فهرست

۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰

من این طور فکر می‌کنم که در مورد نقش طارمی در محرومیت پرسپولیس تصور اشتباهی به وجود آمده است. این مدیران سابق پرسپولیس بودند که او را با شیوه‌ای نادرست برگرداندند. اما اینکه الان و بعد از موفقیت‌های پرسپولیس با دست خالی، دوباره همه یاد طارمی افتاده‌اند و به او بد و بیراه می‌گویند واقعا منصفانه نیست. خیلی روشن است که نقش طاهری و همکارانش در این اتفاق خیلی بیشتر بوده. طارمی به اندازه خودش محرومیت کشید. اما بیش از آنچه مستحقش بود حرف شنید.
آی اسپورت
2018-10-07 14:50:27
نظر دهید

۱۹ نظر
سرباز
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
موافقم.
طارمی بچه سادیه.
سیبل ناکارامدی مدیران شد.
۳ ۲
رضا
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۲
یک بار برای همیشه این موضوع باید حل بشه.
طارمی با ناز و ادا رفت و وقتی دید خبری نیست فیلش یاد هندستون کرد و به وکیل بی سوادش (محترمانه ترین حالت) گفت میخواد برگرده اونم فقط به خاطر خودش و سود شخصیش (پول اضافه ای که از هدایتی در میون بود) مدیران پرسپولیس به خاطر بی تجربگی در زمینه ورزش و فوتبال از وکیل طارمی میپرسن با برگشت طارمی مشکلی پیش نمیاد؟ وکیل بی سواد هم که بیشتر از نفع پرسپولیس به فکر نفع موکل خودش و شخص بی سواد خودش بود اطمینان داد که مشکلی پیش نمیاد. در حالی که تو حرف های خصوصی بین خودش و طارمی (به نقل از هر دو طرف) این صحبت بیان شده بود که نهایتش محرومیته دیگه برمیگردم. پس اگر بخوایم میزان تقصیر رو تقسیم کنیم, گناه مدیریت قبلی بی تجربگی بود ولی طارمی به خاطر خودخواهی رفت و از اون بدتر به دلیل نفع شخصی برگشت با اطلاع از این موضوع که احتمال محرومیت وجود داره. پس طارمی و وکیلش از همه بیشتر مقصر بودن. با تمام این مسائل دلیل منفور بودن طارمی و نخواستنش از طرف هواداران فقط محرومیت نیست بلکه رفتار زشتش در زمان های مختلف در کنار این حقیقت که از نظر فنی هم هر چقدر نفع داشته باشه همونقدر هم مضر هست اونم در بهترین حالت, وگرنه گاها ضرر وجودش از سود بودنش بیشتر هست. قطعا دلیل حذف ایران از جام جهانی عدم توانایی فنی همین آقای طارمی هست با اون موقعیتی که تو 6 قدم طبق عادت همیشگی به سینه آسمون زد. اما چند تا از دلایل منفور بودنش اینه که وقتی خبر محرومیتش اومد کوچکترین ناراحتی و پشیمونیی تو وجودش دیده نمیشد, بارها موقعیت و پنالتی خراب کرد و واکنشش نسبت به انتقاد ها هیس نشون دادن به هواداران بود, اول هر فصل طلبکارانه درخواست جدایی میداد اونم برای تیم هایی مثل ریزه اسپورت و الغرافه, که اگر تیم های بهتری بون دست از پا درازتر بر نمیگشت یا درخواست برگشت نمیداد. ایجاد حاشیه های گاه و بی گاه و توهم خود بزرگ پنداری. این حرف هم که طارمی گل زده و تو موفقیت ها سهیم بوده و نباید اینجوری ازش متنفر بود و انتقاد کرد هم اصلا درست نیست چون 1. اگر در همون حد هم خوب نبود اصلا به چنین جایگاهی نمیرسید که اسمش هم هوادارا بدونن چه برسه ازش انتقاد کنن, 2. بازیکنای دیگه هم به همون اندازه زحمت میکشن و تاثیر دارن و کمتر هم موقعیت و تیم رو به نابودی میرسونن ولی مثل ایشون طلبکار نیستند, 3. اگر درخشیده نفعش بیشتر و چند برابر به خودش رسیده و از کنار پرسپولیس به جایگاهی رسیده پس بیشتر از اینی که پرسپولیس مدیونش باشه اونه که به پرسپولیس مدیونه و وظیفش خوب بازی کردن بوده.
بصورت کلی با در نظر گرفتن تمام اتفاقاتی که افتاده بیشترین تقصیر در مورد محرومیت خود خواهی و بی مسئولیتی طارمی بوده و در مورد نفرت هواداران از طارمی هم دلایل کافی حتی بدون در نظر گرفتن محرومیت برای هواداران وجود داره پس سعی نکنید اون اتفاقات رو شامل گذر زمان کنید. تلاش رسانه ای برای فراموشی نقش طارمی و انداختن تقصیر اصلی بر گردن بقیه تاثیری نداره. این آقا نه از نظر فرهنگی نه از نظر شخصیتی ظرفیت لازم رو نداره, از نظر فنی هم در بهترین حالت بین متوسط و خوب قرار میگیره پس پرسپولیس بهتره منابع مالی و پتانسیل هواداری خودش رو خرج کسی بکنه ارزش داشته باشه. خِلاص
محمد
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۵۱
محرومیت فقط تقصیر طاهری بود. ولی بخاطر داشتن رسانه که عمده او همون کانال های هواداری پرسپولیسه کسی ایشون رو مورد عنایت قرار نداده است. جرم طارمی چیز دیگری است. بازی درآوردن برا تیم و رها کردن تیم وقتی که تیم محروم بود. به ایشون گفتن تمدید کن یا برو که ایشون رفتن را انتخاب کرد. اونایی که دم از قهرمانی ها در دوران طاهری میزنن بدونن ایشون هیچ شق القمری نکرده تازه بدترین مدیر تاریخ پرسپولیس هست. شما باید در نظر بگیرید که ایشون سالی چقد پول زیر دستش بوده!! پولی که در زمان مدیران قبلی نبود. نتایج خوب پرسپولیس فقط بخاطر حضور برانکوست. ایشون رو هم آقای نژاد فلاح آوردن نه طاهری. سه دیگر از قهرمانی های پرسپولیس بخاطر مشکلات مالی کمتر بوده که اون رو هم مدیون هوادارا هستن. تازه هنوز معلوم نیست حدود هفتاد هشتاد میلیارد و شایدم بیشتر!!! درآمد باشگاه در زمان طاهری و در حال حاضر چگونه هزینه می شود....
shahab
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۵
ناسزاها بخاطر محرومیت نیست، به خاطر خیریت و اون یه میلیاردیه که بالا کشید
کیان
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۷
طارمی قابل بخشش نیست هیچکس فایل صوتی طارمی و هدایتی و رفتن وسط فصلش به الغرافه رو فراموش نمی کنه
666
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
به فرض که بتونیم عدم ثبات تصمیم گیری طارمی رو توجیح کنیم و بگیم تقصیر مدیران دولتی بوده. جناب نامدار چه توجیحی برای این موضوع دارید که اولین نفری که تیم رو رها کرد طارمی بود؟ گرچه تو محرومیت پرسپولیس بی تقصیر نبود اما توقع داشتیم تو این اوضاع تیم رو رها نکنه
ناصر نامدار
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۱
نظرتان را می پذیرم. ترک کردن پرسپولیس در آن وضعیت اصلا خوب نبود اما به نظرم چاره دیگری نبود. اوضاع خیلی برای او سخت شده بود. ضمن اینکه با انتقالش پول نسبتا خوبی هم به پرسپولیس رساند. اگر بخواهیم رفتن او را با رفتن کسانی مثل احمدزاده و محرمی و امیری مقایسه کنیم، رفتنش خیلی هم صورت بدی نداشت.
۲
ادوین
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۲
یعنی الان اوضاع بهتر شده که میخواد برگرده؟ نه اقای نامدار ایشون خواست زرنگ بازی دربیاره و از باتلاقی که خودش درست کرده بود فرار کنه تا مبادا کیروش از لیست تیم ملی خطش بزنه. نکته دوم اینکه از کدوم پول حرف میزنید؟ به نظرتون یه تیم دولتی که اسپانسر مشترک داره با یه تیم دیگه میشه از خرج شدن پول برای پرسپولیس مطمئن بود؟ پس چرا برانکو 5 ماهه حقوق نگرفته؟ اون پول رو صرف خرید بازیکن واسه سوگلی ها کردن و تمام. قرار نیست پای همه لوس بازیا و بی عقلی های این ادم بایستیم.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۲
جناب نامدار!
فارغ از اینکه این جانب آقای طاهری راقبول دارم یا نه که پیش از این با کاربری بنام" حمید " بحث مفصلی داشتم ؛
توجه شما را به یک نکته جلب میکنم و توقع توضیح دارم !

در غالب نظر سنجی های انجام گرفته در مورد عدم موفقیت تیمهای باشگاهی از جمله پرسپولیس و استقلال(تی اکنون) ، اکثریت هواداران به گژینه عدم کفایت مدیران این دو باشگاه رای می دادند و میدهند و
هم اینک هم هواداران آبی شاید از مدیریت و وزارت ورزش گله مند باشند.در حالی که وزارت آنها را بغل کرده و فقط ماچ نکرده است ، اونها نیامدن جباروف سی و پنج ساله و تیام و امید و مجید را به گردن وزارت ورزش می اندازند اما اونهمه یارگیری افسار کسیخته را نمی بینند.

در دوران علی دایی و حتی استیلی و بقیه اوج این نظر سنجی ها بود که خیلی قاطع به ناکارامدی مدیران رای می دادند.

آقای طاهری دوعنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی در دوره ی خودش دارد ،
این یک تناقض آشکار است که نتیجه نگرفتن تیم بپای مدیران و وزارت ورزش باشد و عنوان و نتایج قهرمانی بپای فقط مربیان یا فقط بازیکنان!

برانکو نیازی به تمجید من ندارد اما این برداشت شما از طاهری با آمار نظرسنجی ها مطابقت ندارد.
لطفا توضیح دهید!!
۲ ۳
حمید
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۶
اصلا بحث این که کی بیشتر مقصره اینجا مطرح نیست. مساله برای من اینه که چرا طارمی پرسپولیس رو ترک کرد و رفت در حالیکه جریمه مالی مشترکش با پرسپولیس به اعتبار پرسپولیس و هوادارانش بخشیده شده بود. گناه اصلی طارمی نوع رفتنش بود نه بحث محرومیت. آیا به جا نبود به سبب ضربه ای که پرسپولیس زده بود و در عین حال از مجازات هم تا حدود زیادی فرار کرد دست کم یک فصل دیگه قراردادشو تمدید کنه؟ اما او نه تنها اینو نمی خواست بلکه می خواست به جای نیم فصل اخر فصل بره تا هم در قهرمانی سهیم باشه و هم همه پول قرارداد جدیدش فقط به خودش برسه. یعنی علی رغم همه خسارت ها در اون مقطع بحرانی باز هم تنها به منافع خودش فکر کرد. این نکته ایه که جناب نامدار کاملا بهش بی توجهه و این نکته ایه که باعث میشه من علی رغم اینه که طارمی رو به لحاظ فنی بهترین بازیکن ایران می دونم باز هم راضی به برگشتش نباشم..
ناصر نامدار
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۷
ممنون از نظرتان. عقیده من درباره عملکرد طاهری این است که او به اندازه مدیران قبلی فاجعه نبود. ضمن اینکه مثل گرشاسبی زیر سایه موفقیت های پرسپولیس با برانکو پنهان شد.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
ممنون از پاسخگویی جناب نامدار ولی من همچنان تناقض را در مورد طاهری آشکار میدانم

اما حمید ، بعد از پخش جمله معروف " حاجی من بعشق شما اومدم طارمی " دیگر او برایم وجود ندارد.

ضمن اینکه همیشه اطراف بازیکنان تیمهای بزرگ دام زیاد است .

اگر پرسپولیس از همینجا و همین لحظه ، دیگر عنوانی بدست نیاورد برای من باز هم یک برنده است و اتفاقا یک برنده بزرگ نه فقط با یازده نفر و برانکو
که با همه جوانانش،

یک نکته خارج از مطلب: در پایان بازی با السد تثاویر تلویزیونی گفتگوی سعید حسین پور را با ژاوی نشان میداد ، اگر به ژاوی دسترسی داشتم حتما به او پیشنهاد میدادم که با افتخار پیراهن سعید حسین پور یا طاهرخانی را تقاضا کند.
۵
مهران
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
این نامدار لحظه ای معلق می زنه و رنگ عوض می کنه دهن سرویس!!
امید از تفت
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۳
همه چیز را گردن مدیران نندازید. اصل این موضوع به خود طارمی برمگیرده. هنوز صدای ضبط شده حاجی من به امید شما برمیگردم هست!!؟؟( به امید جیب هدایتی) بعد شما باز میگید تقصیر طارمی نیست!!؟ هنوز متن اس ام اسش توی رسانه ها هست. فوقش، یک سال محروم میشم ولی نگفت پرسپولیس چقدر محروم میشه. در هر صورت من شخصاً تمایلی به بازگشت طارمی ندارم ولی گرشاسبی حرفی زد که کاملاً مشخص بود که قضیه برگشتن طارمی جدی است و گفت مثل بچه خودمون میمونه. در هر صورت این موضوع را فقط برانکو میتونه حل کنه و هرچی نظر برانکو باشه نظر ما هم همون ولی شخصاً هیچ تمایلی به برگشتنش نداریم.
Ahmad
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
جناب نامدار عزیز
کسانی ک از این تیم رفتند ب هیچ وجه حق بازگشت ندارند
مقصر هر کس ک بوده این اقایون بخاطر پول رفتند ن پیشرفت
الغرافه ن تنها تیم اروپایی نیست بلکه تیم درجه یک قطری هم نیست :)
و جالب تر از همه این ک حالا ک پرسپولیس در اسیا در حال نتیجه گیریه بحث بازگشت اقایان مطرح میشه
اگه این حاشیه نیست پس چیه ?!
آرش6
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۱
یه میلیارد بالا کشید پول نداد به ریزه اسپورت مثل رضاییان تقصیر مدیران پرسپولیسه ؟؟؟

علی
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۵
برادر عزیز من
اگر از همون روز اول دلش هوای ترکیه نمی کرد، یه قرارداد نمی بست که بعدش بیاد بگه اشتباه کردم، پول بدین بمونم پرسپولیس.
مسئولان اشتباه کردن، درست... ولی اشتباه اول رو کی مرتکب شد؟ جواب تلفن برانکو و بقیه رو ندادن و دروغ گفتن که میرم تفریح بر می گردم و...، واسه همیناس که داره حرف میخوره. من یکی از مخالفای سرسخت بد دهنی کردن هستم ولی در مورد طارمی حق می دم به کسایی که از رو ناراحتی حرفی میزنن.
امید
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۷
من فکر می کنم شما ماله کشی را شروع کردی تا طارمی بتونه برگرده ولی این هواداران هستند که تصمیم می گیرند و اجازه بازگشت به طارمی را نخواهند داد.
محسن
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۳
من فکر می کنم برانکو علاقه خاصی به این بچه ننر بی عقل داره و مشکلی با برگشتنش نداره و دوست داره برگرده و ما هم میگیم هرچی برانکو بگه. همه توی این ماجرا مقصر بودند. طارمی، باشگاه و بیشتر از همه گروگانگیری کیروش. پس انصاف هم حکم میکنه از بازگشت طارمی حمایت کنیم.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر