فهرست
وضعیت عجیب ایسکو؛ بین ماندن و رفتن
وضعیت عجیب ایسکو؛ بین ماندن و رفتن

وضعیت عجیب ایسکو؛ بین ماندن و رفتن

آی اسپورت - رئال‌مادرید این روز‌ها با یک بحران جدید روبه‌رو شده؛ بحران ایسکو. ستاره اسپانیایی از اینکه زیاد در ترکیب تیم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد شاکی است و طبق نوشته رسانه‌های اسپانیایی اخیراً به سانتیاگو سولاری، سرمربی رئال‌مادرید نیز بی‌احترامی کرده است. سولاری از قبل هم می‌دانست اگر بخواهد ایسکو را روی نیمکت بنشاند به دردسر خواهد افتاد، اما او این کار را کرد و ترجیح داد این دوران سخت را پشت سر بگذارد و تکلیف کار را همین حالا مشخص کند. برای بررسی وضعیت ایسکو باید چند سؤال را در ارتباط با او، مورد بررسی قرار داد.

رابطه ایسکو- سولاری چگونه است؟

ایسکو می‌دانست با رفتن لوپتگی از رئال، موقعیت خوبش در تیم را از دست می‌دهد. اظهارنظر او که گفت: اگر لوپتگی اخراج شود پس باید همه بازیکنان رئال هم اخراج شوند، قوی‌ترین حمایت از سولاری بود که از سوی یکی از بازیکنان رئال ابراز شد و آن یک نفر کسی نبود جز ایسکو. او از همان روز‌های اول حضور سولاری در تمرینات با او درگیری لفظی پیدا کرد و وقتی مربی تیم در یکی از تمرینات از بازیکنان خواست تعداد پاس‌های رد و بدل شده را بشمارند، ایسکو گفت: این کار را بازیکنان نباید انجام دهند و آن‌هایی که بیرون هستند باید بشمارند. اختلافات وقتی بیشتر شد که ایسکو نیمکت‌نشین شد و مهم‌ترین مشکل زمانی رقم خورد که ایسکو در دیدار با سلتاویگو روی نیمکت نشست. رئال بازی را ۳ بر صفر باخت و ایسکو در رختکن با سولاری دست داد تا خشم خود را این‌طور نشان دهد. نتیجه این شد که در بازی با رم هم او در ترکیب نبود.

تصمیم فنی یا غیرفنی؟

سولاری چه زمانی که بازیکن بود و چه در دوران مربیگری اش هرگز آدم درون‌گرا و خجالتی نبوده. او شخصیتی قوی و قاطع دارد و مسلماً از کنار رفتار‌های ایسکو به سادگی نخواهد گذشت. ایسکو بعد از انجام عمل آپاندیس خیلی زود دوباره و توسط لوپتگی به ترکیب اصلی تیم برگشت که کمی عجیب به نظر می‌رسید و البته با نمایش‌های ضعیفی که از خود ارائه داد تصمیم لوپتگی را بیش از پیش زیر سؤال برد. ملی‌پوش اسپانیایی زیر نظر سانتیاگو سولاری هم در بازی مقابل تیم‌های وایادولید، پلژن و ایبار به میدان رفت و نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و مهم‌تر اینکه او در تمرینات نیز خوب کار نمی‌کند. در بازی هفته گذشته در رم هم در جلسه فنی قبل از بازی فهمید جایی در ترکیب اصلی تیم ندارد.

وضعیت در تمرینات

ایسکو کلاً به عنوان بازیکنی شناخته شده که در تمرینات صددر‌صد توان خود را ارائه نمی‌کند چه در رئال و چه در تیم ملی اسپانیا. دیگر بازیکنان مثل بیل و مارسلو به این معروفند که در تمرینات کمتر به خودشان فشار می‌آورند تا بتوانند در بازی‌ها با نهایت توان به میدان بروند، اما طبق گفته منابع نزدیک به رئال‌مادرید، ایسکو حتی خودش را بالاتر از آن‌ها می‌داند و پا را فراتر از این گذاشته. بازی نکردن در ترکیب اصلی باعث شده او به خودش اجازه دهد که در جریان تمرینات مدام غرولند کند، کاری که البته اصلاً به نفع او تمام نشده و فقط باعث سنگین شدن جو تمرینات رئال‌مادرید شده است.

اوضاع رختکن تیم

وضعیت خاص ایسکو را در رختکن رئال‌مادرید هم می‌توان مشاهده کرد. او عضو هیچ گروهی نیست و با بزرگان تیم مثل راموس، مارسلو و مودریچ هم زیاد صمیمی نشده و حتی گاهی اوقات با کاپیتان تیم (راموس) هم چالش‌هایی در این مدت داشته. مارسلو نیز در یکی از مصاحبه‌های خود با کنایه پیغامی به ایسکو داد: «همه ما بازیکنان بالغی هستیم، همه ما پدر هستیم و خوب می‌دانیم چه کاری باید انجام دهیم.» موراتا بهترین دوست ایسکو بود که از رئال رفت و هنوز هم با او در تیم ملی دوست است. دیگر دوستانش آسنسیو، ناچو و کارواخال هستند. البته از نظر فوتبالی او بازیکن واقعاً خاصی است و شاید به همین دلیل باشدکه لقب جادوگر برای او انتخاب شده.

باشگاه هوای او را دارد؟

ایسکو هیچ وقت مورد حمایت کامل باشگاه نبوده و با وجودی که محبوبیت خوبی بین هواداران دارد، اما چندان بین مقامات بلندپایه باشگاه محبوب نیست. تابستان گذشته، مذاکرات در مورد تمدید قرارداد او بیش از آنچه که تصورش می‌رفت طول کشید تا اینکه در نهایت این اتفاق افتاد. در اکتبر ۲۰۱۶ یعنی دو سال قبل از پایان قرارداد قبلی اش او در مصاحبه‌ای گفته بود خیلی عجیب است که باشگاه از او برای جلسه در مورد تمدید قرارداد دعوت نکرده است. عملکرد خوب او در فصل بعد از آن البته باعث شد فرآیند تمدید قراردادش سرعت بیشتری بگیرد و حقوقش هم بیشتر شود، اما همین الان هم مقامات رسمی باشگاه چندان حامی او نیستند و از انتقادات گاه و بیگاه این بازیکن شاکی هستند.

آینده ایسکو

ستاره اسپانیایی رئال‌مادرید همیشه گفته در مادرید راحت است و اولویت خود را ماندن در این تیم می‌داند و سال آخر قرارداد قبلی اش که این شانس را داشت به تیم‌های دیگر برود هم این جمله را تکرار کرد که می‌خواهد در رئال‌مادرید بماند. او قرارداد جدیدی تا سال ۲۰۲۲ امضا کرد، اما جایگاهش در تیم متزلزل است و حالا با کار‌هایی که انجام داده بیش از پیش جایگاه خود را در خطر می‌بیند. موقعیت ایسکو در حال حاضر خوب نیست و شاید پیشنهاد خوب در بازار نقل و انتقالات بتواند بهترین موقعیت را برای جدایی این بازیکن از رئال‌مادرید فراهم کند.

سولاری او را می‌بخشد؟

رئال‌مادرید امشب بازی مهمی مقابل والنسیا دارد و بعید است سولاری این ریسک را بکند که همچنان تنبیه ایسکو را ادامه دهد و او را روی سکو‌ها بنشاند. این کار باعث افزایش تنش‌ها خواهد شد. ایسکو بازیکن مهمی در رئال‌مادرید است هرچند نمی‌توان انتظار داشت او در ترکیب اصلی تیم برای این بازی قرار گیرد، چون تبدیل شدن از یک بازیکن مورد غضب به بازیکنی در ترکیب اصلی به این زودی‌ها امکان‌پذیر نیست.

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2018-12-01 16:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر