فهرست
سیتی روی ابرها
سیتی روی ابرها

سیتی روی ابرها

آی‌اسپورت- پپ گواردیولا حدود یک ماه و نیم پیش می‌گفت نگران است، چون منچسترسیتی یادش رفته که چطور بازی کند. آن شب، سیتی در خانه نیوکاسل دو بر یک باخت و در کورس قهرمانی از لیورپول عقب افتاده بود. اوضاع واقعا هم نگران‌کننده بود. اما ۴۲ روز از آن هنگام گذشته و سیتی دارد فوق‌العاده کار می‌کند. ۹ بازی از آن هنگام گذشته و سیتی همه دیدارهایش را برده است. یا در واقع، در ۱۹ بازی که سیتی در سال ۲۰۱۹ انجام داده است، ۱۸ دیدار را برده است. آن اختلاف هفت‌امتیازی در صدر جدول حالا به یک امتیاز برتری رسیده است. آنها جام اتحادیه را فتح کرده‌اند، و شنبه هم با سوانزی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی بازی دارند. سیتی پس از آن که شالکه را شکست داد، به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان هم رسید. اوضاع برای آنها خوب پیش می‌رود. اما در بازی در خانه نیوکاسل، طوری بود که آنها واقعا نگران بودند. گواردیولا دست کم ۳۰ دقیقه را در رختکن ماند و آنقدر فریاد زد که صدایش گرفت. زمانی که او برای نشست خبری آمد، گفت که تیمش یک گل زد اما سپس انگار خاموش شد و کاری که قرار بود انجام دهد را نداد. او در دو بازی قبل‌تر هم همین مشکل را در تیمش دیده بود، هرچند که سیتی در آن دو دیدار توانست به هر ترتیب هادرسفیلد و ولوز را ببرد. همه چیز کمی نگران‌کننده بود، به‌ویژه که سیتی مجبور شده بود بین دو دیدار با آرسنال و چلسی، یک دیدار هم با اورتون برگزار کند. اما حالا دیگر همه آن دغدغه‌ها برطرف شده است. ما می‌دانیم که گواردیولا نگران بود. او پس از پیروزی مقابل آرسنال گفت: «همه در آینه به خود نگاه کردند.»  اما آنها چه دیدند؟

آنها بازیکنانی عالی را دیدند که پس از دو سال سخت و پرفشار با شیوه‌های مربیگری گواردیولا، دقیقا می‌دانند که داخل زمین چه باید بکنند. آنها شاید چند بار فراموش کرده باشند که چه کاری انجام دهند اما حالا دیگر این مشکل برطرف شده است.

روز سه‌شنبه که بی‌تردید این موضوع را فراموش نکرده بودند. آنها پس از چند بازی که با اختلاف اندک پیروز شدند، مقابل واتفورد که بسیار دفاعی بازی می‌کند سه گل زدند (هر چند که تصمیم اشتباه کمک‌داور در اعلام نکردن آفساید هم به آنها کمک کرد) و مقابل شالکه هم که درخشیدند.ایلکای گوندوغان که پس از فینال جام اتحادیه جانشین فرناندینیو مصدوم شده است، روی دو گل اول سیتی مقابل شالکه تاثیر بسیاری داشت. پاس عالی او منجر به یک پنالتی شد، و سپس پاس دقیق او به رحیم استرلینگ رسید و حرکت در نهایت منجر به گل شد.

سرخیو آگوئرو هم روی هر دو گل وظیفه‌اش را به‌خوبی انجام داد. به این ترتیب او از بازی با نیوکاسل به این سو ۱۰ گل زده است. لروی سانه که اخیرا از تیم کنار گذاشته شده بود، بهترین عملکردش را به همه نشان داد. او ابتدا پاس عالی آلکساندر زینچنکو را گرفت و گل سوم را زد، و سپس در نیمه دوم سه پاس گل داد. دو سانتر عالی او از سمت چپ منجر به دو گل شد. یک گل را استرلینگ زد و گل دیگر را برناردو سیلوا. او سپس توپ را گرفت، از بازیکن مستقیم عبور کرد و آن را به فیل فودن سپرد، و او هم با عبور از دروازه‌بان دروازه خالی حریف را گشود.

برناردو سپس سانتری برای گابریل ژسوس انجام داد تا او با ضربه‌ای کات‌دار از گوشه محوطه جریمه گل هفتم را به ثمر برساند. راف فارمن می‌توانست روی این گل واکنش بهتری نشان دهد اما در کل بازیکنان شالکه می‌توانستند بهتر از این عمل کنند. سیتی در ژانویه مقابل یک تیم از لیگ یک (دسته سه) و یک تیم از چمپیونشیپ (دسته دو) چنین کاری را انجام داده بود، و حالا این بلا را بر سر یک تیم از بوندس‌لیگا آورد. البته این نتیجه نشان از حال و روز شالکه هم دارد. 

پس سیتی نباید بیش از حد مغرور شود. آنها سال گذشته هم به‌آسانی به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان رسیدند، و بازل را در هم کوبیدند اما در ادامه برابر لیورپول شکست خوردند. در اروپا تیم‌های بسیار بهتری از شالکه هم حضور دارند، و تیم گواردیولا در واقع خوش‌شانس هم بود که در بازی رفت با پیروزی گلزن‌کرشن را ترک کرد، چرا که آنها عملکرد خوبی نداشتند و VAR هم به آنها کمک کرد. او گفت که مقابل تیم‌های دیگر، تیمش با چنین نمایشی تاوان سختی خواهد پرداخت. 

آنها اگر می‌خواهند در این رقابت‌ها به پیش بروند باید از این بهتر شوند اما آنها توانایی‌های بسیاری دارند. هرچه باشد، تاکنون آنها در این فصل ۶۱ گل زده‌اند و تنها ۸ گل دریافت کرده‌اند. این اعداد ترسناک هستند. 

منبع: سایت گل

     
آی اسپورت
2019-03-14 13:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر