فهرست
خوب، بد، زشت؛ فینال سینمایی
خوب، بد، زشت؛ فینال سینمایی

خوب، بد، زشت؛ فینال سینمایی

آی‌اسپورت- خوب، بد، زشت یکی از مشهورترین فیلم‌های وسترن اسپاگتی است که سرجو لئونه در سال ۱۹۶۶ در ایتالیا ساخته است. زبانی که بازیگران این فیلم به آن تکلم می‌کنند مخلوطی از ایتالیایی و انگلیسی است. «خوب، بد، زشت» فینال لیگ قهرمانان اروپا سازندگانی از بسیاری کشورها اما در قالب دو تیم اسپانیایی و انگلیسی داشت و زبانش خیلی قابل فهم در رده یک فینال نبود اما...

خوب

بی‌شک یک فرانسوی نفر اول است. زیزو یا زین‌الدین زیدان به رکورد مردانی چون بیل پیزلی سرمربی اسبق لیورپول که سه بار فاتح لیک قهرمانان شدند رسید. او با رئال مادرید خاطره تیم‌هایی چون بایرن مونیخ و آژاکس دهه ۷۰ و لیورپول ۸۰ و میلان ۹۰ و حتی خود رئال دهه ۵۰ میلادی را زنده کرد. تاکتیک تیمش که گردش سریع و بی‌وقفه توپ و شکاف در قلب دفاع لیورپول بود حتی اگر با اشتباه فاحش کاریوس لیورپولی هم همراه نمی‌شد، سر انجام موثر می‌بود. رئال به واقع تیم بهتر و با برنامه‌تر و سریع و دقیق‌تری بود. دیگر خوب‌ها مارسلوی برزیلی بود که پاس گل را داد و موتور تیم رئال بود و گرت بیل که شاه‌ماهی زیدان بود و بی‌گمان ناواس که اگر اوایل نیمه اول خوب عمل نمی‌کرد شاید حکایت عوض می‌شد. هافبک‌های میانی رئال یعنی کروز ومودریچ هم از بهترین‌ها در تیم خوب رئال بودند که در شب گذشته رونالدوی خوب را نداشتند. مانه سنگالی در تیم لیورپول در غیاب صلاح بهترین بازیکن تیمش بود. او یک گل زد و یک بار هم ضربه‌اش به تیر خورد.

بد

اولین بد لوریس کاریوس دروازه‌بان آلمانی لیورپول بود که می‌تواند مضحک‌ترین دروازه‌بان فینال لیگ قهرمانان در تاریخ باشد. مازیچ داور صربستانی با بی‌تفاوتی در مورد خطای راموس بر روی محمد صلاح بار دیگر یکی از بدها بود. یورگن کلوپ را هم می‌توان یکی از بدها دانست که تیمش را از نظر روحی و تاکتیکی بیش از پیش متمرکز بر روی محمد صلاح کرد و در عرض این سال‌های حضور در لیورپول هنوز یک دروازه‌بان مناسب برای تیمش نیافته. البته دروازه‌بانش بی‌گمان کمر تیم کلوپ را شکست اما لیورپول بی‌صلاح بی‌سلاح بود.

زشت

بی‌اغراق زشت‌ترین عمل مربوط به راموس بود که محمد صلاح را به عمد مصدوم کرد و از سوی داور بد زمستانی تنبیه نشد. راموس زشت‌ترین رفتار یک کاپیتان قهرمان را بی‌گمان انجام داده است. لیگ قهرمانان اروپا سیزدهمین جام را به رئال مادریدی داد که سال سخت را به اتمام رساند اما موزیک قهرمانی‌اش چون موسیقی فیلم «خوب، بد، زشت» در تاریخ ماندگار شد.

۷    
آی اسپورت
2018-05-28 06:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر