فهرست
تعطیل کنید ولی جام مال ماست
تعطیل کنید ولی جام مال ماست

تعطیل کنید ولی جام مال ماست

آی اسپورت - شاید باورش برای خیلی‌ها سخت بود که ببینند لیگ برتر ایران ادامه پیدا می‌کند و زمانی که ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز شروع تمرینات را به‌شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر کرد، خیلی‌ها این را یک اقدام غیرکارشناسانه قلمداد کردند که قطعا به‌نتیجه نمی‌رسد و البته موضع سنگین برخی تیم‌های لیگ برتری مقابل این تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و سازمان لیگ برای ادامه بازی‌های لیگ برتر، باعث شده بود که تصور بر این باشد که شروع تمرینات تنها یک شوی تبلیغاتی است که خیلی زود جمع می‌شود.

اما هرقدر فشار تیم‌های لیگ برتری برای تعطیلی کامل مسابقات شدت گرفت، مسئولان را مصمم‌تر کرد که مسابقات به هر شکل ممکن آغاز شود و این تصمیم باعث شد برای مدتی فضای فوتبال کشور بسیار مسموم شود و فضای دوقطبی ادامه لیگ برتر و تعطیلی مسابقات در بین اهالی فوتبال شکل بگیرد.

در هر صورت با فشار مسئولان سازمان لیگ بازی‌ها در زمان مقرر آغاز شد و بعد از برگزاری یک دیدار عقب افتاده، هفته بیست و دوم رقابت‌ها نیز انجام شد تا دیگر همه باورشان شود که قرار است فوتبال در کشور به جریان بیفتند و فوتبال‌دوستان  امیدوار باشند که می‌توانند هر چند روز یک‌بار و از مقابل گیرنده‌های تلویزیونی‌شان رقابت تیم‌های محبوب‌شان را نظاره‌گر باشند.

اما حالا با گذشت یک هفته از رقابت‌ها و در آستانه آغاز هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر خبرهایی عجیب و البته نگران‌کننده از شرایط سلامتی بازیکنان برخی تیم‌ها شنیده می‌شود که اگر صحت و سقم آن ثابت شود شاید در ادامه رقابت‌ها تاثیرگذار باشد و حتی مسئولان را متقاعد کند که قید برگزاری لیگ نوزدهم را بزنند.

طبق اعلام دو باشگاه استقلال و فولاد تعداد زیادی از بازیکنان و سایر اعضای تیم تست کرونایشان مثبت اعلام شده و حتی برخی از این نفرات در بازی هفته بیست‌ودوم با وجود داشتن علائم مشکوک به کرونا در زمین بازی حاضر شدند و این اتفاقات نگرانی‌هایی را برای اهالی فوتبال ایجاد کرده است.

در بین تیم‌ها اما عکس‌العمل باشگاه پرسپولیس که فاصله چندانی با کسب عنوان پوکر قهرمانی ندارد، جالب‌توجه است. بعد از اتفاقات دیروز با یکی از مدیران باشگاه تماس گرفتیم تا بدانیم رویکرد سرخ‌ها درقبال اخباری که منتشر می‌شود و البته تعطیلی احتمالی بازی‌های لیگ برتر چیست. این فرد گفت: «باشگاه پرسپولیس همواره به تصمیماتی که مسئولان برای فوتبال می‌گیرند، احترام گذاشته و بعد از این هم تابع تصمیماتی هستیم که مسئولان مبارزه با کرونا در ورزش و دوستان سازمان لیگ می‌گیرند و همکاری‌های لازم را برای اجرای این تصمیمات انجام می‌دهیم

این مدیر پرسپولیسی در ادامه خاطرنشان کرد: «برای ما در باشگاه بزرگ پرسپولیس هم سلامت بازیکنان، کادرفنی، اعضای تدارکات و تمام عوامل برگزاری مسابقات فوتبالی در اولویت قرار دارد و اگر مسئولان به این نتیجه برسند که برگزاری بازی‌ها برای سلامت این افراد مضر است. قطعا ما هم راضی نمی‌شویم خونی از دماغ کسی جاری شود، اما امیدواریم که در این بین انصاف هم در نظر گرفته شود. ما با بازی‌هایی که انجام دادیم، موفق شدیم با برخی رقبا فاصله‌مان را حفظ و با برخی دیگر از تعقیب‌کنندگان بیشتر کنیم و اگر قرار باشد که لیگ برتر را تعطیل کنند قطعا باید حق پرسپولیس و هوادارانش داده شود و جام قهرمانی را به ما بدهند

اینکه پیدا شدن این همه بازیکن کرونایی در یک روز و آن هم در آستانه هفته بیست‌وسوم مشکوک بوده یا نه موضوعی بود که این مدیر پرسپولیسی به آن اشاره کرد و گفت: «البته ظاهرا هنوز این تعداد کرونایی فقط توسط باشگاه‌ها اعلام شده و به تایید ایفمارک نرسیده و اینطور نیست که هرکس بتواند برای خودش آمار بدهد و جو را متشنج کند، اما همان‌طور که گفتم اگر جمع‌بندی مسئولان سلامت در ورزش این‌گونه باشد که بهتر است مسابقات تعطیل شود، ما هم به آن احترام می‌گذاریم و تنها خواسته‌مان این است که حقی از پرسپولیس و هوادارانش ضایع نشود. ما این آمادگی را داریم که نتایج فوتبالی در زمین مسابقه رقم بخورد، اما اگر آقایان ادعا می‌کنند که در این فضا نمی‌توان فوتبال بازی کرد و قصدشان این است که بازی‌ها را بنابر هر دلیلی به تعطیلی بکشانند، نباید این همه تلاش بازیکنان پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی چهارم و تقدیم آن به هواداران میلیونی باشگاه را نادیده بگیرند و حداقل کاری که می‌توانند انجام دهند این است که این جام که حق پرسپولیس است را به ما اهدا کنند

این مقام مسئول که علاقه‌ای به انتشار نامش نداشت در پایان گفت: «امیدواریم شرایط طوری باشد که بازی‌ها ادامه پیدا کند و مردم فوتبال‌دوست بتوانند در این فضای افسرده جامعه که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا شکل گرفته، لحظاتی را با تماشای بازی تیم محبوب‌شان از مشکلات جاری فارغ شوند.»

 

فرهیختگان 

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2020-07-05 12:59:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۱۴
مرگ بر مافیای آبی ..
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر