضرند طوری که شما دوست دارید مصاحبه کنند. یعنی مثلا بگوئید ما شما را می آوریم که به فلانی حمله کنید. او هم چون می خواهد باشد، بله قربانگوی شماست. متاسفانه در این چند سال چنین چیزی در رسانه‌ها بیش از هر زمانی در تاریخ فوتبال مان دیده شد. مورد نزدیک آن هم همین برنامه های جام ملت‌های صدا و سیما بود و حضور برخی کارشناسانی که فقط و فقط بلدند از دور همه چیز را تحلیل کنند حتی بدون اینکه چند سوال از بازیکنان تیم ملی پرسیده باشند، یک بار به اردو آمده باشند و یک بار با کی روش پای میز نشسته باشند. تصمیم گرفتم در این مطلب به چند مورد از ادعاهای این افراد جواب بدهم . این چیزهایی است که من دیدم و شنیدم و شاید هم اشتباهاتی داشته باشم.علت ۹۰ درصد از مصاحبه های کی روش علیه بعضی چهره های فوتبالی تنها این بود که تصور می کرد تیمش و بازیکنانش را زیر سوال برده اند. به عنوان مثال علیرضا اسدی دبیر کل سابق در اولین روزهای حضورش در فدراسیون در جلسه کمیته فنی گفته بود تیم ملی در جام جهانی برزیل مگر چکار کرد؟ ضعیف بود و این چه وضعی و از این حرف ها. کی روش هم در صدد پاسخگویی درآمد چون با چشمش دیده بود بازیکنان و مجموعه تیم چه تلاشی کردند. حداقل چند بار این جمله را از بازیکنان شنیدم که او «به خاطر دفاع از ما حرف زده» و «ما و تیم ملی خط قرمزش هستیم.» پس بی دلیل نبود که بازیکنان کی روش را بپرستند.

تغییر تفکر یک نسل

یکی از کوچکترین اثراتی که کارلوس کی روش روی فوتبال ما گذاشت، تغییر تفکر یک نسل بود. نسلی که تا همین چند سال پیش به آنها فحش و بد و بیراه می دادیم که چرا نمی روید اروپا بازی کنید؟ ولی حضور کی روش باعث تغییر تفکر این نسل شد به شکلی که بازیکنان برای رفتن به خارج از ایران حتی رقابت می کردند. البته بماند که بعضی چهره های فوتبال که علم فوتبال مادرزادی در وجودشان هست می گفتند یعنی چه که فوتبالیست برود اروپا؟ این آقا می خواهد لیگ ما را ضعیف کند! جملاتی که اگر در ژاپن کره و یا کشورهای توسعه یافته بگوئید فقط به شما می خندند و احتمالا رسانه ها دیگر سراغ تان نمی آیند ولی خب این کارشناسان چیزی را می گویند که شما دوست دارید! به اعتقاد من تعهدی که کی روش به فوتبال ایران داشت، در تاریخ بی سابقه بوده است. او تا آخرین روز برای تیم ملی جنگید. از لباسش بگیرید تا چمنش و مرکز تمرینی اش و احترامش و پولش و هر چیزی که فکر کنید. بیش از هر چیز به خاطر جدایی کی روش حسرت «تعهد به تیم ملی» را می خورم.

عده ای که نه، تعداد زیادی از چهره های فوتبال اعتقاد داشتند کی روش به ایرانی ها بی احترامی می کند و نگاه بالا به پائین به آنها دارد. شاید جواب روشن را امید نمازی در بحبوحه مشکلاتش با کی روش در این باره داد. او گفت: «نگاه بالا به پائین؟ کی روش نیست ولی خدایش هست. هیچکاه چنین نگاهی نداشت و من این حرف ها را قبول ندارم.» اگر نگاه او به ایرانی ها از بالا به پائین بود باید حداقل یک بار به بازیکنان بی احترامی می کرد. اما هیچکدام از بازیکنان یک بار چنین چیزی را تائید نکردند و در عوض بارها و بارها گفتند احترامی که او به بازیکنان می گذارد، بی نظیر است.

شاید قدرنشناسانه ترین جمله در این هشت سال آن بود که عده ای از دوستان فوتبالی می گفتند «مگر کی روش برای فوتبال ایران چکار کرده؟» و «مگر ما در جام جهانی برزیل و روسیه چکار کرده ایم؟» این جملات متاسفانه بارها جلد رسانه ها و تیتر سایت ها را مزین کرد. این دو جمله مصداق بارز رفتار واقعی جمعی از ایرانی ها بود. اینکه هیچگاه در طول تاریخ قدردان تلاش های افراد نبوده ایم. اینکه بعد از اولین اشتباه، تمام خوبی ها را فراموش می کنیم و روی موجی که برایمان ساخته اند، افراد را قضاوت کنیم. چطور ممکن است کسی اینقدر ساده چشمش را روی بازی آرژانتین ببندد؟ چطور ممکن است بازی اسپانیا و پرتغال را فاکتور بگیریم و برای کوبیدن یک نفر، میلیون ها نفر را در سراسر ایران و جهان «احمق» فرض کنیم؟ کی روش اقدامات مهم و تاریخی برای فوتبال ما کرد. یک موردش را که همین آدم های فوتبالی تائید و تمجید کردند، همان مورد مبارزه با بازیکن سالاری بود. او نظمی به فوتبال ایران داد که بی سابقه بود. کی روش مقابل پدیده ای ایستاد که خیلی از مربیان مدعی نتوانستند. مگر می شود این 8 سال را مرور کرد و گفت کی روش کاری کرده است؟ ساختمان پک و فشار برای ساخت دو زمین استاندارد تمرینی به کنار، عزت و اعتباری که او برای فوتبال مان آورد، چه بود؟ به قول شجاعی با میلیاردها تومان هم نمی توان عزت و اعتبار خرید چون قیمت ندارد. کی روش نگرش فوتبال ما را تغییر داد. او نسلی را همراه با باشگاهها پرورش داد که تا سال ها فوتبال ایران را بیمه می کنند. با این حال هنوز می شنویم که می گویند کی روش همه چیز داشت، میلیون ها دلار پول گرفت و چرا دوباره غر می زد؟

دستاوردهای کی روش برای فوتبال ما

ساده لوحانه است این حرفها را بزنیم ولی به عایدی فوتبال مان از جانب کی روش و تیمش توجهی نکنیم. حاصل دو صعود به جام جهانی نزدیک به 19 میلیون دلار بود که دستمزد کی روش در این 8 سال به مراتب رقمی کمتر از آن بود. بماند که ایران بابت تک تک بردهایش در مقدماتی جام جهانی چه پاداش هایی گرفت. فوتبال مان به چه رونقی رسید و حق پخش های آنچنانی از حساب فیفا و afc به جیب مان رفت. چقدر بی انصافی است که بخواهیم کی روش را نقد کنیم و این چیزها را نگوئیم. کارلوس ماهها بدون دستمزد کار کرد و البته دستمزدش را در نهایت گرفت ولی کدام مربی را سراغ دارید که 8 ماه پول نگیرد و چیزی نگوید؟ چرا ما جماعتی هستیم که مدام باید بگوئیم مردم نان ندارند بخورند و کی روش چرا میلیاردی می گیرد؟ یا بگوئیم مردم ایران میوه ندارند بخورند و کی روش نباید پول بگیرد! چقدر سطح دانش و دیدگاهمان نسبت به زندگی باید سطحی باشد که چنین جملات سخیفی به زبان بیاوریم؟ خودمان را کوچک کنیم به بهانه زدن یک مربی؟ البته بماند که اگر کی روش خدای ناکرده بگوید ایرانی ها نان ندارند بخورند-که البته هیچو قت این را نگفت- رگ غیرت مان بالا بزند و بگوئیم وای او چرا این حرف را زده است؟

اینگونه حرف زدن ها شبیه به همان صفر و صد بودن مان است. اینکه دو بار صعود به جام جهانی و شان و شخصیت ایران را با کی روش فراموش کنیم و بگوئیم مگر او نتیجه گرفت؟! عده ای همان جماعتی هستند که خودشان در عمرشان جام نگرفته اند ولی به وقت نقد می گویند طرف مگر جام گرفته که بگوئیم خوب بوده؟! بحث درباره کی روش بسیار زیاد است. درباره این 8 سال. درباره اتفاقاتی که گذشت و تمام شد. نه اینکه کی روش آدم کاملی باشد. او هم در روزهای آخر می گفت هیچوقت آدم کاملی نبوده و نیست و اشتباهاتی داشته است. همانگونه که مقابل یکی از چهره های مطرح فوتبال مان در این روزهای آخر نشست و گفت درباره اش اشتباه کرده است. کی روش شاید اگر رویه 4 سال اول را در پیش می گرفت، حالا در حالی ایران را ترک می کرد که دوباره همه برای ماندنش مبارزه می کردند. او اما آب از سرش گذشته بود و دیگر نمی توانست آرام بنشیند و سکوت کند. کی روش ضعف هایی داشت ولی حاصلش برای فوتبال ایران بیشتر «مزیت» بود. اگر امروز عده ای از ما چشممان را بسته ایم و فقط دهان باز می کنیم تا از بدی هایشان بگوئیم، بی شک چند سال دیگر می توانیم بنشینم و با خودمان این ۸ سال را مرور کنیم. آنوقت بفهمیم امروزی که داریم اینگونه می تازیم و تصور می کنیم قهرمان قصه هستیم، انسان های منصف یا صادقی بوده ایم یا نه؟این را فراموش نکنید اگر کسی به شما یک بار هم نیکی کرده است، قدردانش باشید تا همین بلا در آینده بر سر خودتان نیاید. آنوقت شاید یاد کی روش بیفتید و قصه زندگی تان را با او مقایسه کنید.

حرف آخر

...و پرده آخر از حال این روزهای فوتبال مان. می خواهم به روسیه بازگردم به رقابت های جام جهانی. به شب هایی که تیم ملی روی سکوها یا پای تلویزیون دیوانه مان کرد. هیجانی به زندگی مان آورد که هیچگاه باورش نمی کردیم. کار به جایی رسیده بود که می گفتیم حتی تیم ملی باید صعود کند. اینقدر تیم کی روش خوب بود که ناخودآگاه این توقع در ذهن مان تقویت شده بود. برای این آن روزها را مثال زدم که عده ای از همین منتقدان امروز یاد حال و روزشان بعد از بازی های جام جهانی بیفتد. اینکه می گفتند باید از کی روش مجسمه طلا ساخت. اینکه بعد از بازی مقابل اسپانیا و پرتغال سینه سپر کرده بودند مقابل خبرنگاران آنها ولی چند ماه بعد.... چقدر خنده دار و مضحک بود حال آن کارشناس خانگی فوتبال ایران که به دوست تخریبگرش می گفت: «اگر انتقاد من و شما نبود تیم ملی امروز موفق نبود!» حرف زیاد است و مجال کوتاه. به امید آنکه بعد از کی روش یکی بیاید که فوتبال مان را قدرتمندتر کند و ما یاد بگیریم علاوه بر اینکه قدرشناسی را یاد بگیریم، به اندازه توسعه فوتبال، افکارمان را توسعه دهیم و از این قالب کهنه اندیشی بیرون بیایم.

 مدال

۱۶۴۱ ۲۷  
آی اسپورت
2019-02-02 02:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۷ نظر
حمید پرسپولیسی
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۰۲
اگه میخایید بدونید یک خبرنگار کیروش پرست چی میگه حتما این متن را بخونید! چقدر این متن چرت بود بخدا من نمیگم از کیروش تعریف نکنید یا کیروش را بکوبید ولی خواهشا دیگه برای ستایش کیروش اینقدر چرت ننویسید فقط چند جمله از این متن مضحک را براتون مثال میزنم تا ببینید طرف چقدر چشماشو بسته
-اولش گفته وقتی کیروش اومد برای بازی ایران مالزی 80 هزار نفر رفتن استادیوم باشه قبول اما شما بگید وقتی داشت میرفت چند نفر میرفتن استادیوم؟! آخرین بازی ایران در استادیوم آزادی با اینکه بازی هم رایگان بود دو هزار نفر هم نرفتن استادیوم همه اینا بخاطر سبک بازی تیم ملی و رفتار مزخرف کیروش بود. ای کاش به اینم اشاره میکردی
-یکجاش گفته (کیروش جوابی به منتقدین نمیداد تا اینکه من و عشوندی رفتیم و به کیروش گفتیم که جواب منتقدین را بده و اونم گفت که من انتظار تشکر و قدردانی ندارم و به منتقدین هم جوابی نمیدم)!! جلل الخالق ببخشید حتما این همه توهین مار و عقرب و کروکدیل و انواع و اقسام درگیریها با بقیه کار عمه من بوده!
گفته کیروش در ایران باعث تغییر تفکر یک نسل شد که بازیکنان ایرانی به اروپا بروند!
والا ما هم با رفتن بازیکانمون به اروپا ابدا مشکل نداریم اما منظور ما از اروپا حضور در لیگهای معتبر مثل آلمان و اسپانیا و انگلیس و ایتالیا و .. هستش نه لیگ روسیه و یونان و بلژیک و کرواسی و اسلواکی و لهستان و ... دستاورد بازیکنان ما از رفتن به لیگهای درجه چندم اروپایی چی بود؟! یک سوال: بازیکنانی که در لیگهای درجه چندم اروپایی بازی میکردن در جام جهانی بهتر بودن یا بازیکنان لیگ مثل امیری و بیراوند و ابراهیمی و مجید حسینی و طارمی که تا چند ماه قبلش در لیگ ایران بازی میکرد؟ جالبه که مجید حسینی و امیری بعد از جام جهانی رفتن اروپا که همه دیدن در جام ملتها چقدر فاجعه بودن و صادق محرمی رفت کرواسی و نیمکت نشین شد نورافکن و محمد نادری بعد از نیم فصل سکونشینی در بلژیک برگشتن ایران پورعلی گنجی بعد از نیم فصل برگشت قطر رضاییان بعد از یک فصل رفت قطر احمدزاده رفت لهستان و نیمکت نشین شد و علی قربانی و حاج صفی و ... اینا کدومشون پیشرفت کردن اونم در لیگهای دسته چندم اروپایی؟ مشکل اینجاست که بازیکنان کره و ژاپن میرن لیگهای معتبر اما بازیکنان ایرانی میرن لیگهای درب و داغون اروپایی والا اگه از لیگهای معتبر پیشنهاد بیاد من حاضرم کل بازیکنان پرسپولیس برن اونجا ولی فقط از لیگ معتبر و بزرگ.
در ضمن مگر همین قطر که کره و عربستان و ژاپن و عراق و امارات را شکست داد و مقتدارنه قهرمان شد لژیونر اروپایی داشت؟!
دیگه نمیخام بیش از این خستتون کنم ولی از تغییر نسل گفتی اما همین بس که برای جام جهانی بعدی حداقل نصف همین بازیکنانی که در جام ملتها بودن را باید از تیم ملی کنار بذاریم اما استرالیا و عراق و عربستان و ژاپن و قطر با کمترین ریزش میتونن وارد رقابتهای انتخاب جام جهانی بشن
در ضمن ما در جام جهانی کلا دوتا گل زدیم که یکیش گل بخودی بود و اونم پنالتی که البته همون پنالتی هم به ادعای رسانه هایخارجی تنها اشتباه var در جام جهانی بود و همچین حماسه ای هم خلق نکردیم
...
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۸
شما به حماسه آنگولا و کاشیما ببخش
۴
//
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
حماسه فقط حماسه مقابل ژاپن اونم با مربی که روزی 150 میلیون حقوقش بود
شاهین
يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۳۶
خوب می دانم هر مصاحبه با کی روش مثل یک کلاس آموزشی بود. گاهی جملاتش آدم را محصور می کرد!
محصور چیه؟:))
منظورش مسحور فک کنم خخخخ
محسن
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۳۰
درود بر ابر مرد تاریخ فوتبال ایران کیروش کبیر معمار نوین فوتبال ایران، رسوا کننده پشت پرده افساد فوتبال ایران و ایرانی تر از خیلی ها و فرمانده مبارزه با لمپن ها و موتور گازی ها و خبر ناهاران و. ...................و خائنین به ایران و ایرانی .
زنده باشی مرد مردم ایران و به امید دیدار مجدد
بی طرف
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۰
خب بعد از این همه تعریف متاسفانه نتیجه ای بازی با عراق و ژاپن چیز دیگه ای رو نشون داد.
666
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۵۷
درود ب شما ای خبردلار که تا آخر پای پولی که گرفتید ایستادید تا آخرین سنت هم حلال باشد گور پدر کشور دلار را بچسب
فوتبالی
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۰۹
عالی بود. کیروش پرست ها رو میشه تو این متن دید . یه سری ادم کوچیک وخودباخته که هیچی نداشتن و ندارن جز زیر سایه یه اسم و توهم قرار گرفتن. همین سعید اکبری و عشوند ی و بقیه کیرش پرست ها
آرش6
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۵:۰۰
چقدر چرت نوشتی اگر واسه حلال کردن جوراب و کلاه اهدایی کیروشه که هیچ وگرنه مزخرف تمام عیار

راستی کلمبیا نیاز به نوکر ارباب موزامبیکی دارند

برو اونجا داری میری باندتون رو هم ببر
Smn
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۲
آفتاب آمد دلیل آفتاب.
یکی از دلایل وضعیتی که الان داریم وجود همچین آدم های بادمجون دور قاب چین و چاپلوس هست.
امیدوارم مربی بعدی تیم ملی مدیران و خبرنگار های چاپلوس و بی فرهنگ رو از تیم ملی دور کنه .
هنوز بعد ۲۰ سال اینکه علی کریمی تو اوج فشار لگد زد تو ساک پزشک و تو همون جام جهانی کنار گذاشته شد رو بعنوان بازیکن سالاری مثال میزنید ولی هیچ وقت نشده بازیکن قهر کرده تو اولین مسابقه دوباره بیاد تیم ملی و هیس نشون بده.
اگه کمی از این حرفه ای گری که کی‌روش پرست ها مدعی هستن تو تیم ملی بود وسط بازی ۵ بازیکن نمیریختن سر داور که ژاپن این گل کمدی رو بهمون بزنه.
...
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۶
دورد بر شما
واقعا هم نباید کی روش جواب گستاخی های برانکو و برخی طرفداران !!!!! پرسپولیس رو میداد . ضمن اینکه شما عنوان کردید و من خلاصه می گویم که ، خدمات او در فوتبال ایران ، بر کسی پوشیده نیست .
مهدی ک
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۹
این حمید مثلا پرسپولیسی و آقای ۶۶۶ چرا همش هستن؟ چرا هر مطلب دقیق و درستی که در آی اسپورت می خوانیم بلا فاصله باید با کامنت های پر از کینه و نفرت و تعصب کور شما کاممان تلخ شود ؟ چرا اینقدر آدم بیکار و بیعار در کشور ما زیاد شده آدمهایی که ساعت ۲ نیمه شب جمعه کامنت می گذارند ؟ چرا این روزها اینقدر آدمهای سخیف و سطح پایین از جنس خیابانی و شهاب قاسمی زیاد شده است ؟از خدا می خواهم یا امثال شما را درمان کند یا ما را از شرتان نجات دهد .
یه هوادارغمگبن هستم
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۳۳
یکصدم غیرتی کیروش به مردم ایران داشت و دلش میخواست ملت رو خوشحال کنه نه اهالی لنگ و لوک فوتبال و هوادار دارند و نه متاسفانه سیاستمدارانمون ....
مگر نه درخوشبینانه ترین حالت بخاطر حبو‌بغض مقام ریاست فدراسیون، وزارت و فدراسیون تیم ملی رو گروگان نمیکردند و اینجور مشتی هوادار لمپن رو به خون تیم ملی تشنه نمی کردن ....

خاک بر سرمون با این حسوطندوستی و غیرتمون ....
۱
میلانوفسکی
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۱۲
این متن رو میشه به عنوان یک سند تاریخی و یک رفرنس برای دوران متاسفانه سیاه دخالت باند مافیایی رسانه ای ثبت کرد.
دورانی که یک مربی خارجی با کمک چند خبرنگار فاسد و یک فدراسیون توسری خور که روی فتحعلی شاه رو هم سفید کرده بود، برای خودشون یک حاشیه امنی به وجود اورده و تا تونستند این مردم بیچاره رو دوشیدند و با ثبت سنگین ترین شکست ایران در تاریخ جام ملت ها به ریش همه خندیدند.
فقط به یک نکته جالب که فصل مشترک مداحی ها و وراجی های این باند فاسد هست توجه کنید و اون اینکه ایا دقت کردید هر کدومشون که میخوان از عزت و اعتبار ایران به واسطه کیروش حرف بزنن صرفن این قضیه رو به صورت سوالی مطرح می کنند؟
یعنی هیچ مصداق عینی برای اثباتش ندارند و هی از مخاطب می پرسند ایا نمی بینید عزتی که کیروش به ایران داد؟ :)
Hey
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۲۳
"البته بماند که اگر کی روش خدای ناکرده بگوید ایرانی ها نان ندارند بخورند-که البته هیچو قت این را نگفت"...
.
اقا ما که هر کاری کردیم از این اسکل های کیروش پرست بپرسیم پس کیروش دقیقن چی گفته؟ هی قضیه رو پیچوندند.
همیشه توی این قضیه فقط میگن اینو نگفته.
خب پس اینکه مردم نون ندارند بخورند رو به کی گفته؟
دقیقن همینجاها میشه به شارلاتان بودن این جماعت پی برد. جایی که به نفعشون نیست رو با شلوغ کاری و چرت و پرت گفتن میپیچونن :))
حالا اینا به کنار باورتون میشه این نویسنده تو یه متن دیگه ای، صعود ایران به جام جهانی به عنوان دومین تیم دنیا رو یکی از دستاوردها و افتخاراتی که کیروش به ایران داده جا زده؟
یعنی فقط به این خاطر که تقویم بازی ها طوری بوده تیمای اسیایی یه هفته زودتر از بقیه دنیا بازی های مقدماتی جام جهانی رو تموم کردن یه افتخار به نام کیروش زده :)))
هادی کمالی
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۲
# تو _ خفه _ شو
.
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۰
ممنون یادادشت خوبی بود
کنت دراکولا
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۳۴
عجب فلسفه ی کاری داشت کیروش!!نمیتونه زیر سایه ی درخت بشینه و اناناس بخوره!!اخه الاغ کیروش از دوازده ماه سال رو فقط دو ماهش رو تو ایران بود این چه فلسفه ی کاری هست اخه؟اخه خریت هم اندازه داره به وا...خودتم به خریت زدن هم اندازه داره به خدا.خر خودتی ,کره خرهم طرفداران کیروش.
آرش
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۸
اوج هنر کیروش دعوت از احمد زاده برای جام ملتها بود که خودش هم خنده اش گرفته بود . اوج لجبازی کی روش بردن کنعانی زاده به جای سید جلال یا خلیل زاده و بازی ندادن به کاپیتان شجاعی.قدوس ، پژمان و چشمی و ترابی بود که ظاهرا دکور بودن
//
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۵۰
«به هر حال در این سال ها به دلیل حضور مربی با تجربه ای مثل کی روش در تیم ملی، علاقه داشتم تا به تیم نزدیک تر باشم و باید از همه دوستانی که در این راه به من کمک کردند، نهایت تشکر را کنم.»
دست نوشته یه خبردلار رو مشاهده میکنید که خودش اعتراف کرده مثل شپش به تیم ملی چسبیده بوده. طرف خودش میگه اونقدر حالش بد بوده که مجبور شده تقریبا بعد از یه هفته ماله رو دست بگیره. متنی که نوشته که سراسر خوبی کیروش به زعم خودش بود حالا چرا تیتر رو کیروش چقدر خوب بود چقدر بد خدا میدونه
ali
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۵۱
ذوب شدگان در ولايت کيروش کجاييد؟! ديديد فهمي از فوتبال نداريد؟ نهايت درک شما از فوتبال اينه که کيروش سرمربي رئال بوده! ولي معني فاجعه اي که تو رئال خلق کرد رو نميفهميد! چه خبر از اون همه قدرت و کلاس، تو جام ملتها؟!

به ژاپني باختيم که هم خيلي ضعيف تر از تيم جام جهانيش بود و هم هيچ تيمي رو با اختلاف بيش از يک گل نبرده بود! حتي تيمهايي مثل ترکمنستان و ويتنام! بعد ما ازش 3 تا ميخوريم!

بعد از بردهاي مقتدرانه جلوي چين و عمان و يمن و ويتنام( تيمهاي درجه 2 و 3 آسيا)اون هم با درايت و دانش کيروش! چرا نتونستيم از پس عراق و ژاپن ضعيف شده بربياييم؟! زمين کج بود؟! لباساي تيم افتضاح بود؟! کادر فني گشنه بودن؟!

8 ساله که خدمات بنجل کيروش رو کرديد تو پاچه ملت، جوري که انگار قبل کيروش ما مالديو آسيا بوديم و حالا با بودن کيروش شديم برزيل آسيا! 8 سال باشي و بيشترين امکانات و حمايتهاي تاريخ فوتبال ايران رو داشته باشي و نتوني حتي يه جام تشتکي بياري اون هم تو اين جام ملتهايي که آسونترين قرعه ممکن رو داشتيم!

8ساله که از قدرتهاي آسيا فقط با کره بازي کرديم و با هيچ کدوم از تيمهاي استراليا و ژاپن و عربستان بازي نکرديم!با اولين بازي جلوي يکي از قدرتهاي آسيا که تازه ضعيف هم شده بود سوراخ شديم!8سال رويا فروشي که تيم اول آسيا هستيم

کل تاکتيک کيروش جلوي تيمهاي حتي متوسط هم چيزي غير از دفاع اتوبوسي و تاکتيک بزن زيرش و تاکتيک فوق حرفه اي اوت دستي نبوده! که تو اون شلوغي توپ به اين و اون بخوره و جلوي بازيکن ما بيفته و اين طوري گل بزنيم!

همه ماله کش ها و دستمال کش هاي کيروش فقط بريد خجالت بکشيد و ديگه حرف از فوتبال نزنيد چون نشون داديد که فهمي از فوتبال نداريد...

بايد بريم به سراغ مربي هاي خارجي مثل پيتزي (سرمربي عربستان) که کمتر از يک سال اون تيم عربستان رو دگرگون کرد که فوتبال زيبا رو به اين تيم منتقل کرد، همين عربستان جلوي اين ژاپن، 77% مالکيت توپ داشت، بيش از 3 برابر ژاپن پاس دادن و موقعيتهاي بهتري هم به نسبت ژاپن خلق کردن، کاري کردن که همين ژاپنيها از ترسشون کل بازي رو داشتن دفاع اتوبوسي انجام ميدادن.
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۵۱
باز هم ثابت شد که وزارت ورزش و بخش هایی از حکومت با کمک هواداران کم سن پرسپولیس در فضای مجازی و سکو ها(ابله هایی همچون همین فرزاد مهریار یا امید از تفت در این سایت مشت نمومنه خروار هستند) شبه کودتایی را علیه کی روش راه بندازند و او را حذف کنند تا دوباره دلال ها و مافیا بریزن سر تیم ملی این اقدامات وزارت ورزش(که تو مصاحبه امروز کی روش روشن شد) باعث شد فشار فراوانی به تیم بیاد و نتیجه این جو سایز های صدا و سیما و رسانه هایی مثل ورزش سه و مجران مزدوری مثل میثاقی فاسد و خیابانی سبک مغز بتونن کی روش رو از اریکه محبوبیت بیارن پایین و از این راه از برانکو نادان هم استفاده کردن
ولی تمام نظر سنجی ها و حتی نظر سنجی خود صدا و سیما تو دهنی محکمی به همه مخالفای کی روش بود و نشون داد مردم هنوز پشت کی روش هستند و فوتبال ما هیچ وقت این خیانت بزرگی که دولت در حق تیم ملی کرد رو فراموش نمی کنه و همچنین خیانتی که خود تاج کرد با عدم تمدید با کی روش تا 2022
به امید موفقیت کی روش در کلمبیا تیمی که نه برانکو و شوفر و نه هیچ کدوم از منتقد های کی روش در خواب هم نمی بینن که یک روز کلمبیا رو هدایت کنن
۱
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۵۱
قابل توجه تمام زامبی ها و موتوز گازی ها و هرچی برانکو بگه ها و تمام دلال ها لمپن ها و مافیا و وزارت ورزش و شبه کارشناسان ابله وطنی و امثال شوفر و ممد مایلی و امیر قلعه و برانکو و ویسی و ...:
کی روش بی جام چند روز پس از پایان همکاری با تیم ملی(که به قول دوستان سراسر شکست بوده) به تیم پرستاره کلمبیا می رود تا پروژه ای جذاب را برای کوپا آمریکا و جام جهانی بعدی آغاز کند و برانکو و شوفر و امیر قلعه به واسطه جام های زیادی که برده اند حتی سرمربی ترکمنستان و یا تیمی از دسته دو انگلیس هم به آن ها سپرده نمی شود...
هنوز مونده تا بفهمیم با از دست دادن کی روش چه مربی سطح بالایی رو از دست دادیم...
کی روش در ضمن یک کاری کرد که دلال های ویچ پسند سمت تیم ملی نیان
دمت گرم فرمانده کی روش معمار فوتبال نوین ایران و بهترین مربی تاریخ ایران
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۵۵
«این برای شما مهم است. من از دنیای دیگری آمده ام. توقع دارید انواع و اقسام حرف ها را علیهم بزنند و بعد بگویم چون طرفدار پشت شان است، چیزی نگویم؟ من چنین آدمی نیستم.»
زنده باشی کی روش که جنجنگجویی بودی که میدونستی چگونه به نبرد لمپن ها و زامبی ها بری زنده باشی و ماندگار
۱
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
دمت گرم
معلومه هنوز شرافت پیدا میشه تو روزنامه نگار ها
اونم وقتی که نان به نرخ روز خور هایی مثل رستم پور لمپن یا اون دلقک خوشمزه سخیف پژمان راهبر که هر حمله ای که خواست کرد به کی روش تا مثلا از رفیق اش برانکو دفاع کنه و....دمت گرم که هنوز کسانی هستند که بگن آهای مردم هرچه میخواهید بگویید کارلوس کی روش به نیکی در تاریخ مرزش این مملکت ماندگار شد و رفت...
۱
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
حمید پرسپولیسی:
بلاهت را پایانی نیست شک ندارم یه پسر بچه 12 ساله هستی مگر نه امکان نداره یه انسان اینقدر نادان باشه
۳
...
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
شما به حماسه آنگولا ببخش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر