فهرست
غول ۲۴ساله متهم ردیف اول؛ لوکِ بدشانس!
غول ۲۴ساله متهم ردیف اول؛ لوکِ بدشانس!

غول ۲۴ساله متهم ردیف اول؛ لوکِ بدشانس!

آی اسپورت – قبل از بازی مایكل اوون، ستاره سابق تیم ملی انگلیس كه مدت زمان كمی در خط حمله شیاطین‌سرخ بازی كرده بود كارشناسی جالبی كرد: «به نظرم در شهرآورد منچستر، نقش لوكاكو بسیار تأثیرگذار است و می‌تواند به یونایتد كمك زیادی كند». مایكل بخشی را درست پیش‌بینی كرده بود چون لوكاكو تأثیرگذارترین بازیكن زمین بود ولی نه برای یونایتد بلكه برای سیتی! مهاجم 24 ساله و بلژیكی شیاطین‌سرخ كه همین فصل با رقم هنگفت 75 میلیون پوند راهی یونایتد شد تا جای خالی زلاتان ایبراهیموویچ را پر كند پاس گل هر دو گل تیم سیتی را داد تا نقش اول را در شكست تیم خودی یعنی منچستر‌یونایتد ایفا كند! لوكاكو در روزی كه تیمش ۲ بر یك شكست خورد نه تنها مهره تأثیرگذاری در خط تهاجمی تیمش نشان نداد بلكه روی دو ضربه ایستگاهی كه برای دفع توپ به محوطه جریمه خودی آمده بود اشتباه كرد تا پایه‌گذار گل‌های خورده تیمش شود.

قهرمانی سیتی به لطف لوكاكو!

شاید قضاوت كردنش عجولانه به نظر برسد ولی همان‌طور كه ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد هم بعد از شهرآورد عنوان كرد سیتی را باید از همین حالا قهرمان لیگ جزیره دانست‌؛ اول اینكه هنوز سال نو میلادی فرا نرسیده این تیم بدون شكست با 14 برد و یك تساوی به كارش ادامه می‌دهد و از آن مهم‌تر اینكه اختلافش با تیم دوم جدول یعنی همین منچستریونایتد به 11 امتیاز رسیده است! تجربه نشان داده تیمی كه در ژانویه بیش از 10 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین داشته باشد دست آخر جام قهرمانی را بالای سر برده. حالا هنوز ژانویه نشده سیتی با گواردیولا 11 امتیاز از یونایتدِ مورینیو پیش افتاده است. با این حال نقش روملو لوكاكو در این میان كجاست؟ لوكاكو در همین شهرآورد موقعیت مناسبی داشت تا اواخر بازی بخشی از اشتباهاتش را جبران كند ولی او پاس عالی مارسیال را به صورت ادرسون دروازه‌بان تیم سیتی كوبید تا دو شانس مهم را از منچستریونایتد بگیرد‌؛ اول اینكه گل مساوی را نتواند بزند و دوم هم اینكه فاصله‌‌اش را همان 8 امتیاز نگه دارد و اجازه ندهد به 11 امتیاز برسد. البته این هدر دادن توپ از سوی لوكاكو، تنها امتیازی نبوده كه او از مورینیو و هم‌تیمی‌هایش گرفته است‌؛ یونایتد در آنفلید و در تقابل با لیورپول در ماه اكتبر یك موقعیت فوق‌‌العاده مناسب به دست آورد كه باز هم لوكاكو آن را به هدر داد. همین داستان ماه پیش و در جریان دیدار تیم‌های چلسی با یونایتد هم رقم خورد و اگر به یكی، دو موقعیت هدر رفته لوكاكو در بقیه دیدارهای یونایتد هم نگاه شود باید گفت این بازیكن در مجموع یكی از عوامل اصلی این فاصله 11 امتیازی ایجاد شده است‌؛ چه بسا اگر این غول 24 ساله بلژیكی توپ‌هایش را به راحتی هدر نمی‌داد الان فاصله شیاطین‌سرخ با همشهری‌شان به جای اختلاف وحشتناك 11 امتیازی، تنها 6 امتیاز بود.

این «لوک» خوش‌شانس نیست

شاید 24 سال، هنوز سن پختگی برای مهاجمی در این سطح نباشد. شاید لوكاكو هنوز نیاز به پیشرفت و یادگیری بیشتری داشته باشد و روزهای درخشانی پیش ‌رویش باقی ‌مانده باشد ولی آنچه این روزها مشخص است اینكه او نشانی از مهاجم روزهای نخستین یونایتد ندارد. لوكاكو در این فصل 13 گل برای یونایتد زده است ولی در 14 دیدار اخیر این تیم فقط دو بار توانسته گلزنی كند كه به خوبی نشان از وخامت اوضاع برای این بازیكن دارد. شرایط برای لوكاكو وقتی بدتر می‌شود كه پل پوگبا هم در تركیب این تیم بازی نكند چون به گواه آمار هرگاه این هافبك فرانسوی هم در تركیب نباشد آن وقت عملكرد لوكاكو به حد بسیار معمولی می‌رسد و شاید از بدشانسی‌‌اش هم بود كه پل، شهرآورد حساس تیمش را از دست داد.

بزن بهادر رختكن!

دادن پاس گل به رقیب، هدر دادن موقعیت گلزنی و مساوی و عملكرد نه چندان قابل قبول یك طرف و درگیری در رختكن با بازیكنان سیتی از سوی دیگر، شب روملو بدشانس را كامل كرد. طبق نوشته روزنامه گاردین، لوكاكو نقش اصلی را در درگیری 20 نفره بازیكنان و اعضای كادر فنی دو تیم در رختكن، بعد از بازی داشته و به نظر می‌رسد آمادگی‌‌اش را در رختكن به رخ بازیكنان سیتی كشیده است! از قرار معلوم او با سیلویو لوئورو مربی دروازه‌بان‌های تیم سیتی درگیر شده و حاصل این زد و خورد گروهی مصدومیت میكل ارتتا، دستیار پپ گواردیولا در سیتی بوده است.

 

خبر ورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-12-12 13:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر